PSVR

Overio sam Robinson-a, moram priznati da je veoma tezak za igranje, mucnina je prisutna na svakom koraku. Penjanje i spustanje dodaje jos jedan nivo mucnine. Jedva sam zavrsio igru. Mislio sam da cu baciti peglu, ovo mi je prvi put da mi je bilo ovako tesko igrati nesto u VR. Ponoviti sigurno necu.

Ocigledno je da mnogo zavisi sve od nacina kako je igra napravljena. Recimo COD Jackal sa letenjem u svemiru, nista, nikakva mucnina, cak mi je neveroatno prijala posle Robinson-a, odmorio mi se stomak i vratio sam se u normalu.

Nema pravila i zaista treba sve probati pre kupovine. Od sada samo demo pa onda kupovina igre :slight_smile:

1 Like

Ovoga sam se jako plasio. Mislim da bih ja jos gore reagovao. Nisam siguran da uopste mogu da prevazidju ovaj problem dizajnerskim resenjima. Glupo bi bilo da sve VR igre budu bazirane na kokpitu. Bukvalno ostaje na igracima da prodju trening, da prevazidju motion sickness. Kao da su astronauti.

Nisu sve igre problematicne. Za sada Robinson i Driveclub su problematicni za mene. Ostale igre su ok. Nije stvar u kokpitu, vec kako je sam igra uradjena. Ocigledno je da postoje nacini da se izbegne mucnina i da jako puno zavisi od nacina kako je igra postavljena. Takodje grafika cini jako veliki deo samog problema, ako je kockasto/pikselizovano, opet ima problema. Ako kretanje nije super glatko i ima malo lelujana/poskakivanja slike, eto opet problema. Ima jos puno stvari koje se moraju uraditi dok VR ne postane prijatno okruzenje za igranje. Do tog vremena, treba biti obazriv i probati pre kupovine. Mogu samo zamisliti kako ce biti ljudima koji kupe i nisu u mogucnosti da vrate igru nazad, a igra im pravi problem, to moze samo da izazove frustraciju.

Zao mi je Robinson-a, igra je super zamisljena, izgleda impresivno na momente, zuk je apsolutno fantastican, ali je generalno kosmar za one koji imaju slabiji stomak. Ni jedna igra mi nije toliko napravila frku kao Robinson, posebno ne u tako kratkom vremenskom periodu. Cak i u zatvrenim prostorijama gde ima samo kretanja po pravoj liniji postoji problem i to me navodi na ideju da framerate nije bas sjajan i da postoji problem i sa time.

Videcemo kada proba vise ljudi, kakav ce biti odziv.

Meni je neverovatno da su ovake igre prosle Q&A. Pa valjda su imali neke fokus grupe, neka testiranja.

Verovatno jesu, ali bojim se da su to testirali ljudi koji su navikli na VR. Svuda se pominje da developeri posle odredjenog vremena testiranja se toliko naviku da im posle nista nije problematicno. Meni je bilo bruka tesko i igrao sam je na kasicicu. Mislim da mi je trebalo vise od 7-8 sati da zavrsim igru. Smor je kada shvatis da moras da se vratis nazad po nesto i skapiras da ce biti muke da to ostvaris, uzas :slight_smile:

Da nema tog elementa, igra bi mi bila u daleko lepsem secanju. Dinosaurusi su fantasticno uradjeni, samo zbog njih i pojedinih pejzaza vredi odigrati igru.

Preporuka za sve one koji su hrabri :slight_smile:

A ja dok VR ne probam, necu ni moci shvatiti da nekome bude muka :slight_smile: Ne mogu ni da zamislim kakav je uopste dozivljaj i koliko je moguce da se zaista osecam kao da sam na nekoj drugoj lokaciji od one gde stojim sa tom spravom na glavi :slight_smile:

Onda je to veoma ohrabrujuce! To znaci da cemo se za godinu dana vratiti svim ovim igrama bez ikakvih poteskoca sa stomakom.

Meni se tu i tamo od odredjenih pokreta malo zavrti u glavi. Dosad mi je bilo blago muka jedino posle one dugacke sesije koju sam zavrsio vrtoglavim skakanjem s asteroida na asteroid.

Mnogima bude muka i od Rigsa, meni fala bogu nista.

Ali da, ‘trenaza ko da smo astronauti’ je izgleda tacna procena. :smiley:

PSVR je trenutno izvan airlocka u vakumu bez kacige. Sekunde prolaze, a njemu sve urgentnije treba neki killer-app. Narocito sad posto dolaze praznicne kupovine.

Malo sam razocaran sto ni Valkyrie, ni Rigs, ni Battlezone, ni Robinson, ni Eagle Flight, niko od preostalih, nije uspeo da se ocupa od statusa kurioziteta. Dobar pokusaj, al ipak neuspeo.

Stize Batman VR sutra. Izgleda sam bio u pravu, sto se tice kolicine kupljenih konzola kod nas, bilo je sve razgrabljeno u startu, ali sada ima vec pristojan broj ljudi koji su kupili i zeljnji su razmene :slight_smile:
Na RI su poceli da stizu oglasi za igre i to intenzivno. Izgleda da cu se naigrati u VR :slight_smile:

1 Like

Overio sam Batman-a, odlicna igra, samo je prekratka nazalost. Doduse imaju Ridler zagonetke, koje malo produzavaju sve, ali opet mi je zao sto nisu ubacili jos malo sadrzaja vezanog cisto za glavnu igru. Lepo se prica uklapa u celu trilogiju i necu pisati spojler. Ko je igrao 3 osnovne igre i ima VR, zaista treba da proba.

Stigao je i PRO, upravo radim kopiranje sa jedne na drugu konzolu i to ce zaista potrajati, ali zato cu sutra probati odredjene naslove da vidim ima li razlike sa PRO u VR i kolika je razlika.

1 Like

Jeste odlican je Betmen. Pokazuje malo sta je moguce i koliko je dobar osecaj.

Al sad treba cekati, deluje mi ko da ce susha da nastane… Igrao bih Rigs online, al me vise trenutno vuce Titanfall

Stigao juce PRO, dok sam sve prekopirao sa stare konzole i postavio da funkcionise trebalo je malo vremena :slight_smile:

Prvi utisak vezan za PSVR na PRO je definitvno primetan napredak, slika je dosta ostrija, izgleda stvarno rade supersampling i smanjuju rezoluciju za PSVR ili stavljaju teksture vece rezolucije i dodaju AA. Na primer Alumente je mali crtani film, na PS4 bile su krzave ivice na likovima, oci je bilo tesko videti, a na PRO toga nema, osecaj je kao da su stavili vecu rezoluciju i dodali AA. Identicna situacija je sa Batman AK VR, postoje stvari koje mozete pokupiti i pogledati/rotirati, na PS4 neke su delovale mutne i trebalo je priblizavati ih ocima da bi postale citljivije, na PRO toga nema sve je daleko citkije i ostrije, mada u sustini nema preterane razlike, posto je Batman ionako bio fantasticno upeglan za VR. Robinson the Journey je mozda dobio najvece poboljsanje, stvari koje su bile u daljini su bile blurovane i kako ste se priblizavali, tako su postajale citkije, neki detalji su bili bas zamazani u daljini, sada toga nema, daleko je cistija slika. Na pocetku kako izlazite iz kapsule za spasavanje vidi se vas svemirski brod razrusen u daljini, na PS4 samo se naziru ivice i zamuceno je sve, a na PRO ima daleko vise detalja. Cak sam iskljucio horizontal smooth opciju i mucnina je pala za 90%. Imam osecaj da se i igra krece mnogo prijatnije. Mozda sam samo navikoa na igru, mada moze da se desi da je i stabilniji i veci framerate. Moram jos da probam Driveclub VR, on je bio katastrofalan na PS4 (preterana pikselizacija), nadam se da su ga poboljsali na PRO. Sve u svemu, moja teorija da je PRO izbacen prevashodno zbog PSVR je potvrdjena, sa PRO PSVR je postao ono sto je trebao da bude u startu i bice samo jos bolji.

Sve u svemu meni je PRO vredan upgrade-a i isplatio se zbog nekoliko razloga. Za PSVR je definitvino preko potreban i tek ce se videti ubuducnosti koliko ce jos prednosti doneti na grafickom planu.

Za one koji cekaju dobru pucacinu za VR, pogledajte Mortal Blitz VR snimak na youtube. Railshooter je u pitanju i deluje jako fino. Nadam se da ce biti pristojna cena (max 20$), pa da se napucavam ko covek :slight_smile:

1 Like

Ovo mi nije trebalo!! :smiley: :smiley:

Jos jedna zanimliva za PSVR:

Ovo bi moglo da bude dobro.

Ima jos par takvih igara na Riftu i HTC-u, koje odlicno izgledaju i medju najbolje prodavanim vr igrama. Neka sajber igra s robotima, i jedna na suncu, koja meni licno izgleda najlepse.

Nadam se da ce makar neka od njih da dodje isto na PSVR. Igra mi se neeesto.

Cekam makar nekakve black friday dealove, da pokupim par psvr igara koje su mi trenutno preskupe a zanimaju me.

Problem sa horor igrama je sto bi u VR-u bile previse imerzivne. Parsdoksalno to im moze odmoci posto bi ljudi mogli da budu previse uplaseni.

Tu si u pravu, par durgara je probalo Rush of Blood i krajnje je neprijatno iskustvo ako si plasljiv, gledao sam ih kako skacu i psuju na neke delove :). Rise of Tomb Raider deo u VR je bilo par momenata krajnje napet, kisa pada, munje i gromovi, plus atmosfera koja bas naginje na horor. Ono sto znam je da ce RE7 biti krajnje neprijatan za igru i verovatno ce biti veliki broj ljudi koji ce odustati zbog toga da igra igru.
Sa druge strane Here they Lie deluje kao bas strasan horor, ali nije tako. Puno zavisi kako je sama igra napravljena, ali da je osecaj 100 puta jaci u VR, to sigurno jeste.

Nije preporucljvo za one sa slabim srcem nikako :slight_smile:

Neke ljude bi to odbilo, dok bi neke bas i privuklo… Ja sam ljubitelj straha i uzivam dok me puca takva vrsta adrenalina… Outlast 2 demo - odigrao sam ga sa uzivanjem, iako sam skakutao sa stolice dok sam ga igrao i jezio se konstantno :slight_smile:

Evo o ovome sam pricao. Deluje odlicno. Pomenuse negde da ce ga preneti i na PSVR, here’s hoping:

Igrao sam ove zombije na Vive-u i najvise mi se svidelo od svega sto sam probao. Ipak, gameplay je malo vise od luna park atrakcije. VR-u treba killer app i umesanost AAA publishera jer je sve do sada bilo demonstracija nove tehnologije.

1 Like