PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Evo vidim sad u domaćoj prodavnici izlazi pro 10.11 za ~480 evra. I nije toliko loša cena, “samo” 80 evra veća od zvanične.

Oko 80% su porezi a ostatak marza… To ubija kod nas…

Evo, od ponedeljka i u XBR Shop-u:
http://www.xboxrepublika.com/shop/konzole-playstation/ps4-pro/

4 Likes

These are the new PS4 Pro specs:

Main processor: Custom-chip single Processor
CPU: x86-64 AMD “Jaguar,” 8 cores
GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
Memory: GDDR5 8GB 1GB of VRAM
Storage size: 1TB
External dimensions: Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
Mass: Approx. 3.3 kg
BD/DVD Drive: BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
Input/Output: Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3, AUX port × 1
Networking: Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.0 (LE)
Power: AC 100V, 50/60Hz
Power consumption: Max. 310W
Operating temp: 5ºC – 35ºC
AV Output: HDMI out port (supports 4K/HDR) DIGITAL OUT (OPTICAL) port

1 Like

A post was merged into an existing topic: Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video

1 Like

Jucer malo “lutam” po Store-u i vidim/naletim na ovo(SS) - lepo je videti da su poceli i na novi digitalnim (dolazecim) igrama oznacavati PS4 PRO Enhanced, evo SS:



To je u biti ova oznaka koja ce biti i na fizickim igrama:

1 Like

Predator,ti bese nemas psvr?
Dal tu ima razlike izmedju vanilla i pro ps4…

Mislim da je onaj drugi momak sto ima PSVR narucio i PRO. Reci ce nam kad mu stigne.

Koliko mogu da vidim citajuci reddit, ne mogu da se dogovore ima li razlike ili ne. Neki vicu da su igre preporodjene, onda im drugi objasne da za te specificne igre nije ni bilo pro patcha. Placebo efekat je izuzetno jak.

A onda citam da su Battlezone developeri ubacili ekstra izvore svetla koji interaktuju s unutrasnjoscu tvoje kabine. Dal je sama slika bolja, ne kazu.

Totalni haos trenutno.

EDIT: Evo i snimka koji poredi Rigs na obe masine. Zvuk mi je bio na mute pa ne znam dal ista pametno imaju da kazu, al ja licno razliku ne vidim:

Nemam, od prvog dana me PSVR nije zanimao, imao sam ga priliku uzeti, preko iz Italije(posto ovde kod nas dolazi tek tamo polovinom prvog meseca 2017)…ali bacit pare pa da mi stoji bez veze, ne isplati mi se bas. Pitao sam i malu par puta jos pre, da li ona hoce PSVR da se igra na njemu, a i zenu isto, mislio sam da ce to biti njima zanimljivo, ali ne zele :slight_smile: .

[quote=“n00dle, post:421, topic:11443”]
Koliko mogu da vidim citajuci reddit, ne mogu da se dogovore ima li razlike ili ne.
[/quote]Kako mi je bas smesno sa tim konentarima o razlikama(ne mislim druze sada osobno na tebe, nego opcenito po netu ), pa za Pro tek igre treba da izadju, prva prava igra izlazi 2017(Horizon Zero Dawn), ove zakrpe…a razlike ima, ko kaze da nema laze, 1080p vs 4K, 30 vs 60 fps wtf. Sto je i normalno pa konzola je vise od duplo jaca od obicnog PS4…

EDIT:
A i uporedjivanje sa ovim starim igrama, isto :joy:

@n00dle

podsjeti me to sto si opisao na situaciju coca cola vs pepsi, odnosno kada neki tvrde da u svakom trenutku mogu prepoznati razliku izmedju ta dva soka. Onda napravis eksperiment, sipas tajno u dvije case samo npr coca colu, i das im te dvije case da probaju da pogode koja je coca cola a koja pepsi. Ja sam jednom sprovodio takvo istrazivanje koje je imalo veze sa marketingom, i pogodite koliko je od njih 10 ispitanika reklo da su i u jednoj i u drugoj casi coca cola? Niko. Svi su samouvjereno govorili da je u jednoj casi coca cola, a u drugoj pepsi.

Poenta ovoga sto sam napisao je sledeca: ako nekima od njih sada pustimo igru sa standardnog ps4, a kazemo im da je to ps4 pro, garantujem da ce vecina njih (osim skeptika naravno) reci vauu, vidi se razlika. A u pitanju je standardni ps4, a ne pro.

Mozda se moze reci i da je to neki vid kognitivne disonance… Makar za sada, za dalje cemo da vidimo.

BF1 comparison between Pro, PS4, PC

[quote]- Uses checkerboard rending

  • On 4K screens, uses dynamic resolution, ranging from 1440p - 1656p
  • Increase in alpha effects
  • Texture details locked at high on the Pro (medium - high on base ps4)
  • terrain quality gets upgrade (locked at medium vs medium-low on base ps4)v
  • undergrowth quality, shadow quality and AO unchanged from base PS4 version
  • Performance improvements on the campaign (MP test in a future video)[/quote]

FIFA 17

[quote]- Native 4k

  • Still has some shimerring
  • Same graphics settings as base PS4
  • No hits to performance
  • higher resolution depth of field buffer
  • Uses same assets as the base PS4 version[/quote]

[quote=“S.T.A.L.K.E.R, post:424, topic:11443, full:true”]

Poenta ovoga sto sam napisao je sledeca: ako nekima od njih sada pustimo igru sa standardnog ps4, a kazemo im da je to ps4 pro, garantujem da ce vecina njih (osim skeptika naravno) reci vauu, vidi se razlika. A u pitanju je standardni ps4, a ne pro.

Mozda se moze reci i da je to neki vid kognitivne disonance… Makar za sada, za dalje cemo da vidimo.
[/quote] “Istina” 1080p i 4K je sasvim “ista rezolucija”, i uopce nema razlike, isto kao 900p i 1440p:joy: :joy: .
Takodjer 720p je isto sto i 1080p :joy: .

EDIT:

Isto kao i 60fps i 30fps, ne nema uopce razlike :joy:

EDIT 2:
Igrao sam Shadow of Mordor(posto ima u postavkama za izabrati u 4K ili u 1080p - novi patch) u 1080p i u 4K, pa razlika je nebo i zemlja .

Predatore, pro je zakon. Otarasi se ti sto pre tog djubreta,starog ps4. Ja cu ti uciniti uslugu,preuzecu ga bez nadoknade.
Salu na stranu,mora da izgleda bolje,mada jeste malo zabrinjavajuc taj mid gen upgrade. Konzole postaju pc. .

Jedina stvar oko ps4 pro konzole je da bi se probila barijera oko prodaje 4k tv-a…eto čim sam čuo da i stara konzola dobila je HDR support odmah sam dobio interesovanje za tv sa HDR-om…u dubini duše znam da je na kraju važno igrati ali eto uspeli su zagilicati mi maštu i pokrenuti pitanje…

Nova generacije reklamiraju 1080p 60fps nikada nije zaziveo na svim igram sada su se bacili na 4K upscale u prevodu, dobro je pitanje da li oni nesto zavrse do kraja?!

1 Like

A post was split to a new topic: PlayStation 4 Pro Teardown | PS4 Pro

Preuzeo sam Pro. Treca konzola za 6 meseci, I need help. Treba sada ponovo skinuti oko 500gb podataka. Samo se nadam da ce saveovi moci da se prekopiraju. Da li je mozda neko radio proceduru kompletnog kopiranja preko LAN kabla tj rutera, ps4–>pro?