PSVR

Ja znam jos 4 coveka koja su uzela PSVR i bas su zadovljni sa njim. Svi mi imamo samo jednu zamerku, nema se igara za normalnu cenu :frowning:
Cekam popuste pa dalje da se igram :slight_smile:

Hej, bolje ikad nego nikad. :smiley:

Ja sam malo odustao od cekanja popusta.

Sad cekam RE7. Hype!

Vidim po PSN-u cene su od 10 do 30$, max. retko da je 40$, sto i nije bas skupo, ili gresim posto je VR naslov u pitanju, ne pratim toliko VR scenu, “booo”.

Ma jeste skupo kad uzmes u obzir da vecina tih igara nisu bas full iskustva. Negde izmedju tech demoa i full igre. Svaka iole jacha igra (battlezone, Valkyrie, Robinson) odma kosta 50 dolara i navise.

Ima par developera koji traze 20 za iskustvo od pregrst sati, i to je ok. Al kad ti Valkyrie trazi 60 za onaj tunjavi multiplejer, smoris se. Pa cak i SuperHyperCube, slatka lepo dizajnirana igra, ali 30 dolara?!

Malo je haoticna situacija, al smirice se to, developeri ce shvatiti koliko mogu da traze. A RE7 ima potencijal da pokopa sve ostale, punokrvna AAA singl-plejer kampanja, potpuno igriva u VR-u, za 60 dolara?! PSVR komjuniti ce baciti sve pare na Capcom.

1 Like

Upravo tako, sve igre za VR u ovom trenutku su sa sadrzajem koji traje max 2-3h. To sve ne bi bio problem da one kostaju do 20$. Ali je bezobrazno da se trazi 60$ za igru koja traje samo 3-4h zar ne?

U ovom trenutku, nema igre koja zasluzuje punu cenu, a par ih ima koji su stavili upravo takvu. Generalno gledano sve igre do sada izbacene su vise tech demo, nego punokrvne igre i kostaju u proseku 2-3 puta vise nego sto bi trebale da kostaju. Dok se taj faktor ne smanji na realnu cifru, nece se puno prodavati ni same igre, a ni sam PSVR.

Mogu da potpisem da su naprodavanije svari upravo do 15-20$ i to sa najduzim sadrzajem :slight_smile:

Ocekivao sam vise od EVE i Driveclub, ali su me oba razocarali, prvi sa sadrzajem, a drugi sa grafikom (prepikselizovano do neupotrebljivosti). Ostaje da sacekam Rigs na popustu, kao i gore pomenuti Battlezone, jer je popust za sada samo na US, a ja sam na UK. ili ako nista od toga ne bude, sve odlazi na RE7, da se sa zadovoljstom naplasim u prvom punokrvnom VR :slight_smile:

Meni je fascinantno kako svi oni ocekuju da visokom cenom VR igara pokriju troskove. 10 ljudi ako kupi za 60$ to je isto sto i 100 ljudi za 6$, prosta matematika, a svi koji su kupili VR moraju po sunk cost logici da tresnu jos brdo para na igre. U isto vreme, AAA igre prodaju se upola cene na bozicnoj rasprodaji, i onda su svi u cudu zasto VR propada.

1 Like

Ja se bas radujem penziji i starosti… Igracu konzole (ili sta vec tada bude) po cele dane… Unuci mogu da dodju da nauce par trikova i da ih operem u cemu god zele :slight_smile:

Sa druge strane, smatram da ako budu iole pametni, pogotovo po pitanju cene igara, ako se malo unormale, VR ce itekako zaziveti… Planiram ga uzeti za godinu dana, dve max, kada dostigne neki svoj vrhunac… Smatram da moze on jos mnogo toga pruziti i smatram da je VR buducnost svega :slight_smile:

Nista bolje od udobne fotelje sa dzojem u ruci i 60" ekranom :smile:

Nije PSVR, ali ovog coveka MORATE da poslusate kako prica. 1.5h i nema ni sekund predaha izmedju recenica. True genius.

Pored ovoga, Zukerberg na istom keynote-u deluje kao tupson. Cak je imao i prezentaciju :smiley:

1 Like

Obozavam da ga slusam. Otkako su Riftovci onako upropastili launch, pa jos Luckey ispao kreten, malo mi bedak sto je s njima.

Meni je bas tesko da ga pratim jer prica 100 na sat sa gomilom tehnickih izraza. Kakav train of thought covece, SIPA recenice iz glave. Imam utisak da moze ovako ceo dan. Ni jednog trenutka nije usporio, uzeo vazduh. Da li je on uopste ljudsko bice? :smiley:

1 Like

ubija kako prica, znaci sve sto je ispricao zna 101%.

Jos je to uproscena cerzija prilagodjena publici. Mnogo olako koristimo izraz genije za svaku osobu natprosecnog IQ-a. Stani pored ovoga i odmah se vidi razlika. Ovo je posebna vrsta homo sapiensa.

Probao sam Tethered, krasno je gledati male chikice kako se setkaju po plutajucem ostrvcetu i rade sta im kazes.

Razmisljam, presek ljudi koji imaju psvr i vole ovakve strateske igre mora da je sicusan. Sve je dopadljivo i deluje relativno jednostavno, ali licno sam odavno izgubio svaku zelju da saljem ovog chikicu da cepa drva, onog da bere pechurke, a u medjuvremenu gradim kolibe i apgrejdujem crkvu.

Opet, vidi se tu veliki potencijal, god-view na neka minijaturizovana desavanja ispod tebe je opcinjavajuci. Ali specificno ovaj zanr nije za mene. Mozda se lidiji svidi.

I dalje se ceka RE7, trenutna velika bela nada vr-a.

I dalje ima nade :smile:

Ima li negde podataka o prodaji sve tri vr platforme. Verujem da je psvr najprodavaniji, bez obzira na vremensku prednost ostalih. I dalje mi cudno kako onako nonsalantno predjose preko njega na PSX-u. I to mesec dana nakon izlaska.

Prodaje se bolje nego Vive i Rift zajedno, ali i dalje ispod Sony-jevih ocekivanja.

Mislim da RE7 niti ne mora da bude ekskluziva, dovoljno je to sto je ceo igriv u VR-u. Znaci identicna igra – dal ces je radje igrati na 2d ekranu, ili u pant-shitting vr-u?

Ima nade. Al bolje bih se osecao da jos koja velika igra ima tu opciju. :smiley:

Kad tako postavis…na tv-u naravno :slight_smile:

I bas zbog toga ne verujem da ce nesto znacajno promeniti. Vecina ne zeli bas toliku imeriziju u hororu. Ali opet, ja sam od onih sto uopste ne veruju u onu “sve cemo kasnije igrati u vr-u”. U najboljem slucaju ce uspesno koegzistirati zajedno sa dominatnim konzolama, i to kada bude standard ta inside out tehnologija.

Nije da ne zelim da uspe zbog vas entuzijasta, ali eto, tako mislim.

Ma jok. Ne mogu da ti opisem koliko me vr ne zanima. Voleo bih da probam, naravno, ali da redovno igram, nikako. Nebitno ms, sony, oculus ili htc, ne mogu naocare da trpim na glavi, a kamoli neku skalameriju.