PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Od kada su aktivni nalozi na PSN ili PS+ kod ljudi koji su dobili kod. Mozda ima veze sa vremenom provedenim na PSN i nivoom naloga (kolicini trofeja).

Imaju neku foru da razlikuju obicne guest naloge, ocigledno.

Uzgred, citam da je i Witness pre dva dana dobio Pro patch i HDR podrsku i da su ljudi u OMG fazonu.

Znaci nema pavila, kao i obicno kome se posreci. Ja sam isto uzeo PRO i PSVR, pa nista nisam dobio :slight_smile:

Uvek US trziste dobija nesto sto ostala nece… Tako je i na Xboxu, ja sam dobio sve sto su delili jer sam US, dok oni koji su UK, u izuzetno retkim slucajevima nesto dobijaju…

Sony u Evropi dobro “bije” Xbox i izuzetno je glupo od Sony-ja sto ignorise to trziste.

O cemu ti pricas u opste? :smiley:

Kad smo kod kodova, zasto su prestali da ih daju uz fizicke kopije igara? Na prethodnoj generaciji (i za xbox 360 i a ps3) uz skoro svaku igru sam dobijao kod za tipa 7 dana xbox live ili ps+…

april 2016, evropa

PlayStation 4 Total Sales: 16,216,068
Xbox One Total Sales: 5,564,968

Ovde se govori o kodovima koje obicno ameri dobijaju a evropljani mnogo, mnogo retko dobijaju… A ne o prodaju konzola…

I moj odgovor na to je da Sony pravi gresku iz razloga koji su navedeni.

Vec se pisalo o ovome i trebala je biti moguca promena ID-a 4.0 update-om, ali izgleda da su odustali, ali jos ima nade:

[quote]PS4 SDK updates hint at possibly allowing PSN ID changes in the future?

Refactored the PlayStation 4 Online Subsystem engine plugin to support PlayStation 4 SDK version 4.008.061.

Deprecated the use of “Sce Np Online Id,” replacing it with “Sce Np Account Id,” as per Sony’s recommendation. Online users are now exclusively identified by their “Sce Np Account Id.”

Simplified the handling of unique net IDs across the PS4 online subsystem.

Switched from “Np Toolkit” to “Np Toolkit2,” to support the new APIs which work with “Sce Np Account Id.”

Added asynchronous name resolution to convert between “Sce Np Online Id” and “Sce Np Account Id,” using Sony’s ID mapper web interface.

For PlayStation 4 online users, the “To String” and “Get Bytes” functions in “Unique Net Id” now return the user’s “Sce Np Account Id.”

Previously these functions returned the user’s “Sce Np Online Id.” Any custom online code or services backend will need to handle identifying users by their “Sce Np Account Id,” as according to Sony’s recommendations.

If required, the “Sce Np Online Id” for local users and friends can be obtained via the “Get Display Name” interface in “Online User.”[/quote]

Izvor:

Resio sam, menjam xbox one za PS4 ali isto moraju na konzoli da budu dobre igre kao na mojoj koju dajem u zamenu. (Sala)
Ne znam ali meni te bojke ne predstavljaju nista, sta znace vama? Nisam siguran da li ce pomoci da bolje uzivas u igrama, neku sigurnost, mozda osecaj sigurnosti da si napravio pravi izbor?!

Sve me kopa da skoknem do Cro i pazarim neki ps4 polovnjak da vidim te cari.

Koje brojke, mislis na prodaju? Ma to su besmislice. Sad vec izvlacimo iz konteksta. Te brojke znace samo korporacijama i akcionarima. Naravno da krajnjim korisnicima nista ne znace, osim ako su bas neki tezak fail kao sto je prosao Wii U. Tada vec utice na siromasniju biblioteku igara i zivotni vek konzole jer niko nece da podrzava neuspesnu konzolu. S druge strane, da, bolja prodaja obicno znaci i vise igara i vise para koje se upumpavaju u korporativne delatnosti kao sto su promocije, podrske developerima, 1rst party studija, a i predstavljaju sigurnost da se divizija nece ugasiti i da ce nastaviti da posluje. U slucaju Xboxa i PS4, te brojke sluze samo za merenje e-peena u fanboy ratovima posto se obe konzole jako dobro prodaju, pricamo o desetinama miliona unita i milijardama koje se okrecu na softveru, u svakom slucaju.

Uzmi PS4 samo ako te zanimaju PS4 ekskluzive, bukvalno nema ni jednog drugog razloga, jer multiplatforme ne izgledaju i ne rade dovoljno bolje da bi opravdale zamenu. Al XO takodje ima sjajne ekskluzive, najbolje je uvek imati obe konzole.

Imam osecaj da bi od igara igrao uncharted, bloodborn eventualno rise of tomb raider jer pricaju o nekoj ludila grafici, naravno da bih sve to voleo da probam i uporedim sa XO. Najvise me kopka ps4 pro ali me cena odvraca jer je medju generacija konzole koji je hardwareski pojacana a rade to da ce ubiti ps4 classic. Definitivno su napravili nesto da ubiju generaciju a trebali su da urade kasnije.
Jedno pitanjce posto ps4 pro ima 1gb ddr3/4 rama za OS da li ste primetili neka brza ocekivanja tipa vracanja u meni dok igra radi u pozadini i slicno, ovo ce se vremenom sve vise primecivati?

Nisam primetio nikakvu razliku u brzini rada i multitaskingu. Osecaj je kao da imas istu konzolu. Cak su ubacili isti 5400rpm disk. Sve je radilo vec prilicno fluidno i na PS4.

Ako ocekujes veliku razliku u grafici izmedju PS4 i Pro u 1080p razocaraces se. Razlika izmedju igre koja ima bolji AA ili one koja se renderuje u 900p vs 1080p je mala, pogotovu u pokretu. Dosta PS4 igara je vec imalo kvalitetan temporal AA, dodatno omeksan filterima za procesiranje slike na televizorima. Sa 4K televizorom velike dijagonale bi primetio vecu razliku. 1080p na 60" iz blizine izgleda dosta lose… Zato su i izbacili 4K, da bi mogli da prodaju vece dijagonale i jos ih povecavaju a da to izgleda pristojno.

Ako mene pitas ovo je sjajan momenat da se kupi polovan PS4 a Uncharted 4 i Bloodborne su vredni toga. Ako uspes da upecas dobar deal u Cro sreci nema kraja. Mada tesko ce pobediti cenu koju si dobio za XO.

Ja moram da zahvalim ps4 pro verziji jer zbog njega sam uspeo nabaviti ps4 sa 1 tb i 3 igre…vec sam preko sharing-a nabavio Unchartered collection I the last of us…sto sam uvek želeo igrati…sada čekam Black Friday da nabavim neku novu igru i teraj dalje…za sada sam zadovoljan…

1 Like

Pa. da. ovo je win win situacija i za PS4 kupce. :smiley:

Pritom je PS4 Last of Us verzija ispala jos i najbolja jer Pro verzija u 4K ima odredjenih problema sa frejmretom.

Meni je puno bolje ispao Shadow of Mordor od TLoU, jucer sam ga opet igrao u 4K, divota, bas se razmisljam da ga ponovno krenem prelaziti ali u 4K, prelepa grafika.

Inace sto se buke PRO-a tice, kada se igra u 4K i opet je tisi od PS4, a i greje se manje u 4K od obicnog PS4. Najvecu buku(vec sam i pisao o tome cini mi se) mi je stvarala Mafi-a 3, PS4 se cuo kao onaj mini usisivac za trvice od hleba ili za pranje auta , bez preterivanja. Upalim istu tu Mafiu 3(s time da ona jos nema patch za PRO) na PRO-u konzola kao da ne radi, necujna skroz, a na obicnom PS4 konzola samo sto ne poleti u vazduh. Ko je igrao Mafia-u 3 zna o cemu pricam…

Hm, meni se u “Resolution” modu Mordora (downsampling 4K na 1080p) pale ventilatori i konzola je prilicno bucna.

Dakle, ne-patchovane PS4 igre proizvode mnogo nizi nivo buke na Pro, ali zato je konzola u 4K modu i dalje bucna. Mozda ne kao OG PS4 Rocket League nivo buke… ali se cuju ventilatori.

A, moram priznati, Mordor mi ne izgleda nista specijalno u 1080p. :confused:

Znali su oni da ce izbacivanjem PRO-a povecati bazu korisnika :slight_smile: . PS4 ce kupiti “ovi” koji jos nisu (iz ovog ili onog razloga) za jeftine pare, od starih PS4 korisnika koji ce im ga prodati i opet kupiti njihov proizvod, PRO naravno :slight_smile: , automatski s time povecavaju PS+ pretplatu(od koje citam trenutno prelepo zive) i brdo drugih stvari od kojih kompanija zaradjuje. Rekao bi da su oni na sve to(profit) racunali…

Ne znam stvarno nisam ga igrao u 1080p, samo u 4K, ali mi je rekao kolega da se primeti razlika PS4 900p na sprem PRO u 1080p.