PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Tako bih voleo da Pro omoguci pokretenja PS4 igara u 3D. Ali game industrija je odjednom odlucila da je to potpuno nepotreban feature na televizorima… kao da nikada nije ni postojao.

Trenutno se radi na patch-u za Final Fantasy XV, evo kao izgleda na PS4 i na PRO-u, ovo je skinuto sa demo patch-a, treba povecajti sliku (klikom na nju).

Mislim da cu odabrati 60fps.

Dodao sam da se poveca slika, pa pogledaj, malo bolje. Pogledaj onu banderu, ono grmlje - zraka sunca preko njega, asvalt pogotovo…Kada se to bude gledalo(vidilo) bas na TV-u koji je puno veci, razlika je vidljiva.

Ocigledno koriste visu rezoluciju tekstura i bolje osvetljenje. Ipak, daleko vise cenim duplo veci fps, a ne bih mogao da kazem da duplo bolje izgleda.

Trenutno na PS4/XO igra se vrti na 30 fps-a, na PRO-u ce biti patch na 60fps-a .

ne znam ljudi, igrao sam juce demo final fantasy na vanilla ps4 i izgleda bolesno dobro. Ne znam sta tu treba dodavati i patchovati.

To se ceka. Razmisljam logikom PC igraca. Vrlo rado bih zrtvovao malo kvaliteta prikaza zarad duplo boljeg fps-a.

1 Like

Treba dignuti fps sa 30 na 60 i grafiku sa 900p na 1080p. Pored toga treba ugoditi i korisnicima 4K tv, ubaciti i 4K mod, trenutno su u izradi 2 patcha, prvi izlazi sa izlaskom igre, a drugi nakon 15 dana. Razmisljaju i na drugu konzolu…to cenim.

Kao sto je PS3 bio teret za PS4, tako je i sada PS4 sada teret za pro… Sada bi igre letele da nisu i za 4… A logika PC igraca je da uvek moze jaca masina i novi drajveri :smiley:

1 Like

Iskreno, me razumem bojazan da su PS4 i XO teret PS4 Pro i Scorpiu. Na PCu imate situaciju da se igre skaliraju prema dostupnom hardveru, tako će biti i u ovom slučaju sa novim konzolama.

1 Like

I ja se nadam - ma da i verujem da ce tako i biti u buducnosti sa novijim naslovima. Posto ne vidim onda poantu izbacivanja Scorpio-a i Pro-a.

Mene taj 3D ne privlaci, imam ga na TV-u, ali niti jednu igru nikada nisam probao u 3D modu na old gen-u, jednostavno nisam imao nikakvu zelju. Znam da ga ima GEoW 3, AC jedan od delova U2 ili U3 cini mi se, i jos par igara ga imaju(ne mogu se setiti)…A filmova sam sve skupa pogledao, max-plafon 10 filmova, i to ako je bilo deset, a njih ima, “fala bogu” , i jos uvek izlaze u 3D-u.

Isto ja 3 filma u 3 D, a povecalo cenu televizoru bzvz.

@padawan Konzola bez icega je kupljena za 80€+ joypad+ sluske + napajanje + transport = nije bas bilo samo ono sto je zapamceno.
Mislim da ce ps4 dil pobediti to100%.

Lep patch na PRO i za obicni PS4, dolazi za AC Syndicate:

[quote]

---------UPDATED - 11/24/16

The patch will add the dynamic 4K gaming support for the PlayStation®4 Pro.

The size of the patch will differ from base version or version 1.40 and will be the following sizes:

  • From Base Version: Approx. 760 MB

  • From Version 1.40: Approx.175 MB

Additional Patch Information:

  • For regular PS4 users, the patch will upgrade the rendering resolution from 900P to 1080p (Updated)

  • For users with a 4K TV, the game will be rendered to 4K from native 1620p rendering. (Updated)

  • For users without a 4K TV, the game will be rendered in 1080p.

  • Framerate will be more consistent, but still capped at 30 FPS.

If you experience any issues with the patch, please contact [/quote]

[PS4] ACS Title Update 1.50 [Updated] | Forums?

Taman da zavrsim sve sporedne misije.

Nitko da baci neki pozitivan komentar za Ubi.

Misle i na stare konzole - PS4 i na nove - PRO. Svaka cast Ubi na ovom potezu !

EDIT:
Evo bas citam da i korisnici koji imaju obicni PS4 vide razliku sa 900 na 1080p.

Syndicate je ne dobar nego odlican.

Dok ne izadje patch u decembru ovo ce biti mucenje za Pro korisnike.

Uh uh,od ovoga glava boli.

[quote=“padawan, post:557, topic:11443, full:true”]
Dok ne izadje patch u decembru ovo ce biti mucenje za Pro korisnike.
[/quote]Yup, ma da sva sreca pa me FF ne zanima. Inace cini mi se izmedju 8 - 10-tog decembra da izlazi patch, 10-ak dana od izlaska igre.

[quote]Final Fantasy 15’s PS4 Pro Patch Improves Resolution and Frame Rate

1080p/60fps or 4K/30fps–your choice.

Final Fantasy XV will be getting a patch to improve the game’s resolution and frame rate on PS4 Pro, publisher Square Enix has revealed on the latest Active Time Report livestream. Targeting 1080p and 60fps–with an alternate mode for 4K and 30fps–the patch will arrive in December, according to Siliconera.

Square Enix also announced a playable demo is on the way for PS4 and Xbox One. The demo runs up to halfway through the first chapter, though it is exclusive to Japan. It’s relatively simple to access the Japanese PlayStation Store by creating a new account, however.

Final Fantasy XV will have a mobile MMO version soon, too–Square Enix is working with Game of War: Fire Age developer Machine Zone to bring its spin-off JRPG to phones and tablets. Machine Zone’s games are traditionally very successful, while Square Enix has also described its own mobile attempts, including Final Fantasy Mobius, as revenue drivers.[/quote]

1 Like