PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Ne znam ali ne pije mi vodu ta prica sa televizorima, mislim na to da je Sony izbacio Pro samo radi toga da bi prodao svoje TV-e. To bi bila druga stvar da Pro radi samo na njihovim Sony TV-ima, ako i da… Ima brdo drugih proizvodjaca TV-a…
Po tome bi znacilo da i MS koji je prvi krenuo/poceo sa tom pricom o upgrade-u na 4K je ciljao na vecu prodaju TV-a, a ne bave se TV-ima.
Moje misljenje je kao sto su izjavili MS i Sony, cilj je bio izbaciti jacu masinu. Sony je rekao da je cilj da ne zaostaju toliko za PC-jem, sto je i bilo primetno kolko PS4 zaostaje za PC-jem…MS-ov razlog je bio isto slican…PRO je x2.3 puta jaci od obicnog PS4 tako da, to nije bas malo jace…a tek Scorpio od odicnog XO za x4,6 ce biti jaci.

1 Like

Meni se čini da oni sada izbacuju nove konzole samo zato što im je ipak 6-7 godina veoma dug period bez neke veće zarade koju im donose konzole. Imaju oni i zarade od igara, ali je tu ipak dosta i uloženo u development, dok je sa konzolama malo drugačije.

S druge strane su PS4 i XO jako slabi za današnje standarde i pored toga što mogu da izguraju najnovije igre, više to nije onako kako bi trebalo da izgleda. Po meni je upgrade na 3 godine uz doplatu od 200€ i više nego ok.

Jer ako ćemo iskreno i sa PCjem pravite upgrade na 2-3 godine, samo što vas košta 4-5x više.

1 Like

Ali ako pričamo iskljucivo za igranje dobro sastavljen pc može istrpeti 4 godina…e ako sada ubacimo u mix plaćanja ps plusa i Xbox live za 4 godine i sve nove igre od 60€ za ps4 i Xbox one dolazimo do iste cifre za Pc…bar je meni ta računica tu negde…(sada ne računajte besplatne igre koje daruju ps4 i Xbox pošto piraterija je tu za Pc) ovo kažem pošto koristim Pc i ps4.

Tako je, manje više se četvorogodišnje igranje na PCju i konzolama svede na isto, možda je taj početni izdatak za samo parče hardvera nešto manji kod kupovine konzole, ali se na kraju sve svodi na isto.

Slazem se sa tobom, a i ne govere djabe da su konzole luksuz, kada govorimo o igrama. Zna se za sta sluzi PC i koje sve namene pored igranja(koja je samo jedne od) ima…da je tako svi bi imali samo PC i igrali na PC-ju, koliko god da je “skuplji”(pod navodnike) + imas jos koristi za 101 drugu stvar koju svakodnevno koristis na njemu(PC-ju) i pored konzla/le. Dok konzola ima samo jednu namenu a to su igre, zato i kazu da je konzola/konzole luksuz.
Ma glupo je uopce pricati o tome…ali da…

PS4 kupis za 200 polovan ili 300e nov a igre preprodajes preko razmene… Apsolutno ni jedan pc ne moze sa tim da se meri. Ameri imaju i ove black friday deals. PC je postao skup hobi a konzole su jeftina zabava. Bar su do sada bile

1 Like

Kako za koga…samo znam da sam u ove 2-3(niti tri) godine mogao uzeti ali bez preterivanja sigurno 2 PC-a od 2000e ili jedan od 4000e…kolko sam potrosio na konzole…Ali da…

Ti si izuzetak. :slight_smile:

Doduse tesko je tu generalizovati. Ima klinaca koji na PC-jevima igraju samo Dotu i CS godinama. Gaming ne mora da bude mnogo skup hobi ako ne zelis bas sve da probas i to odmah na izlasku.

Super unboxing video našeg drugara Vladimira, i nas je spomenuo na početku! :clap:

4 Likes

jel zna neko jel ce ps4 pro moci da tera pes 2017 u 1080p 60fps jer je sada na 30fps ?

Ne znam da li ce izbacivati jos koji patch ipak su to starije igre ali ne bi me cudilo da da, jer su rekli da treba jos patcheva izaci. Trenutno ga(PES 2017) PRO tera u 60fps i to u nativnih 4K, za razliku od drugih starijih AAA igara koje rade u nativnih 4K ali u 30fps.

cekaj jel to znaci da vec na postojecem ps4 pes 2017 radi ipak u 1080p 60fps ?
ne znam de da to proverim

Pod broj jedan ne ubacuj tvoj post pod moj citat, necu ti ovaj puta prckati(ispravljati) po postu, ali to si trebao ovako napraviti [quote=“bambix, post:462, topic:11443, full:true”]
1080p 60
[/quote]

i postaviti ispod dole to pitanje, koje si pitao, nije nista lose u tome ako sam sebe citiras.

Sto se pitanja tice lagao bi te stvarno ako bi ti bilo sta rekao vezano za to, posto ne igram bas sportske igre osim trka. Mogu samo pretpostaviti, a pretpostavljam da ne radi u 1080p na obicnom PS4.

Ono prebacivanje sa ps4 na pro,jel prebaci sve komplet ?Mislim sve naloge i igre sa drugih naloga,ili samo taj nalog kojim se igram…

Cini mi se da je Mario(padawan) to radio, najbolje da njega pitas…sad cemo probati preko “koda” :smile: @padawan .

Inace ja sam zaobisao taj “sistem”…skinuo 5-6 igara koje imam u planu igrati, a save-ove sam prebacio na USB flesku i kasnije ih kopirao nazad na PRO.

I ja se mislim isto tako da uradim…

Nova konzola…ides lepo na novo…brzo ce ti se skinuti druge igre, taman dok igras neku igru, i ovako ne verujem da ih igras 5 u isto vreme, a save-ove i SS(ako su ti bitni) prebacis lepo sa fleskom.

SVE se prebaci i jako je prosto. Bukvalno te PS4 Pro pita da li želiš da prebaciš kompletan sadržaj sa starog PS4. Samo ih oba ukopčaš LAN kablom na isti ruter, pritisneš Next na PRO, taster na PS4 i kreće prebacivanje. Traje oko 1h za 500gb.

1 Like

Sad sam bash stavio da prebacuje preko lan kabla, bolje tako imam desetak usera, mrzi me da kucam i aktiviram ponovo, oko 400gb za 6 sati gotovo :rage:

Moralo bi to mnogo brze. Nesto kao da nije ok sa ruterom. Mozda procena nije tacna.