PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Zato sto forsiraju mnogo visu rezoluciju od nativnih 1080p (ako PS4 verzija uopste ima i toliko). Trade off u vidu mnogo vise rezolucije dovodi do losijeg framerate-a jer tu ima raznih uskih grla (CPU, za pocetak), a pritom je development skoro dosao do kraja i sada treba optimizovati za konzolu koja ima samo 1% trzisnog udela PS4.

Stvarno ima likova, sta reci. Lik prodaje PRO + igra WD 2 za 267e, nov neotpakiran, :smile: , sta reci nego , budala .
Ali inace se sada PRO trenutno moze naci u Hrvatskoj za 350e nov + igra WD 2,. Posto trenutno T-Com operater nudi sada za novogodisnje blagdane, Pro + igra WD 2 za 1kn(15 centi) :smile: , ali naravno uz produljenje ugovora kod njih na 24mj. (mob + fiksni + net + IPTV) , tako da ih sada ima brdo po oglasima novih sa WD 2 igrom.

EDIT:

Evo o cemu pricam, to se moze jos spustiti za 50e bez problema, tako da bi vas pro izasao 320 - 330e sa igrom WD 2, plus svaki ima dve godine garanciju.
Kako mi je sada zao sto sam se zaleteo, mogao sam ga uzeti sa igrom WD 2, plus dve ne jednu godinu garancije i to za 100e manje.

EDIT:

Bit ce toga jos brdo, tek je pocelo i po jeftinijim cenama .

Evo sta sam rekao, i to bez spustanja, upravo sada postavljen oglas, PRO + WD 2 i 2 godine garancija 330e :smile: , je_em ti zivot, kako ne valja zuriti…

Predatore, to cu ja tebi poslati pare da mi kupis neki bundle, ja imam kucu pored EU (Gradiska). Ne mogu da vjerujem da je Pro tako jeftin, to je bas dzaba. Sto je najbolje, gledam istu tu reklamu na tv-u i govorim Tamari kako ce u Hr biti jeftine konzole.

To ako bude neki oglas ovde kod mene u Istri, onda bi se verovatno isplatilo da ti ja posaljem. Ali ako je Zagreb , Osijek i okloica, duplo je Zagreb i troduplo Osijek blize N.Gradiski, Ja sam od Zagreba 300km od Osijeka nekih 550km, posto sam ja u Istri - Pula.

Ja cu gledati da i kada kupujem saljem na neciju adresu u NG. Ovde Pro 900KM-450e

Ovo je jos bolja akcija, isto od T-Coma. Znaci produljenje ugovora- Magenta 1(tel. mob, net, IPTV) na 24 mj, plus 700e u gotovini ili na rate 144kn(20e) na 36 rata, i dobijes PS4 PRO+WD 2 i Samsung 4K HDR 55".
Suma sumarum, za 700e dobijes PRO+WD 2 i TV 4K HDR 55" .

Ma sve nude mamicu im, samo budi njihov pretplatnik :smile: . Da imam mobitel na pretplatu kod njih, bez problema bi ga vezao kod njih, i uzeo jedan PRO i prodao ga.

EDIT:

Evo upravo dodan jos jedan za 330e, nov 2 godine garancija + WD 2, sta sam gore rekao :smile:…, jos 30e se moze verovatno spusti i za 300e , Vise necu niti gledati oglase posto mi se samo place…

Kazi mi gde gledas da zajedno gledamo i placemo :slight_smile:

Ne gledam vise, ne place mi se vise :slight_smile: , ja sam svojeg davno kupio, i vidim kako sam prosao za 150e skuplje, ma i 200e skuplje ako racunamo igru(WD 2) koja ide uz njega, a ja sam dobio golog bez igre, ali jbg. ko je znao…
Evo link:
http://www.njuskalo.hr/ps4-konzole

EDIT:
Evo obicni PS4 ako te jos zanimaju.
Za 180 evra, star godinu i pol dana

http://www.njuskalo.hr/ps4-konzole/ps4-4-500gb-kao-nov-povoljno-oglas-21053355

EDIT:Evo i za manje 160e isto, obicni PS4 ali je u kvaru kontroler

http://www.njuskalo.hr/ps4-konzole/playstation-4-ps4-500gb-oglas-20955740

EDIT 2: Ovo se vise isplati obicni PS4 1TB star mesec dana za 170e, plus garancija, zadnji model naravno.

[quote]
Playstation 4
Cuh-1216b, 1 TB
U odličnom stanju 5/5
Sa najnovijim sistemom 4.01
Starosti 1 mjesec
Svi papiri i garancija (bez kutije)
Prodajem za 1,300 kn.

Kontakt i lokacija : 091 737 98 06 / zagreb i novi Zagreb.[/quote]

http://www.njuskalo.hr/ps4-konzole/ps4-1-tb-prodajem-1.500-kn-oglas-21041993

2 Likes

To je Samsung 55KU6072 koliko vidim, nažalost nije HDR televizor, ali je odlična ponuda ko voli ugovore i te fore. Samo da nema nekih skrivenih troškova …

Ne znam koji je model, nisam niti gledao, a ako je TV KU6072 onda “ima” HDR, ali je 8 bitni panel, nije 10 bitni, tako da da kao i da nema. To je 8 bitni HDR, koji daje slici poboljsanje od samo 20% HDR-a za razliku od pravog HDR-a sa 10 bitnim panelom. Ima brdo tih 8 bitnih HDR-a na trzistu, zato treba dobro izggoglati pre kupovine…

Meni je na piku UE55KS7002 55" isto samsung, on ima 10 bitni panel - HDR 1000.

https://xboxrepublika.com/uploads/default/original/3X/2/6/26e38ec030e44c4fc4a6c58914ff1bfc960caa7b.jpg

1 Like

Taj je preko 1000€ i to poprilično. Imaš i Sony XD8005 sa 10-bit IPS panelom i HDR10 podrškom - 49" za 820-850€, a kako je Android TV u pitanju ima brdo opcija za fino podešavanje slike u najsitnija crevca, dok Samsunzi nažalost nemaju ni 2% od toga. Input lag je 33ms, dok je kod Sammy-ja 22ms, ali na Samsungu se jako teško namešta HDR u Game Modu, ne znam da li pratiš Digital Foundry. Baš su ga iskomplikovali do daske, plus se gube neke automatizovane opcije oko osvetljenja pa hoće nekad malo da pokvari utisak jer se mora manuelno sve podesiti. Ja sam isto hteo Samsung, ali kad sam video šta ovaj Sony radi, reko jbš to.

1 Like

Hvala na savetu, sto se Samsunga tice. Nekako su mi od uvek Sony bili pre napuhani TV-i, kao da se vise prodaje ime nego sto valja sam TV, ali nije istina, jer svugde citam samo hvalospjeve…Gledao sam taj Sony 49" XD 8005XD tu u HR kosta isto toliko 850e. Koliko sam gledao-citao Sony-jev brutalan model je XD9305 ali on je blizu 2000e 55". Ma sacekati cu jos nije mi tolika zurba, posluzit ce ovaj moj 4K bez HDR-a jos neko vreme, a onda bi mogao tamo u prolece,leto ubosti taj Sony XD8, taman mi vise i pase da je 49", nego 55". Jer ako uzmem od 55" cu “morati” imati dva TV-a u istoj sobi(jedan za IPTV drugi za gaming), posto igram sa 70cm-1m udaljenosti. Mogao bi imati samo jedan ali onda zezanje sa kablovima da za IPTV, ma da mi realno u sobi i niti ne treba IPTV…a novi od 49" ilii 55" bi premestio na drugo mesto, da mogu igrati sa dva-tri metra, kao covek.

Sve znam, i ja se ne bih žalio na npr LG E6V OLED ali kod nas je 4.500€ :smiley: ali ipak moram birati “kupus” a “meso” se samo gleda :smiley:

Taman na leto će XD8005 biti za 650-700€, jer će već biti i 2017 modela, pa i ja tad razmišljam da pređem na 4K.

A LG EC980V OLED 15.000e :slight_smile: , dobro sada ga preterujemo :smile: (malo sale) .
Slazem se, za Sony 49" XD 8005, dobra kupovina, a i vec tamo na prolece ce biti na dobroj akciji ovi modeli iz 2016. Tako da tamo u prolece-leto imam i ja u planu uzeti novi sa HDR-om.

Ovo je i moj neki pik za sledecu godinu.

Mislim da taj tv nema HDR…

Taj tv ima HDR10 ne samo podršku nego i mogućnosti da ga prikaže ;). 10-bit VA na 43" i 10-bit IPS na 49"+ modelima.

Onda moja greska… 850€ moze da ze nadje… Koliki je lag na HDR-u? Posto ze mnogi zale da HDR povecava lag…

33ms koliko sam ja video da ljudi tvrde. Nije onih 22ms kao na Samsunzima ali nije ni strašno.