PSVR

Evo bash sam iscimao sestru da mi se raspita,ima kod nje preko puta Saturn, moze i da se proba,klot Kaciga mu dodje 390e,josh kad uzmesh na onaj povracaj vrate ti oko 70e nazad…Idem preko tu oko nove godine…Tako da najverovatnije uzimam…

Da li bi neko bio voljan da isproba kacigu na PCu?

Koliko sam ja shvatio, jedino sto bi time dobio je nekakav Cinematic mode, u najboljem slucaju. Nema tu VR-a.

1 Like

Uzgred, mali PSA: pojavio se demo za SuperHyperCube za us psn. Sacu dam lidiji da proba.

EDIT: svidelo joj se. I meni se svidja, al ne za 30 dolara. Bice valjda neki popusti sad za ove nadolazece crne petke i slicne potrosacke praznike.

Ne znam da li bih ovo pisao u ovoj temi ili film tema… Ali evo…
Upravo sam pogledao Hardcore Henry, i mislim da bi ovo bila fantasticna fora za VR… Ko nije pogledao film, neka ga pogleda :slight_smile:
Uopste nije los :slight_smile:

Probao sam Super Hyper Cube. Super igra, ali meni deluje da ce brzo dosaditi. Da kosta par dolara, onda bi bilo smisla kupiti, posto je cista razbribriga na par minuta. Za cenu kakva je sada nema logike davati toliko para za nju.

Zato sam danas probao Tomb Raider u VR i moram priznati da je na momente jeziv, posebno ako se juri svaki detalj da se otkrije, pa se zagleda u svaki cosak. Ali se vidi ogromna razlika kada igru pravi ozbiljan studio, odmah je kvalitet na daleko visem nivou.

Ono sto me je jos odusevilo je koliko igra izgleda lepo u cinema modu (srednja velicina), osecaj je kao da gledam film u bioskopu.

Probaj Gnog - odlican je demo, posebno drugi nivo. Obavezno ustani i prosetaj do svake kocke, izmena perspektive je odlicno uradjena.

Igrajuci Titanfall 2 ovih dana, i meni je osecaj ko da sam u bioskopu. Mislim da specificno TF2 mozda nije najbolja igra za ovaj nacin igranja, nesto malo sporije tipa TR bi verovatno bilo bolje.

A ni slika uopste nije losa. Mekana, al lepo izgleda, i sve je velikoooo.

Probao sam Gnog, naravno. Svideo mi se, narocito art dizajn, ali mi je gameplay malo shtur.

Bio veceras u trznom centru aviv park na Zvezdari… (ako se ne varam, od aktivnih clanova, jedino su padawan i daemon iz Bg? )…?
Skalamerije neke, kao decija arcade igraonica, i neke kao kupole… Stoji natpis ‘’‘Virtual reality 9d’
wow…’‘Kacige’’ zabodene u postolje ispred…
Lici mi na psvr, al nije to…Sta li je,zapitah se ja…? Al nisam ipak mogao da isprobam, iz objektivnih razloga…Daemone, tebi je blizu, skoknes, vidis sta je?

Mozda je GearVR.

Sada mi nije jasna jedna stvar…
Samsung gear vr, htc vive, oculus rift…
Da li svaki od tih uredjaja ima aplikacije i igre koje rade samo na njemu?
Da li na oculus riftu rade pc igre (pravljene za oculus) or what?
Da li je igranje na oculust riftu isto kao i psvr ili je drugacije?
Mozda smaram ovde al mrzi me da rovarim po netu.
Slobodno me iskulirajte ako nekog mrzi da objasni.
Inace je dobro sto je i zorulee usao u psvr, da ne bude vise ‘‘noodle psvr’’ tema.
I samo da dodam,nevezano za psvr…

Sajtovi su toliko postali PRETRPANI i NABACANI stotinama linkova, slicica, opcija…glava me zaboli kad se otvori stranica.
Zudim za nekim minimalistickim gaming sajtom, pa ako znate neki…

Oculus i Vive su kompatibilni jer su za PC.

PSVR je za sada samo za Sony.

Gear samo na Samsung telefonima, aplikacije preko Samsung store-a.

Ne znam sta onda samsung nudi, kao neke igre za android…
Mada meni je to u principu i nebitno, nego danas imam sl dan, pa rek’o da se obrazujem malo…

U sustini je isto.

Sto se kompatibilnosti tice, igre moraju da se portuju izmedju PSRV-a i Oculusa, ne moze odma i na jednom i na drugom. E sad, neke igre tipa Lucky’s Tale je iskeshirao sam Oculus, tako da se nece u skorije vreme pojaviti na PSVR-u. Isto ko i sa konzolama.

1 Like

Uh, Rise of Tomb Raider i misije u VR su odlicne. Imaju napetiju i bolju horor atmoferu nego sva 3 horor demo-a (rush of blood, Kitchen, Here they lie), a pritom i izgleda bolje od njih. Mozda moze Rush of blood moze da parira, sa grafikom. Imao sam problem sa stomakom ako sam koristio FPS kontrole, ocigledno je da ce to biti problem u VR, osim ako studio koji je uradio RIgs ne oda tajnu sta su uradli da to bude ok. Jedino Rigs ima pravilno reseno FPS kretanje u VR, da ne izaziva nikakvu mucninu. U TR ako se koristi kretanje na levoj pecurki i LB/RB za okretanje, onda je sve ok.

Preporuka za probati, jest kratko, ali vredi, posebno sto ostatak igre je fantastican u 2D, a sa kacigom je bioskopski ugodjaj.

Jako mi se igralo kad je izaslo za xbox, a sad cu verovatno sacekati neki sale. Suvise sam se para natrosio u poslednje vreme.

Bas me zanima da probam ‘normalne’ kontrole, da vidim hoce li mi biti lose.

Najbolja vr grafika koju sam dosad iskusio je verovatno u Betmenu.

Batman-a cu uzeti sledece nedelje, mozda jos nesto usput.

Imas ako zelis da probas COD IW - Jackal misiju u VR, taman ces znat sta radi FPS sa stomakom :slight_smile:
Danas izasla na PSN i free je.

1 Like

Auh! A ja mislio da dolazi samo uz celu igru, ko TR. Super, skida se iz ovih stopa.

EDIT: Evo upravo sam odigrao misiju. Veoma slican dizajn ko Valkyrie, prakticno je sve isto – lansiranje, kapitalni brodovi, warp-in napad. Samo sto sve osetno bolje izgleda. Cistije, jasnije, lepse. Jedino je brzina kretanja i okretanja mog broda relativno mala. Ko da sam zaboravio da spustim rucnu.

Ja jos nisam stigao da probam. Opet ludnica sa vremenom.
Ali zato sam kupio nosioc naloge za Wayward Sky i Robinson the Journey. Tako da od sutra igram prvo Wayward Sky i pokusavam da zavrsim do 11.11. kada izlazi Robinson :slight_smile:

Javljam utiske :slight_smile:

Ja evo vec danima samo Titanfall 2 multiplejer igram na svom PSVR. Ko sto pomenuh na drugom threadu, samo to sto mogu da upalim koju god hocu igru dok malisha zuji oko mene zlata vredi.

Na odredjen nacin, vise mi se svidja da igram ovako nego na tv-u. Veca je slika, a posto mi je dzinovski virtuelni ekran tako blizu, sa slusalicama u usima, veca je i imerzija.

Robinson na redditu nije nesto odusevio ljude, tako da mi deluje ko da ga necu uzeti. Ostaje da se vidi. A Wayward Sky mi je na radaru otkako sam probao demo. Sve nesto cekam neku ‘skuplju’ igru, al nikako da se pojavi neka vredna para.

Zapravo ne planiram uopste. :smiley:

Mislim, zasad. Ko sto sam nadugacko pisao u drugim temama, cekam da mi pokazu nesto vise od 4k rezolucije (koja mi ne znaci ama bas nista) i lepsih zalazaka sunca pa da im dam jos para. Ionako me jos boli ovih 800cad koje sam dao na psvr.

A ostaje da se vidi koliko ce to bolje psvr igre izgledati na prou. I o tome cute.

Sve zajedno, nemam pojma koji je njihov plan, sem da unesu razdor i zabunu u ps community. Ako uzmes pro i igre izgledaju isto samo ostrije, osecaces se prevaren. Ako ne uzmes pro a igre pocnu da izgledaju triput bolje na prou, smorice se vas 40 miliona.