PSVR

A mene kopka Starblood Arena. Multiplejer protiv zivih ljudi bi mogao lako da bude urnebesan, a kosta samo 20 dolara. Hm hm…

@padawan Plasim se da ce ti Battlezone brzo dosaditi. Ali i razumem te, honeymoon period je jos na snazi… :smiley:

sundjer_no_one

Sorry, nisam odoleo !
:joy:

Battlezone ce mi sigurno brzo dosaditi, ali koja VR igra nece?

Nastavio sam, posle dosta vremena, svoj mucni survival u Resident Evilu i skupio dovoljno municije da se osecam makar malo sigurnije. Mislim da mi uskoro sledi okrsaj sa Lukasom.

Starblood Arena bi bila mnogo bolja da je neki descentni single player shooter. Ali ovako, slazem se sa tvojim utiskom da su skucene arene pomalo let down.

Nego, uskoro nam izilazi i neka bizarna afterlife avantura koja se igra bez ikakvih kontrola?

E jesi probao? Jel ti bilo neprijatno? Meni za divno cudo uopste nije. Pitam se kako to funkcionise, covek bi rekao da su sve te zero-g vratolomije ko stvorene za mucninu.

Jedna stvar koja mi se ne svidja kod, inace, odlicnih kontrola je to sto se brod rolluje oko svoje ose kad okreces nos levo-desno. Potpuno nepotrebna osa rotacije koja mi samo kvari orijentaciju i stalno moram da ispravljam (pomalo rogobatno) drzeci r1 i l1.

Inace igrao sam malo Arizona Sunshine sa obicnim ds4 dzojpedom – bogami, ovo je mozda jos najudobniji nacin igranja! Poucen RE7, ocekivao sam da je pistolj fiksiran za moj pogled, al zapravo kamera trekuje svetlo na dzojpedu, tako da funkcionise isto ko da drzis move kontroler, samo sa slobodom koju dobijas kad imas 2 analogne pechurkice i gomilu dugmica!

Imerzija je malo manja kad, jelte, ciljas sa dzojpedom, al to sto mi je sad kretanje intuitivno i oslobodjeno vestackih restrikcija puno znaci. Nego, jel zna neko kako se koriste granate? Mogu da ih uzmem u ruku, al ne znam kako da ih ponesem sa sobom.

1 Like

Meni taj r1/l1 roll okrece stomak pa ga izbegavam. VR nije naivan, za takve vratolomije treba bas jak stomak. A inace sam podneo zacudjujuce dobro…

Ja od kako sam donijeo VR u kucu nisam ga pokrenuo. Posao prije svega, te onaj Thumper nalog koji sam uzeo na kraju bi nalog sa nekom drugom igrom slicnog imena. RE7 mi je I dalje preintenzivan za probavanje, tako da stoji kaciga ugasena vec 15 dana.

@iKaran Ih, ja bih poludeo da imam psvr u kuci a nemam sta na njemu da pokrenem. Skini neki demo, ima ih dosta – Superhypercube? Rez? Bound? Ili ipak daj sansu RE7 – ako zagusti, samo zbaci stvar s glave! Ili makar zazmuri. :smiley:

Inace posle jos jedno sat i po igranja Arizone, mogu da potvrdim da mi je dzojped neocekivano dosao na prvo mesto po pitanju udobnosti. Nista ne moze da zameni slobodno kretanje pechurkicama – muka mi nije bilo uopste, a fizicko ciljanje dzojpedom je malo cudno ali funkcionise odlicno! Stavise mislim da je Capcom mogao da implementira nesto slicno u RE7, umesto ciljanja glavom.

Starblood Arenu sam vec 2 dana na ivici da uzmem, al stalno iznova naidjem na podatak da online populacija nije dovoljna za udobni matchmaking. Ljudi su iznasli nacina da to zaobidju, prave nekakve ps4 communitije pa se tamo nalaze i dogovaraju igranje. Al za mene mrzovoljnog mizantropa, ovo zvuci ko daleko vise cimanja i druzenja nego sto sam spreman da ulozim.

Sve se nesto nadam da cu naici na podatak da je demo bio dovoljan da populacija primetno naraste, pa mozda i dam tih 20 dolara.

Resident Evil nije ispao uopste toliko strasan. Monstrumi su cool “uzivo”. Na neku foru radoznalost prema novoj tehnologiji pobedila je moj inicijalni strah i otpor.

Starblood Arenu mozemo igrati ti i ja 1vs1 deathmatch, a u krajnjoj linijil teoretski moze da nas kosta i po 10e. Ne znam koliko je zabavan single player mod gde prelazis mape protiv botova i otkljucavas apgrejde za brod.

Uzgred, izgleda da su developeri dosta posveceni, nakon smanjenja cene na 19$, ne zele da samo dignu ruke od igre.

Inace, steta sto ne zivimo u USA, VR retail igre su stalno na ludackim snizenjima. :sob:

Wow, Sony je zapravo izbacio svoj prvi VR device u septembru 2002! Prodavao se samo u Japanu i podrzavao svega nekoliko PS2 igara. Najcrnje od svega - izgleda daleko udobnije od skalamerija koje imamo danas.

Shooty Fruity je neka vrsta psihoticne verzije Fruit Ninje samo umesto seckanja pucate u vockice a malo blenduje i elemente iz Job simulatora. Dolazi krajem godine.

Starblood me kopka li kopka… :smiley: Svaka cast developerima na podrsci, taj thread sto si okacio je vec mesec dana star, bas me zanima kakva je situacija danas, posle demoa i snizenja. Od pridruzivanja nekakvim klubovima mi se i dalje diza kosa na glavi.

Mislim da je single-player taman takav da ti napravi zelju za zivim protivnicima. Al ako su serveri prazni, shipak.

Shooty Fruity mi deluje ko jedna od onih igara sto vise ne bi trebalo ni da pokusavaju da naprave – ako ces vec samo da stojis u mestu i pucas u nadolazece protivnike, kasirka vs smiley-face fruit mi ne zvuci ko dobitna formula.

SuperHot je uspeo od prakticno istog koncepta da napravi igru kojoj cool izvire na minimalisticke usi. Tako da potencijal je tu, samo treba biti ludacki kreativan.

Kupio sam juce 64GB usb 3.0 flash da bih probao 3D filmove na PSVR-u preko Littlstar aplikacije. Nasao sam neki dosta povoljne cene za 2500rsd, Intenso Ultra Line 64 gb. Ironija je da ja zapravo i nemam 3.0 portove na PC-u ali PS4 ih zahteva tacnije Littlstar kako bi mogli da se reprodukuju bez stucanja (pretpostavljam da je read speed ovde od veceg znacaja).

Prvo, ne mozete ubosti bas bilo kakav USB u prednji panel PS4 Pro, jer su genijalci napravili samo portove sa prednje strane koji imaju izuzetno uzan pristup pogodan vise za kablove nego za gabaritnije flesheve. Srecom to nije slucaj sa mojim, ali sam morao i o tome da vodim racuna prilikom kupovine, i imao ozbiljne sumnje da li ce moci, da izvinete, do kraja uopste da udje tamo gde treba.

Sami filmovi moraju biti kopirani u tacno odredjeni case sensitive folder i preimenovani na odredjen nacin pod uslovom da imaju uopste kompatibilan mp4 kontejner i audio format. Ovo je izrazito neudoban nacin jer ako zeznete neki karakter film nece biti ni prikazan u bublioteci. Sam program zahteva da napravite poseban nalog i ne povezuje se sa PSN nalogom automatski.

Reprodukcina 3D filmova je, avaj, daleko losija cak i od mog aktivnog Samsunga starog nekoliko godina. Nestalo mi je pljosnatih baterija za naocare pa sam se nadao da ce mi kaciga zameniti onaj jedan svecani trenutak u toku godine kada zapravo gledan 3D film u kuci. Naravno opisi su obecavali bioskopski utisak. Od cega nrma nista. 3D efekat je toliko suptilan da se jedva primeti a sama rezolucija je isto tako losa. Virtuelno platno je blago zakrivljeno za razlilu od Cinema moda sto daje prijatan bioskopski efekat ali dzabe kada je 3D efekat los.

Ostaje da se nadam da ce Media Player dobiti podrsku i da ce bolje izgledati od ovoga ali pocinjem da sumnjam u to da je sam stereoskopski 3D efekat VR kacige jednostavno takav kakav je.

2 Likes

Ti si baš rešio sve da isprobaš, svaka ti čast na uloženom vremenu, ja nisam imao snage, a ni vremena za tolike testove.
Probaj Jaunt aplikaciju za PSVR, može da se skine free sa US PSN, ima puno klipova koj su pravljeni namenski za VR, tj. nalaziš se unutar samih fimova/klipova i imaš 360 stepeni okretanje u svim osama sa pogledom. Jako zanimljivo iskustvo i nadam se da će u nekoj bliskoj budućnosti i kvalitet slike u VR ispratiti ovaj trend, filmovi mogu postati jako zanimljivi, posebno gledajći tolike promene perspektive, totalno je drugi osećaj.

1 Like

Ako je desktop u pitanju, možeš da se nadogradiš ovako nečim:
https://www.amazon.com/dp/B00B9R59ZE/?tag=hotoge-20
Čim je izašo usb 3.0 i uređaji ja uzeo sebi (doduše u Bosni) za nekih 10tak€. E sad iz nekog razloga ni tad a ni sad po ovim našim prodavnicama tako nečeg nema, one standardne prodavnice bar ja što znam (winwin,emmi,atom,uspon,comtrade,gigatron,tehnomanija)

Ima da me oderu kod nas u prodavnicama, inace znam da postoj kartice (kupovali su ljudi za Oculus Rift, koji trazi 3 slobodna USB 3.0 porta). Mislio sam kada budem radio upgrade celog kompa i nije mi samo vreme kopiranja toliko kriticno koliko mi je trebalo za PS4 (a i 64gb nece da s baci). Medjutim po svoj prilici zavrsice u Wii U…

Doom VFR je imao demonstraciju na Gamescomu i userbase je podeljen oko toga sto nema podrsku za standardno kretanje (“Locomotion”) vec forsira teleport kretanje koje ce biti integralni deo game mehanike jer ce se teleportovanjem u protivnike izvrsavati glory kills. Takodje, nista od podrske za Aim kontroler za sada. Ali izgleda bas dobro i ne kosta puno i ako ovo uspe da pruzi dovoljno sadrzajnu single player kampanju mogao bi da bude prvi pravi punokrvni shooter za PSVR posle Farpointa.

Hm, cudno mi tu nesto. Kad sam gledao Prometheus u 3D-u, preko blureja doduse, 3d efekat mi je bio isti ko u bioskopu. Takodje, ne secam se nikakve zakrivljenosti platna.

Hm. Mozda je do filma koji si gledao? Znas kako kazu, da nije svaka 3d konverzija ista.

EDIT: Doom mnogo dobro izgleda. Ta teleportacija me brine, al ajde da sacekamo i vidimo.

Nisi gledao preko Littlstar aplikacije nego preko Sonyjeve zvanicne Media Player aplikacije koja ima “normalno” platno. Na taj nacin moze da se gleda jedino Blurej 3D, ne i 3D half SBS koji skidamo sa torenata. Probao sam odmah 2 razlicita filma tako da ne verujem da je do toga, a na zalost, trenutno ne mogu da uporedim sa TV-om ali svaki film koji sam probao na TV-u izgledao mi je bolje.

Interesantna je odluka developera da se vezu za ekskluzivnu teleport mehaniku i da ne ponude alternativne locomotion kontrole. Ocigledno je da developeri polako prepoznaju motion sickness kao ozbiljan izazov, i da to nije nesto na sta mozes jednostavno da se naviknes (donekle mozes, ali izgleda ne 100%). Uvrstli su taj fenomen i u podatke o VR igrama na PSN store-u, pored neophodnih preduslova za iznad 12 godina i posedovanje PS kamere, trazi se i jak stomak: VR games may cause some players to experience motion sickness. Moja teorija je da ce ovo nastaviti da bude crna kuga VR-a sve dok ne izmisle direktno ubrizgavanje anti-motion sickness droge u nervni sustav. Ili ce se resavati na nivou genetskog inzenjeringa koji ce da prekroji proizvod milona godina evolucije zarad ubrzanog tehnoloskog napretka. Zapravo, jednog dana mozemo da budemo toliko dobro habituirani na VR, da ce nam povratak u “pravu realnost” pricinjavati mucninu:

Koga zanima moze da procita ceo esej

@n00dle ne bi me iznenadilo da tvoj ponos koliko si dobro adaptiran na VR i otporan na motion sickness, ubrzo zameni rezigniranost usled cinjenice da ce VR sve vise i vise da bude prilagodjen osobama koje pate od tog “poremecaja”. Zapravo izgleda da osobe koje ne dozivljavaju motion sickenss imaju nekakav “poremecaj” vestibularnog sistema:

Jako interesantna teorija zasto se javlja mucnina: pored ociglednog neslaganja izmedju vizuelnih inputa, vestibularnog sistema unutrasnjeg uva i mirovanja skeleta umesto da se krece, zapravo je mucnina evolutivni mehanizam nastao kao posledica reakcije na trovanje hranom. Ukoliko toksin ne priozvede adekvatnu reakciju u stomaku, vrtoglavica koja je nuzpojava dejstva toksina mora da proizvede mucninu da bi se povracanjem izbacio toksin iz organizma. Ovo je kod danasnjih homo sapiensa genetski kontrolisano i verovatno se taj gen moze CRISPR metodom odstraniti iz genoma za replikaciju kod buducih narastaja.

Haha kud bas ponos? :smiley: Srecan sam sto me mucnina uglavnom zaobilazi pa mogu sve da probam kako treba, ne znam bas za ponos… Pozelenim i ja povremeno, itekako.

Nadam se samo da ce developeri nastaviti da nude lepezu movement opcija, pa kako kome odgovara.

Aha, ok. Jedino ne znam sta je “3D half SBS”, al znaci los 3d ipak nije do psvr-a, nego do softvera?

Mrzi me da guglam, izvini! :smiley:

Ne znam jer su u igri tvoji i moji subjektivni dozivljaji ali da, moguce da je do softvera jer se razlikuje i format i media player. :smiley:

SBS je side-by-side je format kada je slika jedna pored druge i stapa se u 3D prikaz na adekvatnom 3D sposobnom displeju, za razliku od OU - over under gde su slike jedna iznad druge, evo primera za SBS:

objasnjenje za half vs full

Half Side-by-Side (SBS), means the left and right views of a 3D video are subsampled at half resolution and you get a backwards compatible full frame.

Example: Say, each view is 1920x1080
subsample to 960 x 1080, put them side by side and now you have a 3D 1920x1080 frame.

Full SBS, means you transmit both views at full resolution; better quality, but bigger file.

A otkud ponos - to su tvoje reci :grinning:

tiho sam ponosan na sebe sto mi Rigs ne pravi mucninu

1 Like