PS5 is losing me to Xbox

Video je mnogo bolji od naslova u smislu fanboj gluposti, ali lepo navodi razloga za i protiv.

3 Likes

Znam da ima, samo je ovo od lika koji nije paljevina i ne zanimaju ga tabori, nego gleda na stvari iz objektivnog ugla.

Ovakve teme su:
a) besmislene jer objektivan stav ne postoji kada su igre u pitanju, nisu to zakoni fizike.
b) irelevantne jer je “struggling” topic na eri narastao na 700 strana gde su ljudi maksimalno isfrustrirani sto nema konzola. 10% ljudi koji su uz mnogo srece ili nekih veza doslo do konzole sada naglaba o tome sta je bolje, bez i jedne krstene next gen igre.

Suvise je preuranjeno iznositi bilo kakve zakljucke


Ljudi imaju miĆĄljenje oko bilo čega novog. Kada izađe novi TV ne čekaĆĄ godinu dana da se proda u dovoljnom broju da bi dobio validno miĆĄljenje. Kada izađe film ne čekaĆĄ dve godine na pravu recenziju da bi ga pogledao. Kada izađe igra ne čekaĆĄ celu generaciju da bi znao da li je kupujeĆĄ ili ne. Ne znam zaĆĄto to ne bi vaĆŸilo za konzole ili zaĆĄto je Era forum uopĆĄte relevantan za bilo ĆĄta.

Ne cekas, ali je takodje preuslov da uopste moze da se kupi, sto ovde nije slucaj. Super sto ga je Playstation izgubio, ali kakvu to informativnu vrednost ima za vecinu kupaca, koji ne mogu da kupe ni PS ni Xbox. Uz rizik da zvucim kao Marko, to bi bilo kao odes i pricas etiopljanima o tome da li je bolji Mc Donalds ili Burger king. Pricaj o stvarima koje su relevantne, kako da se prate tviter botovi, stane na rep skalperima, a ne o tome koja konzola je bolja bez next gen igara, dok ih jos i nema na trzistu.

Ni novi iPhone nije dostupan mnogima prvih par meseci pa svi piĆĄu o njima. To je generalno lravilo za sve elektronske proizvode. Sa druge strane ovaj video je njegov utisak nakon par meseci koriơćenja, gde mnoge stavke koje pominje ne moĆŸeĆĄ ni da sagledaĆĄ u launch periodu.

U kom smislu nije dostupan? Ja koliko znam bio je dostupan maltene od prvog dana kada se pojavi, ili u vrlo kratkom periodu, cak i na nasem trzistu.

Ovo je bukvalno black swan u svetu elektronike. Mozda je bilo takvih slucajeva u istoriji, tipa izadje neki super-redak model gramofona o kome pisu entizujasti, ali ne medju proizvodima siroke potrosnje.

No, u svakom slucaju, ne bih sada da izgleda kao da kvarim zabavu srecnicima koji zive u paralelnom next gen univerzumu - mozda tu i moze nesto pametno da ce cuje. Samo, eto, to je moj utisak o takvim temama. Ne bih vise da vam derailujem temu sa svojom ogorcenoscu ovom celom situacijom.

Haha hvala na ovome inace ne bih ni kliknuo play

Nisam jos odgledao video, al taj lik je vec jedno 3 teksta napisao o tome kako ga ps5 nervira (na forbesu bese?) Poceo sam da ga prepoznajem. :smiley:

Verujem da covek nije paljevina, al odabrao je svoj tabor odavno. Da se razumemo, i dalje cu odgledati klip jer me takve stvari zanimaju, mozda kaze nesto sto nisam i sam uzeo u obzir.

Da, čovek igra na PS5, XSX i PC. Rekao bih da nije spomenuo joơ par stvari u korist XSX, ơto samo ide u prilog da je pričao o stvarima koje su bitne iz njegove perspektive. Jeste, igre su bitne (posebno ekskluzive) ali ima tu i gomila sitnih stvari koje na gomili jesu nekakav teg.

2 Likes

Cool video, mada je od 15. januara. Ovaj u prvom postu je od proĆĄle nedelje, nakon mnogo duĆŸeg koriơćenja i igranja obe konzole.