PSVR

Ne radi se o probanju, ja sam probao i jeste neverovatno, nego o tome da nema igara. I aj da kosta 100-200e, pa da i proba covek, ovako za 500-600e, tesko.

1 Like

Kad bi studio koji je pravio Uncharted, ne znam kako se zove, napravio AAA igru za VR . Zasto sony to ne uradi? Mislim da bi to bio odlican potez Sony-ja. Podigli bi prodaju i ohrabrili bi se da angazuju jos studija koji bi pravili igre za VR. I eto para :slightly_smiling_face:

Zato se ja nadam da ce RE7 biti megahit. Kamo srece da ima jos koji u izradi. Ali ako je verovati redditu, ionako nema puno PSVR-ova na rafovima.

Tek je izasao, strpite se malo…ako je stvarno onako kako tvrdite, verujem da ce i biti naslova…ako samo sebe tesite da niste bacili 600e (ili kolikogod vec kosta)onda brze bolje sa tim na oglase

Stvar je u tome sto nema puno naslova u najavi. Ono sto je zasad najavljeno su opet sve neki ‘indie’ polu-naslovi. To je ono sto mene licno brine. Bez jakih naslova nema prihvatanja VR-a od strane sire publike.

Sve to vuce jedno drugo. Jak naslov kosta mnogo para, a niko ne zeli da ulozi novac u AAA naslov za sistem koji je prodat u …ne znam… milion primeraka? Prvi killer app je RE7.

On je poslednja sansa za VR. Ako bude dobro prosao kod kritike i igraca, ako to bude jedno neverovatno iskustvo,mozda ce boost-ovati prodaju VR-a, a samim tim i motivisati izdavace da uloze novac u jos AAA naslova…

RE7 je obicna AAA igra, pritom je i horor koji se plasi da igra bar 80% gamera, tako da ne moze biti killer app za bilo koji sistem ali jeste prva “ozbiljna” igra za VR koja ce da prevazidje razinu obicnog tech demoa od nekoliko sati. To je ono sto treba, full AAA igre - VR portovi, a za tako nesto su potrebne pare i novac. Sony kao i sam da ne veruje u PSVR, napustice ga kao Vitu, ali za razliku od ove potonje koja ima fantasticnu 3rd party podrsku bilblioteka VR igara ostace postnuklearni wasteland.

Bez igara, pitanje je da li ce iko to i da kupi, a da se ne osecas kao da si bacio 600 u vetar.

Svakako su potrebne pare, a i novac. I horor filmova se mnogi plase, pa ih ipak gledaju.

U svakom sl ne pise se dobro…

najavljuju 15 sati igre. Pomnozi sa strahom, bice 50 sati. Ako ljudu ne budu povracali, PSVR ne valja :smiley:

3 Likes

Ovo bi moglo biti interesantno, ali opet, za uzak krug star treek nerdova.

https://store.playstation.com/#!/en-us/games/star-trek-bridge-crew/cid=UP0001-CUSA05893_00-STARTREKBRGCRW01

Haha jeste. Nemas pojma koliko sam stvarno ‘bio’ u onoj kuci igrajuci demo.

Secam se, kad sam uspeo da otvorim resetke ka podrumu, stajao sam na vrhu stepenica, gledam dole u mrak i prosto sam se smejao koliko me bio strah da sidjem. :grimacing:

Broje se dani. To sto su solidne deonice igre vec date novinarima da probaju je dobar znak. Kapiram da su na vreme zavrsili i nadam se da su poslednji period proveli zatezuci svaki sraf.

EDIT: Mi o vuku, kad ono eno vuk vec leakovan i strimuju ga. Verovatno opet neka prodavnica u Dubaiju rekla ‘screw it’ i krenula s prodajom. :smiley:

ovo sam ja in a nutshell kad bi igrao RE7 na PSVR. Mislim covek se svoje ruke uplasio :smiley:

Plakao sam kad sam gledao klip, i svi kojim sam pokazao

2 Likes

RE7 je jedna od igara koje zeljno cekam i znam da ce biti plasenja, ali zato ce biti punokrvan naslov.
Star Wars VR misija je nesto najbolje sto sam probao godinama unazad, jednostavno niste svestni koliko je to DOOOOBBBBRRRRROOOO. Znaci kupio bi odmah celu igru, bez obzira na cenu, neverovatno je.

Ove godine dolazi Serious Sam VR, GNOG, Mortal Blitz i jos par igara koje su zaista odlicne za VR. Tako da se polako puno kolekcija, nadam se da ce zaziveti cela prica.

E pa ako od Serious Sam-a ne bude povracanje, ne znam od cega ce biti ako bude igra tako brza

Javljam cim se ukaze prilika :slight_smile:

Evo da ne bude samo Doom & Gloom, ovaj covek je optimista s argumentima:

Dosta stvari koje kaze meni imaju smisla. S druge strane, voleo bih da postoji makar jos jedna high-profile VR igra u razvoju sem RE7.

Ali sad sam barem cuo nekakav argument za to sto Sony uopste ne reklamira PSVR, a poklapa se s onim sto citam na redditu – jednostavno toliko se brzo rasprodao da ih uopste nema na policama.

Zivi bili pa videli dal ce pojacati malo PR kad izadje sad RE7 i nadajmo se stignu nove kutije na rafove.

Komentar jednog lika koji vec igra full verziju RE7:

Weirdly enough, when I try thinking back on the parts I played through last night, in my mind I feel like I actually physically went through the experience. Not an uncomfortable feeling per say, just weird but kinda cool at the same time.

Daaaa! Tako sam se i ja osecao posle demoa, to mi reci! Potencijal neverovatan.

@n00dle Nema brige, stiže spasilac (PS)VR za koji dan :smiley:

Huh, 10.27% RE7 igrača igra u VR. Nisam siguran da li sam zapanjen tim brojem jer visok ili nizak? :confused:

1 u 10 igracha, nije uopste lose.

Imaj u vidu sta sam ranije pricao, da je potraznja veca nego ponuda – na redditu svaki dan novi thread o tome koliko je tesko naci i kupiti PSVR.

Jedna teorija koja donekle drzi vodu jeste da Sony nije ocekivao da ce rasprodati toliko brzo inicijalne kolichine, pa niti ne reklamiraju igru dok nemaju cime da popune rafove.

Uzgred, igrao sam danas oko 2 sata u cugu – bilo je fantasticno! Srocicu nadam se utiske neki dan kad budem imao vise vremena.