PSVR

@n00dle @Zoorulee

https://www.youtube.com/watch?v=p80zjC1kbNs

1 Like

Hvala za info, imam spreman SW BF i ako stvarno bude free dodatak, skida se odmah :slight_smile:
Ovo sam cekao od prvog gledanja SW, a to je bilo jakooooo davnoooooo :slight_smile:

Ulepsao si mi vece sa informacijom :slight_smile:

@iKaran Najzad neki footage! Mnogo lepo izgleda, mada jednako dosadno ko i svaki svemirski shooter. Pocinjem da zakljucujem da cak ni VR nije dovoljan da preskoci osecaj vrtenja u mestu dok sitne metice zuje oko tebe.

Rado bih otkrio dal gresim, al moj brat od tetke (sa neotpakovanom igrom) je i dalje slabo dostupan. A nije mi se davalo ni ono malo dolara na igru dok je bila na popustu. Videcemo.

Ljudi, bitan PSA za sve koji imaju PSVR (haha):

OBAVEZNO skinite i probajte novi RE7 demo!!!

Ubacili su VR, i fantastican je! Svi problemi koje je Kitchen demo imao su ko rukom odneseni. Osecaj da se krecem kroz praznu, raspadnutu kucu je neverovatan. Grafika odlicna. Jezovitost na visokom nivou.

Sudeci po ovom demou, imam vere da bi ovo mogao biti prvi AAA must-have naslov.

Obrnuo sam ga dvaput. Prvi put, prateci samo najlogicniju putanju, dobio sam tzv. ‘bad ending’. Drugi put sam vec otkrio neke stvari koje sam propustio isprva. Tu sam morao da stanem, iako ima gomila pokazatelja da ima tu jos kojecega. Posle tridesetak minuta potpuno slobodnog kretanja je ipak vec krenulo da mi biva neprijatno. Treba malo trenaze, a ja sam naravno junacki odmah pogasio sva pomagala.

Odusevljen sam. To sto ce cela igra biti igriva u VR-u je ogromna pobeda. Jedva cekam.

Uh, znao sam da ce to biti prvi killer app! Sto je i dobro, jer nema nista imerzivnije od horor VR-a, ali i pomalo lose jer niko nece smeti to da igra. Umesanost velikih izdavaca je krucijalna, ova “boranija” jednostavno nema kvaliteta da iznese VR revoluciju. Od demoa ajkula i simulatora posla nece se VR najesti 'leba u mejnstrimu, to je jasno. Drzim palceve da uspe. VR verzija ce biti free za kupce obicne verzije? Ne bi valjalo da bude drugacije.

Koliko ja znam, VR je deo paketa, nema nikakvog razdvajanja.

Gledajuci neki klip na netu, vidim da u non-VR verziji demo pocinje tako sto se igrach podize s poda, dok recimo ja vec stojim u pocetnoj sobi. Sigurno ce sve biti u tom fazonu, identicno samo sa oslabljenim teksturama i izbacenim drmusanjima kamere.

(Ovo sa oslabljenim teksturama samo nagadjam, mojim ochima kvalitet izgleda isti. Ali ta prostornost, covece. U jednom sobichku vise neke lutkice sa plafona, a ja tako prirodno podizem pogled i razgledam ih. Ovaj demo takodje potvrdjuje moju slutnju da move kontroleri nisu uopste obavezni za imerziju – ikonica za interakciju kad ti pogled padne na objekat su sasvim dovoljni)

Da sam malo skloniji nepromisljenim potezima, vec sad bih preorderovao. Koliko me je Kitchen demo odbio od igre, toliko me je ovaj sad kupio.

1 Like

Odigrao sam demo jos nekoliko puta, svaki put sam imao kez na licu – koliko je ovo dobro! Taj magicni potencijal VR-a, koji sam vec malo zaboravio jer nema dobrih igara, ponovo sam ga osetio punom snagom. Ovaj put u AAA formatu. Ne mogu da zamislim koliko je slabiji dozivljaj kad isto to igras na 2d ekranu. Zasao sam jos dublje, dosao do podruma, stepenice silaze u memljivi mrak, meni se dalje ne ide al moram. Fantasticno.

Ovaj put sam igrao dobrih 45 minuta bez vecih problema. Jedan dobar tip koji sam nasao na redditu – probaj da kad skreces u igri u tom pravcu okrenes svoju glavu, makar malo. Stvarno pomaze da se srednje uvo primiri i budemo svi slozni o tome sta se desava.

1 Like

Samo cu reci UH! i podeliti misljenje sa n00dle :slight_smile:

EDIT: rekoh ja sada mi je potreban samo dobar FPS :), culi me ljudi i ima da se igra. Inace ogromna je razlika izmedju 2D i VR. U 2D se nisam strecnuo ni jednom dok sam igrao demo, cak ni sa sluskama na usima, ali zato VR, znamo sam i gde su svi moguci jump scare momenti i opet me je trznulo :slight_smile: Ziasta je VR za ovakve stvari zakon.

Jedan zanimljiv detalj, jutro posle – sedim ovde, srkucem belu kafu, razmisljam o jucerasnjem iskustvu: vise imam osecaj kao da sam celu stvar doziveo, radje nego samo ‘igrao’. Ako me razumete.

Ko da sam bio tamo.

Citam gomilu odusevljenih threadova na redditu, svi skacu od srece sto ovako nesto postoji i bice igrivo u VR-u od A do Sh. Jasno. Al iznenadjujuci broj ljudi tvrdi da nije smelo ni da zavrsi demo. Ne smatram sebe nekim junakom, al daleko je ovo od strahota koje smo doziveli igrajuci Silent Hill ili Fatal Frame. E to bi bilo previse u VR-u.

1 Like

Daaa, to je onaj “presence” o kome su toliko pricali. :relieved:

Lako mogu da zamislim da bi neki ozbiljan horor bio zaista ostecujuci po psihu u VR-u. Ali zar nije to ono cemu tezimo, totalnoj imerziji? Zar moze biti PREVISE imerzije? Mislim da ovde moramo da povucemo neke granice, ili da sledimo principe do kraja.

Mislim da su sve ove VR bezvezarije kojima su nas zasipali ipak posledica toga sto ih je pravio mall budget indie developer. Kad se AAA dokopaju VR-a, pa jos na Pro konzoli…

Plasim se samo da nam Sony ne “poturi” PSVR 2.0 jos pre nego sto 1.0 dobije postenu sansu.

Cuti, ako uopste bude v2.0, dobro je. Ne znam ima li jos trip-A VR igara u najavi, al ocigledno nam trebaju.

RE7 je na mojoj must-buy listi, skocio sa zadnjeg na prvo mesto.

1 Like

Znaci n00dle, napokon si osetio pravu draz horor-a u VR. Meni se to prvi put desilo u Rise of Tomb Raider-u, posto sam ga prvog prbao u slicnom izvodjenju. Opako je dobra atmosefera u VR, dok u 2D je nista posebno.

Zato je RE7 pravi pokzatelj kako se mozes najeziti za jako malo vremena. Nisam preterano plasljiv, ali takodje ne mogu trvditi ni da me je tesko uplasiti, neka srednja vrednost :slight_smile: Sto se tice ovog demo-a, zaista nema nista strasno unutra i velika je preporuka svima koji zele da iskuse pravo VR zadovoljstvo unutar horor-a, a da se ne naplase preterano. Ima dosta tenzije pogotovo kada se igra prvi put jer je sve nepoznato. Posebno sto jos vuk dodaje ogromnu dozu napetosti. Do sada sam se ubedio da polovina samog osecaja VR dolzi i od zvuka, jako je bitan, a za VR su ga uradili savrseno. Znam sigurno da kada se doda element oruzija, a bice ga (gledao sam trailere) onda ce jos malo spasti element straha. Slicno kao sto je uradjeno u Evil Within. Za punu igru ipak jos uvek nisam siguran da ce biti sigurna za dobar deo ljudi, ipak je u VR sve daleko, DALEKOOOO strasnije. Ovo treba obavezno probati, na kraju krajeva free je :slight_smile:

Ja samo jos cekam punokrvni FPS za VR, to ce biti fanatastika. To ce obezbediti mnogo veci potencijal za siru narodnu masu. Takodje sam uveren, da ako sam se ja navikao na VR da prolazim kroz svu ludnicu bez mucnine, onda se moze svako navici :slight_smile: iiiiii nemojte ocajavati sto se tice prodaje PSVR, kada se pogleda koliko je mnogo konzola prodato u poslednjih mesec dana, nije ni cudo sto PSVR nije dosao na red. A doci ce samo da slasne ludnica za PRO. Plus ka svemu tome, ja sam jedva nabavio PSVR, kao i vecina ljudi, jednostavno je razgrabljeno, nisu indijanci napravili dovoljno :slight_smile:

Ne znam jesi svestan, samo da potvrdim – u ovom demou mozes da dodjes do sekirice, a malo kasnije i do pistolja. Ciljas glavom, tj pogledom.

Jesam, samo nisam hteo da pravim spojler, sve do sada su bili snimci bez oruzia, zasto sam i pisao preporuku da se proba.
Osecaj kada dobijes oruzije, smiruje zivce, jer znas da mozes da uzvratis :slight_smile:

1 Like

Realno, nema kome da spojlujemo :smiley:

1 Like

Lajk samo da znate da ja i dalje citam :slight_smile:

1 Like

Jel ima negde u BG da moze da se proba VR? Bio je na ovom sajmu ali pored horde klinaca nisam imao zivaca da cekam pa ga nisam probao.

Dok sam jos bio u Srbiji, bio jedan lik sa DK2 u Delti, u onom ogranku, Ultra Galaktika, kako li se zvase, preko puta food courta. Tu sam prvi put probao vr.

Imao je velike planove sta ce sve da nabavi kad Rift i ostali najzad izadju. Mozda je i dalje tamo. :slight_smile:

Evo i kako to izgleda kad se igra u VR-u:

On nazalost nema hrabrosti da se krece uz free movement, nego koristi one skokove od 30 stepeni. Al vidi se koliko to dobro izgleda u odnosu na ostale vr igre.

Kako je dobro imati PSVR ovih dana :slight_smile:
Prvo RE7, pa danasnji poklon, izasao je StarWars VR misija, moze da se skida, meni vec skinuta i sledi testiranje :slight_smile:

Takodje dali su prvu PSVR igru kao free na PS+, zove se Hyper Void i dosla je kao 5-ta igra za PS4 ovaj mesec. Nadam se da ce nastaviti ovako i sledeci mesec. Hyper Void moze da se igra i bez VR u standardnom 2D.
Ocekivao sam da ce krenuti sa ovakvim potezima, davati igre koje mogu i standardno i u VR da se igraju, ali nisam ocekivao da ce to biti ovako brzo. Izgleda da jure nove kupce za PSVR :slight_smile:

1 Like