PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Izgleda da treba ,pishe tamo da shifre ne prenosi,da ce trebati ponovo da se unose…

Ima 100mbps ruter nema 1000mbps mozda je to razlika u brzini, ps4 ima 1000mbps mreznu karticu ali mora biti i ruter, kabal.

Potrebno je prekucavati sifre na zalost. Morao sam i ja da kopam, nisam sve ni pronasao jos.

Poz drugari, ja sam ovaj što je radio unboxing Pro-a za XBR, evo kako sam ja juče odradio transfer.

Uzeo sam najobičniji UTP/LAN/Ethernet kabl, jedan kraj ubo u PS4, drugi u PS4 Pro i pratio ona uputstva na ekranu. Skoro pun 1TB HDD sa PS4 je tako prebačen na Pro za tačno 4 sata. Ono sa ruterom je dobro samo ako imate neki nasvirani ruter. Nemam doduše pojma koji tip kabla je bio u pitanju, znam da ih ima više (crossed itd). Ovaj sam našao u kutiji od starog rutera, znači totalno generički …

I sad, kako imam dva accounta i naravno za jedan od njih više uopšte ne znam šifru, plašio sam se šta ću tu da uradim … međutim, konzola je čak i to prebacila i nije mi tražila nijednu šifru.

Dakle, 500% vam ne treba ruter kao “middle man” za transfer ;).

1 Like

Slika koja na dobar nacin ilustruje razne varijante poboljsanja kvaliteta prikaza koje mozemo da ocekujemo sa PS4 Pro:

1 Like

Po meni ova metoda je da progura ps4 pro sa 4K a u drugu stranu da je moguce ostvariti-dobiti 4K sliku od 1080p. Ovako nesto mislim da koriste u televizorima za 1080p input na 4K ekranu, neko moje vidjenje bi bilo promenili ime upscale i poboljsali nacin uvecanja rezolucije.

Jucer sam bas skinuo Knack-a, on nudi za PRO odmah pri pokretanju igre za izabrati dva moda ili bolja grafika ili bolji fps. Odigrat cu ga sada, jer ga misam presao, tacnije jesam igrao do 2 ili pocetka 3 chaptera samo, evo kako/sta nudi PRO :

1 Like

Jel moze to da se menja u toku igre,ili sta izaberes to ti je?

ako moze neko neki savet, jel ima benefita da uzimam pro ako sam na 1080p tv u smislu fps-a?

Ima…

1 Like

Sta izaberes to igras, ali kada iskljucis igru, kada ponovno upalis te opet pita i ako hoces bolji fps izabers njega(ili obrnuto - bolju rezoluciju) i dalje igras od kuda si stao, ili se vratis na isti taj chapter, posto se save-a po chapteru. Tako da u biti moze jedino sto moras ugasiti igru i ponovno pokrenuti.

1 Like

Jer je samo tisha ili ?

Mislis izgledala je na PS4, ne vise na PRO-u.

Da dodam jos malo informacija, trasfer radi sjajno, sve podatke, korisnike, save, podesavanje se obavlja automatski i zavisi sve od rutera koji koristite. Ako je gigabitni ruter prekopirace vam 350GB za manje od 2h, na 100mb treba oko 6 sati. Moze da se koristi i kabal izmedju dve konzole, posto je mrezna kartica nove generacije, nema potrebe za cross-over kablom, mozete i standardni mrezni kabal, sve ce konzole same prepoznati.

Sto se tice brizine i grafike, ima poboljsanja i vidljiva su posebno na 4K TV-u. Slika je daleko ostrija u 4K modu. Rise of TR mozda ima najveci pomak u grafici koji sam video u igrama sto se tice standardnih igara u 2D.

PSVR je prica za sebe, slika je dosta ostrija, izgleda stvarno rade supersampling i smanjuju rezoluciju za PSVR ili stavljaju teksture vece rezolucije i dodaju AA. Na primer Alumente je mali crtani film, na PS4 bile su krzave ivice na likovima, oci je bilo tesko videti, a na PRO toga nema, osecaj je kao da su stavili vecu rezoluciju i dodali AA. Identicna situacija je sa Batman AK VR, postoje stvari koje mozete pokupiti i pogledati/rotirati, na PS4 neke su delovale mutne i trebalo je priblizavati ih ocima da bi postale citljivije, na PRO toga nema sve je daleko citkije i ostrije, mada nema preterane razlike, posto je Batman ionako bio fantasticno upeglan za VR. Robinson the Journey je mozda dobio najvece poboljsanje, stvari koje su bile u daljini su bile blurovane i kako ste se priblizavali, tako su postajale citkije, neki detalji su bili bas zamazani u daljini, sada toga nema, daleko je cistija slika. Na pocetku kako izlazite iz kapsule za spasavanje vidi se vas svemirski brod razrusen u daljini, na PS4 samo se naziru ivice i zamuceno je sve, a na PRO ima daleko vise detalja. Moram jos da probam Driveclub VR, on je bio katastrofalan na PS4, nadam se da su ga poboljsali na PRO. Sve u svemu, moja teorija da je PRO izbacen prevashodno zbog PSVR je potvrdjena, sa PRO PSVR je postao ono sto je trebao da bude u startu i bice samo jos bolji.

Sve u svemu meni je PRO vredan upgrade-a i isplatio se zbog nekoliko razloga. Tek ce se videti ubuducnosti koliko ce jos prednosti doneti.

1 Like

Takodjer mi se cini da se ovaj novi kontroler DS4 V2 prazni puno sporije od stare verzije DS4. Da odmah kazem da nije to radi toga jer je nov(sto verovatno vecina i prvo pomisli) ali nije jer sam imao nov DS4 i praznio se puno brze, ovaj sada DS4 V2 cini mi se da traje kao i DS3. A vidim da i drugi dele isto misljenje po stranim forumima.

[quote=“Zoorulee, post:489, topic:11443”]
Sve u svemu meni je PRO vredan upgrade-a i isplatio se zbog nekoliko razloga. Tek ce se videti ubuducnosti koliko ce jos prednosti doneti.
[/quote]Slozio bi se, barem sto se mene tice, da je vredan upgrade-a.
To i ja verujem, tek ce su u buducnosti pokazati sve vise i vise prednosti, koje donosi ova konzola,

I jos jedna simpaticna stvar vezana za novi DS4 PRO kontroler, sada je touchpad providan i ostavljena je tanka linija (svetlost) na samom vrhu koja pokazuje boju vaseg igraca. Znam da su se na ovo bunili ljudi i da im je smatala svetlost, ali meni je ok. Cak sta vise sada kada pada health i menja se boja, to lakse vidim :slight_smile:

Pecurke su kvalitetnije uradjenje (deluju daleko grublje) i mislim da ce trajati duze i proc bez ostecenja.

Svi funkcionalni tasteri su sada tamno sivi i generalno kontroler je prebacen u mat varijantu, deluje lepse vizuelno iako je razlika mizerna/kozmeticka.

1 Like

Potpisujem, doslovce slicno/isto sam i ja napisao za DS4 V2 kada sam uzeo PRO.

Takodjer sam PRO sve lepsi i lepsi mi izgleda nego na prvi pogled kada sam ga vidio :smile: , iskreno sada kada gledam obicni PS4 bas mi je ruzan nasprem PRO-a(naravno govorim osobno meni).

1 Like

@scheilinkin opet na visini zadatka:

Ja imam gigabitni ruter tako bi to islo ko direkt :slight_smile: jedini problem sto nemam ni jedan ps4 :slight_smile:

Meni juce prebacivao 6 sati i zakuca na 97%, drzao tako 2 sata. .
Onda sam ga iskljucio i preneo samo naloge za 5 min, igre moram skidati ponovo…