PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Saveove prebaci na USB, kasnije ih vratis nazad, tako sam i ja uradio, sada na PRO i kada sam stavljao veci HDD na PS4

1 Like

Prebacivanje sa starog PS4 funkcionise bez potrebe za ikakvim tutorialom. Jos te i pita da li hoces da prebacis. Samo je potrebno da obe konzole budu prikljuceni LAN kablom na ruter. Prebacuje sve, igre, naloge, i save pozicije.

Vidit ces koliko je tisi PRO od PS4, tako reci ne cuje se, kada sam pokrenuo Mafia-u 3 prvi puta to je bilo kao usisivac, sada sam pokrenuo Mafia-u 3 na PRO jedva da se cuje. Opcenito i BF 1 i COD IW.

Jes vala da se uplasis,kao da polece helikopter

Bas to, helikopter avion ko da polece, kad sam cuo sam se “usrao” da ce riknuti konzola :smile: . Kazem ti evo sada sam stavio TV na mute i isao prisloniti uvo da vidim da li se cuje uopce sta, nije djabe toliko jaci PRO od PS4 :wink:

2 Likes

Sreca pa imam dobre slusalice :grin:

1 Like

Hahaha…kada uzmes PRO ce biti druga prica, isto sam i ja govorio dok sam igrao na PS4 “Sreca pa imam dobre slusalice”.

1 Like

Nadam se uskoro,mada ne zurim jos ova “kanta” moze da gura :slight_smile:

A i realno druze tamo do pocetka druge godine(citaj drugog meseca) i nemas neki razlog za neku preteranu zurbu.

Tako nesto i planiram…ako izdrzim do tada :slight_smile:

1 Like

Hahahaha, to je ono najgore :smile: .
Mene su unboksinzi kupili, sve sto sam ih vise gledao…reko ma fuck fff…come here…

2 Likes

Stize PRO u sredu, tako da eto jos jednog koji je presao sa PS4 na PRO :slight_smile:

2 Likes

Nakon kopiranja utvrdio sam sa nema nikakve razlike u Fifi i Mordoru. Pretpostavljam da iz nekog razloga nije skinuo patcheve, jer sam samo kopirao sadrzaj sa PS4, a u version history-ju su neki stariji patchevi. Brine me sto nije ni davao opciju da se apdejtuju. Stavih sve ponovo da se skida, zajedno sa Infamousom. Jedina igra u kojoj je cini mi se primenjen supersampling je Ratchet, ali ni obicna verzija ne zaostaje. Definitivno cu morati da uhvatim neki screenshot i napravim poredjenja, dok jos nisam prodao ps4.

Kako god bilo, pretpostavljam da ce noviji naslovi tek doneti jasniji benefit. Za ove stare je - daj sta das.

Nekako, oseca se da nisi nesto pao na dupe od srece sto imas jos jednu, malo jachu konzolu za tako kratko vreme.

Reci, zar ne bi bio daleko uzbudjeniji da si mogao da napises: “Preuzeo sam PSVR”? :smiley: :smiley: Mozda bi to bila skupa greska, but damn, barem bi bilo potpuno drugacije od svega dosad.

Mozda bi cak prvi put u zivotu dobio priliku da napises da ti se i devojka odusevila.

EDIT: izvinjavam se, zvucalo je cudno. Htedoh reci, u sferi gejminga… :wink:

Za Fifa-u ne znam ali u Mordoro imas opciju za izabrati u 1080p i u 4K 30fps(udji u postavke ne mozes promasiti), on je medju prvima dobio patch za PRO, razlike ima nebo i zemlja , barem u ovim 4K postavkama sto sam ja igrao. Mozda je kod mene druga stvar jer imam 4K TV, Ma da mi kaze frend da ima razlike i u 1080p da se primeti supersampling, kada je Mordor u pitanju.

Takodjer COD: IW, razlika nebo i zemlja, licno uporedio sa obicnim i PRO. Ono na obicnom PS4 je sramota na sta lici igra(IW), lepsi je BO3 od IW na obicnom PS4, a stariji je godinu dana, dok se na PRO stvar sasvim menja…igra(COD) kakva se trazi a ne ono…Ja jos nisam posteno zaigrao igru(IW), posto na svaki kutak stanem i divim se grafici, opet kazem ““mozda”” je razlika u 1080p i 2160p panelu. Znam da IW nije dobio 4K podrsku ali to nema veze…sam TV radi upscaling…

[quote=“padawan, post:445, topic:11443”]
Kako god bilo, pretpostavljam da ce noviji naslovi tek doneti jasniji benefit. Za ove stare je - daj sta das.
[/quote]Ovi stari naslovi su po meni vise kao neki bonus, cisto dok ne pocnu izlaziti nove igre, konzola je tek izasla pre 5 dana

Za Fifa-u ne znam ali u Mordoro imas opciju za izabrati u 1080p i u 4K 30fps(udji u postavke ne mozes promasiti), on je medju prvima dobio patch za PRO, razlike ima nebo i zemlja , barem u ovim 4K postavkama sto sam ja igrao. Ma da mi kaze frend da ima razlike i u 1080p da se primeti supersampling, kada je Mordor u pitanju.

Takodjer COD: IW, razlika nebo i zemlja, licno uporedio sa obicnim PS4 i PRO. Ono na obicnom PS4 je sramota na sta lici igra(IW), lepsi je BO3 od IW na obicnom PS4, a stariji je godinu dana od IW, dok se na PRO stvar sasvim menja…igra(COD) kakva se trazi a ne ono pre…Ja jos nisam posteno zaigrao igru(IW), posto na svaki kutak stanem i divim se grafici, opet kazem ““mozda”” je razlika u 1080p i 2160p panelu. Cini mi se da IW nije dobio 4K podrsku ali to nema veze…sam TV radi upscaling na 4K + sada(za razliku od pre) je spojena konzola na super high speed hdmi kabl za 4K)…bas se vidi da su boje puno zivlje i grafika ostrija nego pre na PS4, sve isto vazi i za BF1…

[quote=“padawan, post:445, topic:11443”]
Kako god bilo, pretpostavljam da ce noviji naslovi tek doneti jasniji benefit. Za ove stare je - daj sta das.
[/quote]Ovi stari naslovi su po meni vise kao neki bonus, cisto dok ne pocnu izlaziti nove igre, konzola je tek izasla pre 5 dana

Sve stoji. Al’ ovo ipak bilo i pitanje 220e za Pro upgrade vs. ~ 600e za PSVR (headset, kamera, move kontroleri i par igara). Imam utisak da bi mi VR pomalo i skupljao prasinu, dok ce se Pro igrati kako god okrenes. Daleko je upotrebljiviji. Ali ne da nisam pao na dupe, nego je upgrade za 1080p izuzetno tesko opravdati. Bukvalno na granici sa placebom i osecam buyer’s remorse. Internet ume da bude tako povodljiv. I naravno, pronasao sam tek sada neke slike poredjenja side-by-side gde se tacno vidi da je razlika u IQ-u za 1080p usere minimalna. Titanfall i jos par igara koji rade u sub-hd rezoluciji su vise izuzetak. Medjutim kako vreme odmice podozrevam da cemo dobiti vise opcija sa 60fps i boljom grafikom. A i ja cu pre ili kasnije kupiti 4K TV, gde ce se videti veci upgrade. Za sada su mi storage i mozda loading times jedini opipljiv upgrade. 60fps imam kao opciju u jednoj igri, Infamous, i tu se vidi razlika u odnosu na 30ps. Neke imaju konzistentniji framerate. Bice jednom i taj FF 15. FIFA apsolutno nema nikakav benefit i to mi je mozda i najvece razocarenje.

Nije uopste odusevljena VR-om, ima iracionalan strah od toga da cu napustiti realni svet i preseliti se u VR. I posvecivati joj jos manje paznje.

Internet je poludeo za time kako izgleda R&C na Pro konzoli, a izgleda skoro podjednako fantasticno i na OG PS4. Malopre poredio, ukljucio jednu pa drugu verziju. Dobar deo tih impresija je sa velikih 4K televizora, na kojima slika u 1080p ili sub-1080p izgleda mnogo losije. Supersampling benefit je toliko suptilan, da nisam siguran ni da li bih dao 50, a ne 200e. Evo ti jedan konkretan primer: u Infamousu mozes da biras rezoluciju ili framerate. Kada ukljucis framerate i dobijes 60fps, skoro da nema razlike u kvalitetu slike a nikakvog supersamplinga nema. Stavise izgleda ostrije, jer se renderuje u nativnih 1080p. Ljudi vole da preteruju. Stave sliku sa Pro-a koja fantasticno izgleda, i svi padnu na dupe. A niko se nije setio da stavi sliku sa OG PS4 na kome Infamous ima isto tako fantastican post procesing i AA.

Ali da, u pravu si, ovo je vise kao bonus. Lepo je sto su uopste napravili te patcheve retroaktivno. Iskreno verujem da ce Pro benefiti biti znacajniji u buducnosti. Ne zelim da se osecam jadnije sa PS4, ako izadje neka igra koja ima bolji fps ili grafiku na Pro. Pa i po cenu da se sada osecam malo glupo, baciti se nece. :smiley:

Inace, kada se forsira taj 4K downsamplovani mod, konzola je dosta bucna. Nije on zapravo cini mi se nesto sam po sebi tisi, nego ga ne-4K manje zagreva i ne aktivira ventilatore, jer prosto ima vise snage i sposobniji GPU, ali kada se “napanji” sa 4K, i dalje je usisivac. Ali pojma nemam, verovatno postoje tu neka ozbiljnija poredjenja i meraci decibela. Interesantno da se na momente sada cuje i hard disk (ranije nije), kao neko tiho zujanje.

Nemam pojma, sve je ovo pomalo zbunjujuce trenutno. Kada na PC-u kupis duplo jacu grafiku odmah su ti dostupni bolja grafika i bolji fps. Ako ne krenu uskoro da izbacuju neka graficka poboljsanja, mislim da ce to ubrzati moju odluku da kuoim 4K TV - ali to nije ono sto zaista zelim.

1 Like

Uzgred ne znam da li je spominjano ovde, jedan od benefita Pro-a je i 1080p 60fps remote play koji je do sada bio ogranicen na 720p.

[quote]With the stock PS4 I would go on my iMac (latest 5K i7 27 inch model) and remote play would look ok…sorta SD and grainy. Very much looked like streaming at a low res and low bitrate.
Set up the PS4 Pro and decided to give it a try and BAM!! On the iMac it’s crisp 1080p, no jaggies, vibrant colors, smooth and responsive. Amazing. Nothing had changed, bandwidth or anything. Except the PS4 Pro. This is on the same network, wi-fi even.
I assume any PC or Mac would look just as great. VERY impressed with the PS4 Pro Remote Play![/quote]

1 Like

Uh na ovo nisam ni racunao, a ispalo je kao sjajni dodatak.
Takodje sam sada proverio, ljudi koji se bave youtube klipovima, a koriste PS4 kamericu, na PRO ce mogu da postave klip u 1080P, a ne kao do sada 720P na obicnom PS4.

Ima beneficija, za prelazak na PRO, meni je najveca bila sto imam 4K TV i PSVR.

Ma naravno, salim se pomalo. Mada i dalje mi je suludo da pomislim da sony ocekuje da ce ljudi samo Proa radi uzeti 4k televizore. A kud jos nesredjeni standardi, a kud nedostatak sadrzaja.

Obrni-okreni, i dalje mislim da je cela stvar sasava. I da je sony krenuo niz opasnu stranputicu na cijem kraju je ceka sega.