PSVR

Slazem se. Znaci tacno si ovu stvar probao? Uh, zavidim ti.

U medjuvremenu, pogledajte i ovo. Zasad nema na PSVR, ali deluje kao caroban nacin da se razgleda nasa planeta:

1 Like

Tacno tu:

Sjajna stvar, ali ne vidim kao nesto sto ce mnogo pomoci VR-u u ovom momentu. Ako je VR gaming marginalizovan, non-gaming sadrzaji tek imaju malu sansu da dopru do mainstream publike koju targetiraju.

Ovaj demo sam i ja probao na Vive, definitivno najbolji demo koji su imali

Uh ovo je odlicno. Nabavo bi odmah.

Doziveo sam otkrovenje sto se tice PSVR pre 2 dana. Naime prosla me je sva moguca mucnina i izgleda da sam se totalno navikao na VR. Prvo sam testirao ponovo Robinson the Journey i posle skoro 2h igranja nista nije bilo sa stomakom, niti sam se znojio. Odmah posle toga sam startovao igru koja mi je pravila najvise problema - DRIVECLUB i isti efekat. Nista od mucnine, a ranije posle par krivina, hocu da bacim peglu. Sada je bilo gazenje kola, uletanje i secenje krivina, sjajan osecaj. Nisam siguran sa cime je vezana promena, da li je cisto period privikavanja prosao ili je deo toga jos i zbog PRO konzole. U svakom slucaju meni prija.

Nazalost nisam mogao da probam Driveclub u punoj verizji, vec samo demo i tu nema razlike, izgleda da patch nije dodat za demo verziju. Zato na PRO-u mogu da kazem da ima prilicne razlike u punim igrama. Vec sam pisao ranije, ali sada razlike pocinju da bivaju jos ucoljivije, naime Robinson sada vise nema blur za daleke objekte i sve je daleko cistije i po meni glatkije za krertanje. Batman ista prica.

Takodje zet je uzeo PSVR, tako da je odmah pazario Rush of Blood i VR Worlds. Uzeo sam od njega ROB i overio celu igru u jednom dahu. Na normal tezini treba oko 2.5-3h da bi se presla cela igra. Ima par trenutaka gde moze da malo uplasi, ali generalno fantastican rail shooter. Demo je samo pokazno sta se moze u igri, ali kada krenete punu igru, to je savrseno drugi oecaj. Takodje bolja je grafika sa PRO, nema krzavih ivica kao sto je bilo na demo-u, mozda je samo do pune verzije igre, ali mi deluje da su ipak poboljsali istu za PRO. Topla preporuka za one koji vole pucacine i horor. Posebno sto igra ima skrivene objekte za trazenje, pa to malo odvlaci paznju jer morate gledati na sve strane, a to izaziva mogucnost da nesto nepredvidjeno iskoci i uplasi vas :slight_smile:

Sada mi je zaista drago sto sam uzeo PSVR, posto je preiod navikavanja prosao, sada mogu da peglam sta god zelim, bez bojazni da cu imati frku u stomaku. Nije mi se zamaglilo staklo u zadnjih par dana ni jednom, niti sam bio na kroak da krene znojenje, a o stomaku necu ni komentarisati. Sada cekam samo jos da isprobam VR Worlds i onda se bacam na neku ziasta intenzivnu igru koju treba dosta duze igrati :slight_smile: posto sada znam da nemam vremensko ogranicenje za koriscenje VR-a :slight_smile:

1 Like

Znao sam. Sve je do privikavanja. Samo je trebalo izdrzati.

Haha sjajno! Mnogo mi drago zbog tebe. :slight_smile: Ziv dokaz da covek moze da se navikne.

Meni je trenutno PSVR iskljucivo sprava za igranje Titanfalla bez da moram da se krijem od Luke. Cekam neki dobar naslov (fallout VR?) ili makar snizenja, al evo barem za crni petak jos nista od toga…

Hvala, hvala, bas mi je trebalo vremena za navikavanje, ali sam sada totalno siguran da svi isto mogu da se naviknu, samo je vreme potrebno.

Zao mi je sto nema nikakvih popusta za Black Friday sto se tice VR, zet i ja samo plnirali da uzmemo Rigs. Posto su nam vezane koznole sa nalozima, podelili bi trosak i uzeli u trajnoj varijanti. Nadam se da ce uskoro pasti malo cena, pa da pazarimo i to. Mozda za cyber monday stave nesto za VR. Cekamo :slight_smile:

Izasla je Trackmania Turbo voznja i ima deo u VR. Juce sam probao demo i moram priznati da VR deo izgleda daleko bolje od Driveclub VR. Sada sam siguran da postoji velika mogucnost da se igra pristojna vozja u VR. Nadam se da ce i Driveclub srediti u nekom periodu, da ne bude onoliko pikselizovan.

Citas mi misli, bas sam hteo da pitam da li imamo neke prodajne brojke i projekcije. :slight_smile:

@jahalang0112 cvrc :slight_smile: odusevio si me :slight_smile:
Nekada se pitam sta su oni ocekivali i kakve crne projekcije kada nemaju 50ak gotovih igara, samo su 3x vise hteli (para).

To je stvarno bila nerealna projekcija, imajuci u vidu koliko kosta, nova nedokazana tehnologija, bez killer appa. Igre skupe, marketing slab. Preko svega, launch bundleovi su svugde odmah bili rasprodani, a koliko vidim, nisu ih nadomestili novi bundleovi, nego samo ona klot verzija bez kamere i kontrolera, sto meni isto nema nikakvog smisla.

A da ne pricamo da su mesec dana kasnije izbacili polu-novu konzolu, cije mesto nije bas najjasnije pored zivog ps4. Steta.

Nije jos trenutak da kopamo grob, al mozda da nadjemo parcelu za svaki slucaj.

@Zoorulee Da, probao sam tu Trackmaniju jos pre mesec dana, ne secam se jesam li to pomenuo ovde. Elem, jeste odlican VR, steta sto mi sama igra deluje maksimalno nebulozno.

Virtual reality has been the “biggest loser” this Black Friday, according to word from intelligence group SuperData, and the PlayStation VR was hit the hardest.
Originally, SuperData estimated that the PSVR would sell 2.6 million units in 2016, but after last weekend, that estimate’s been reduced to a mere 750,000. It’s not the only device that suffered low sales. Google’s Daydream is estimated to sell just over 260,000 units, down from an earlier target of 450,000.
“PSVR had the best opportunity to benefit from the holidays, but [Sony’s] supply inconsistencies and lack of marketing have put them behind their potential,” SuperData’s director of research, Stephanie Llamas, told GamesIndustry.biz. “[Sony] pointed out that VR looks even better on a Pro than a standard or Slim PS4, so the message to most gamers is: Get the Pro now, then the PSVR later.”
In spite of these stumbles, Llamas believes a quiet release is something Sony can afford. With no other direct competitors in the VR market—no other current headsets run off a gaming console—sales are likely to slowly increase over time. Sony doesn’t need a big holiday push when it can count on sales rising into 2017.
As for the other big names in VR—the HTC Vive, Oculus Rift, and Gear VR—sales estimates are holding steady.

Cujem da Bethesda ozbiljno radi na Falloutu 4 VR… to bi mogao biti killer app. Mozda…?

Nista nije bilo na Black Friday sales za VR, mozda je i to jedan od razloga.

Iskren da budem sa prelaskom na PRO mnoge stvari su se izmenile na bolje.
Stigao je i VR Worlds i razlika u grafici u odnosnu na standardni PS4 je prilicna, zaista je kao sto su na slikama pokazivali. Mnogo ostrija i deluje kao da je u visoj rezoluciji. Posebno mi se svidela igra sa loptom Danger Ball, jednostavan ali jako zarazan koncept. London Heist mi je ispao bolji u shooting gallery nego u samoj igri. Scavenger Odyssey je bio otkrovenje, posebno a moj stomak, da am ga probao na pocetku kada mi je stigao PSVR, 100% bi bila bacena pegla, ovako posle navikavanja nista, nisam imao nikakvih problema i uzivao sam u igri, cak ni oni suludi skokovi sa menjanjem pravca nista mi nisu naudili. Sada sam siguran da bi mogao igrati i standardni FPS u VR i to bez problema, a to je velika svar :slight_smile:

Jedva cekam da izadje nesto konkretno u tom fazonu, bice to instant kupovina :slight_smile:

Da podelim i ja moja iskustva sa PS VR om. Pre nego što sam uzeo nisam probao ni jedan VR, tako da je prvo korišćenje bilo baš wow. Nisam mogao da verujem kako je osećaj realan. Tracking je fenomenalan, headset je urađen vrlo kvalitetno, posle pola sata korišćenja sam se potpuno na nošenje istog da ga više uopšte ne osećam. Što se tiče mučnine, ja sam stavio ps vr prvi put i igrao drive club sat i po iz cuga ništa nisam osetio, tako da sam mislio da je ovaj aspekt preuvelican. Međutim, dao sam bratu da proba, igrao je 10 sekundi i bukvalno bacio vr sa glave, nije mogao ni jednu igru sa nekim kretanjem da isproba. Devojka je odvozila pola trke i otišla da se ispovraca. Tako da je ovo vrlo individualno, mislim da je praksa ako imate sreće pa vam nije muka ni u jednom prevozom sredstvu (npr meni nije bilo muka čak ni kad sam doživeo nekoliko nevremena na trajektu) biće vam OK od starta a ako morate dramamin da pijete pripremite se na period navikavanja.
Driveclub mi je bila jedna od omiljenih igara tako da sam jedva čekao da isprobam u VRu. Osećaj je stvarno ludacki, ne da se opisati ali je grafika previše mutna. Mislim da nije slučaj samo slabe konzole već je više do toga da je port odradjen naknadno i na brzinu. Super je sto je cela igra tu sa sve gomilom vozila, staza i multi-playerom. Jedino sam nju i uzeo sa demo diska.
Ostale igre na onom demo disku me nisu impresionirale, EVE me razočarao, Headmaster je super ali je 20 dolara što je smešno skupo, a Rigs nisam mogao da se naviknem na ciljanje pogledom, je l’ može to da se isključi? Šteta što Dirt Rally nema verziju za ps vr, imam osećaj da bi to bilo super. Thumper je doduše stvarno fenomenalna igra, igrao sam tri sata juče čim sam je uzeo nisam mogao da ostavim. Fali mi neka FPS igra, nešto tipa Titanfall kad ste u titanu.
Sve u svemu hardver je stvarno dobar, kao da nije potpuno nova tehnologija, sve su pogodili iz prvog, osećaj je i bolji nego što sam mislio, ali fale igre. Sa izuzetkom par sve imaju manje sadržaja nego free koje se dobijaju uz ps plus, a koštaju od 20 dolara pa dalje. Voleo bih da dobijemo neku koja nije gimmick već ful AAA igra uz koju mogu da provedem isto vremena kao uz recimo Battlefield.

2 Likes

Ne secam se za demo, u full verziji moze. Takodje, da pomenem ovde opet da u Driveclubu mozes da namestis da vrtis dzojpedom ko volanom, mnogo bolji osecaj nego da koristis pechurkice.

Da da to sam odmah namestio u Drivrclubu. Hm, možda onda i uzmem Rigs, mada sam se nadao da će biti neki popust za Black friday, ne deluje mi da vredi 50 dolara.

Probao sam tako igrati Driveclub i meni ne pase okretanje kontrolera, bolje mi je normalno s pecurkama, ako vec nemas volan.

Ja ga uzeo u nadi da cu dobiti dobar multiplejer. Koji, pazi, nije los, al onda je izasao Titanfall 2. :smiley:

Ako ti ne gori pod nogama, sacekaj radje novu godinu. Dotad ce sigurno biti popusta, dovoljno ce vremena proci da su VR igre po punoj ceni a da ih niko ne kupuje.