PSVR

Probao sam Hyper Void. Zali boze tih 10 minuta koje sam mogao provesti igrajuci Titanfall.

Prezens i to je ok, al gameplay i grafika su dno.

Inace nagovaram lidiju da proba RE7 demo, necka se debelo. Kazem joj nece ti se nista desiti, ne moras iz prve sobe da izadjes, samo da vidis kako izgleda, al nece pa nece. :smiley:

Heh, mislim da bi to bila reakcija vecina ljudi. Ko bi, pri zdravom razumu, zeleo da dozivi taj living nightmare? :smiley:

Inace igram juce Deus Ex, ima jedna misija u sajberspejsu gde hakujes neke blokove. Jednostavna tron-like grafika ali vrlo efektno i vr-listicno. Mogli bi tko nesto lako da naprave za VR, neko ludilo od sci-fi avanture ali ipak da ne bude mnogo zahtevno.

Odigrah Star Wars VR misiju. Ljudi kako je to DOOOOOBBBBRRRROOOOO. Znaci ako ikada bude izasla kao puna igra kupujem je odmah. Osecaj letenja i tezine broda je fantastican. Pucanje i jurenje sa TIE-Figterima je takodje fenomenanalno. Leteti oko velikih letelica iz SW je prosto nesto sto sam cekao od detinjstva, pritom napadati star destoyer koji je orkuzen tie-fighterima. Joj ovo je prosto ispunjena zelja, sto se mene tice :slight_smile:

Najlepsa stvar je sto dok se nelazite u kokpitu mozete da pritiskate dugmice, jedno od ih ukljucuje targeting sistem sa kojim je unistena zvezda smrti i sam osecaj kada dolazi sa strane i postavlja se pored vase glave je sjajan, takodje otvaranje i zatvaranje krila i borbenog u standardno stanje.

Ma sta reci star wars u punom sjaju, ja sam prosto odusevljen. To treba jednostavno doziveti :slight_smile:
Da ne pricam, koliko puta sam odigrao misiju iz pocetka, toliko je dobro da ako naprave punu igru, to je zaista killer app za bilo koji VR. Imaju od mene instant pre-order i kupovinu, bez obzira na cenu :slight_smile:

1 Like

Covek prica neke zabrinjavajuce stvari. Al primecujem da ne pominje PSVR platformu. Hmm…

Pocinjem da mislim da je Resident Evil 7 kljucna igra u celoj vr prici. Ako uspe, mozda ce i drugi ‘pravi’ developeri zasukati rukave, a trziste porasti. Ako fejluje, niko nece hteti stapom da ga pipne i otici ce putem tupavih motion-control uredjaja.

Pitam se koliko sony finansira razvoj igara za psvr i dal to uopste moze da priusti na AAA nivou.

PSVR je u istom sosu, da se ne zavaravamo. Egzoticno parce nepodrzanog hardvera sa igrama nize rezolucije od TV-a. Kupci ocigledno nisu prihvatili pokusaj uvaljivanja VR uredjaja kao premium proizvoda. Cak i igre za VR su skupocene za ono sto nude. Ima tu i fobije od kaciga, pa onda i ta prokleta mucnina. RE 7 je sjajna igra, ali je horor.

2 Likes

Dao sam juce najzad bratu od tetke da proba PSVR.

Zalio se pomalo na mutnu sliku, ocekivao je bolju rezoluciju. Al jednom kad su krenuli demoi, brzo je na to zaboravio.

Ajkula ga je posteno isprepadala, svideo mu se prezens i sve to, al je hit veceri definitivno bilo strelishte iz Heista. Kikotao se ko dete cim je krenuo da puca. Odusevio se kad je shvatio da drugom rukom treba da uzme sarzer i zabije ga u pistolj. Kad mu se desilo da slucajno prebaci pistolj iz jedne u drugu ruku, pa ga potom vratio, odusevljenju nije bilo kraja. Veoma brzo je intuitivno pruzao ruku da uzme sarzer i reloaduje bez da uopste spusti pogled.

Mnogo dobra stvar, kad das nekome da proba vr ko ume da ga dozivi na pravi nacin.

Kontam da je mnogo smesno dok sedis u fotelji i gledas nekoga dok igra VR…

It’s funny cause he’s fat

Rumori su da Crytek opet ne placa svoje ljude

Pitam se da li to ima neke veze sa cinjenicom da su njihove dve poslednje velike igre VR: Robinson the Journey i Climb. Ali, eto, posle nesrecnog Ryse-a, nisam cuo da se neki njihov veliki projekat probio, a ne znam ni kako stoje sa licenciranjem endzina.

Steta ako je istina, i jadni ljudi, negde se prica o 3, a negde o 6 meseci kasnjenja.

Zao mi je sto je Robinson tako prosao kod kritike, zaista nije losa igra, samo je opet bila prehajpovana. Kada se previse ocekuje od igre, onda ovako i prodje. Meni jedini problem sa igrom je to sto nezasluzuje punu cenu, vec max 30$, posto ukupno traje do 7 sati. Meni je toliko trebalo zbog inicjlne mucnine, sada kada sam se navikao, verovatno bi je sada zavrsio za 5h. Za tako malo vremena, cena je prevelika. Sve ostalo je sasvim korektno odradjeno i sve sto pricaju po youtube, je vise pljuvanje, zato sto je neko prvi tako rekao, pa se sva ostala deca pomamila da isto kazu, bolje da se ne razlikuju od gomile, znate rasmisljati svojom glavom ovih dana je opasno po zdravlje, mozes da ispadnes glup u drustvu :slight_smile:

Igra ima par zaista impresivnih momenata koje vredi odigrati i doziveti u VR. Kada joj padne cena, verovatno ce se bolje prodavati i imati bolji odziv, za sada je tako kako jeste.

1 Like

I Kotaku prenosi vest o neprofitabilnosti VR-a

Ljudi, psvr je vec proslost…aka xbox kinect.;…

Polako :smiley:

Sace RE7 da izadje, demo je oduvao svakog ko ga je probao.

Kinect je bio budalastina cim su prvu reklamu napravili, a VR je i dalje potencijalno revolucionaran.

VR je buducnost ljudske civilizacije. Mozda cak i sadasnjost. Tehnologija samo treba da postane dovoljno pristupacna i udobna za nosenje a to je pitanje vremena. Mozda ne ubodu iz prve ali se krecemo ka tome.

Da, u smislu da ako ne uspe u ovom talasu, uspece u sledecem, za deceniju-dve. Ali mi nemamo vise bas toliko vremena! :smiley:

Necu da VR postane stvarnost tek kad ja budem deda u nekom starackom domu…

Sta ti fali, tek tada ces imati super varijantu VR, mozda i neces izlaziti iz njega :slight_smile:
Kako vreme ide, uz malo VR i malo vise mesta za smestanje memoije, mogu slobodno da na prenesu u Matrix, za nekih 2-3 decenije :slight_smile:

Za 2-3 decenije je too much, realno, za nas. Ne verujem da cu kada budem deda, kao sto kaze n00dle u nekom starackom doomu igrati, a mozda i hocu nikada se ne zna, posto matrix ili “super deda” ne zvuci lose :smile: .

Inace PSA za nas dvoje ovde koji imamo PSVR, pojavio se Tethered demo. Takodje je Battlezone na popustu.

@predator
To sam i imao u vidu, ne samo igranje, vec komplet prenos u VR. Prikljuce na aparate i puste avatara da seta i sl. Ne bi se preterano bunio, kada i ako ne budem vise u mogucnosti da vodim normalan i aktivan zivot.

@n00dle
Battlezone sam cekao da bude na popustu, kao i jos neke VR igre. Nadam se da ce napokon krenuti sa popustima za njih. Bas su nesto usitnili, nista od popusta za VR :frowning:

1 Like

Stvarno malo, ovdije samo vas dvojica-trojica imate VR od aktivnih clanova, ma da i na drugim forumima nisam primetio da su nesto ljudi zainteresovani za istim…da su ga kupili ili imaju u planu ga kupiti sada 23.1.2017 kada izlazi u ostale zemlje…
Za sada kako stoje stvari, ovdje a i drugdje, ne izgleda mi kao neki proizvod koji ce zaziveti…