PSVR

Jaka stvar, svaka fufa ima fotku sa mora, ja kada stavim sa VR-om, bruji cela firma o tome (vid’ debila sa kacigom). :smiley:

plus mozes da gledas Zadrugu KO DA S’TAMO !!11

2 Likes

Pink zvezde! Alo, zovem iz viara, s’a ima bolan? Ovi iz Fraknfurta mogu samo da mi zavide.

4 Likes

Neki ljudi cekaju u posti. Instant gasenje ekrana. :joy:

O super, i dalje pricamo o FFXV pecanju.

Moja ocekvianja vezana za VR:

eh, a Skyrim i Doom? Onaj mali mishonja? :smiley:

To vec znamo. :smiley:

Mislio sam na nove stvari. Mrtvo more. :persevere:

London Studio pravi novu igru koja obecava:

Takodje, izgleda da je u najavi novi model cija procesorska jedinica podrzava HDMI passtrough.

1 Like

Znaci stari u kantu?
Ili ce ovaj napredni raditi samo sa PRO konzolom.

Napredni sluzi samo za to da vlasnici Pro konzole mogu istovremeno da drze ukljucenu procesorsku jedinicu i da koriste HDR na svom 4K televizoru. Do sada su morali da iskljucuju procesorsku jedinicu ako hoce da gledaju HDR na TV-u.

Zovite me skeptikom ali ove teleport kontrole ne deluju narocito zabavno. Mislim da se Dzon Karmak okrece u svojim skupim kolima.

A jel ovo 100% ista igra kao DOOM
Mislim na kampanju

Ma kakvi. Napravili su nesto samo za VR. Verovatno ce trajati 3h.

1 Like

Inace da se pohvalim uzeo sam pre neki dan Oculus Rift – nisam ni hteo, al me lidija nagovorila. Kaze, mirise joj da ce vr vajanje uzeti maha, pa bolje da krenem s tim sto pre. Ima smisla sta kaze, al me svejedno Rift bundle s 2 ona touch kontrolera skupo stajao, uprkos pojeftinjenju.

Elem, vajanje u virtuelnoj realnosti je tesko i fascinantno. Ostaje da se vidi koliko ce to korisno ispasti, al svakako je nesvakidasnje iskustvo. Mozda okachim ovde neku sliku kad budem imao sta da pokazem.

Sto se igara tice, samo sam probao malchice Lucky’s Tale i Robo Recall. E da, i onaj Lone Echo kod kolege. Lucky’s Tale deluje dosadno, Robo Recall izgleda odlicno al je obican shooting range, dok je Lone Echo verovatno tu daleko najbolja igra, al nisam igrao dovoljno da mogu da kazem. Znam samo da mi je srednje uvo napravilo salto unazad kad sam se lansirao od jednog do drugog rukohvata u nultoj gravitaciji. Zamalo da padnem na dupe u pravom zivotu.

Ne bi znao da vam kazem dal je ekran ostriji, al definitivno je grafika bolja. Mnogo bogatija od onoga sto psvr moze da proizvede. To mu je verovatno najveca prednost, radje nego rezolucija. Mojim ochima razlika je beznacajna.

Kamo srece da je psvr mogao da dobije nekakvu varijantu touch kontrolera – krecu se prakticno savrseno u prostoru, nikakvog tresenja tu nema. Prepoznaju stisak ruke, podizanje palca i pruzanje kaziprsta. Plus svaki ima po pechurkicu.

Sama kaciga je dosta kompaktnija od sonijeve. Staviti je na glavu je malo cimanje, al ucim polako i tu kako da se najbolje stvar pozicionira. Sony je proceduru resio elegantnije, s jednim zatezachem pozadi, dok Rift ima tri razlicite velkro trake. Valjda je ideja da podesis samo jednom za svoju glavu, no videcemo.

Al zbog kompaktnosti je tesko ugurati unutra i naochari. Kad nekako i namestim sve, posle sat vremena pocne da me boli glava jer mi je koren nosa sve vreme pod pritiskom. Nezgodan problem koji ne znam kako da resim (sem, jelte, sochiva), jer se sweet spot za fokus nalazi dosta visoko na ekranu (tj, moram da spustim kacigu dosta nisko na lice, pritiskajuci tako nos).

Pitajte sta vas zanima ako vas ista zanima :smiley:

5 Likes

Koliko Doom vr izgleda dosadno i sporo. Znači apsolutno su usrali igru…

1 Like

S cime si ga poterao, nisam znao da imas i gaming PC? :slight_smile:

Mislim da je velika prednost Oculusa i piraterija, mozes skinuti sve igre besplatno.

Uzeli smo pc za lidiju prosle godine, neki gotovi hp envy. Verovatno je jos uvek sasvim solidna masina za gejming, al me realno to ne zanima previse. Narocito ne ako bih morao da se bakcem piraterijom.

Al otkrio sam da ima samo 16gb rama, sto me sokiralo – bio sam ubedjen da smo uzeli mashinu s makar 24gb. Sad samo ne znam gde su nam papiri, da potvrdim dal smo prevareni il smo stvarno uzeli mashinu za ozbiljan rad a ima samo 16gb. Jos danas gledam, ekstra 16gb ddr4 ram-a kosta bogami oko 250cad, sto bi sa taksama izaslo blizu 300. Neka fala.

Sculpting program mi zasad radi lepo, videcu ako krene neko stucanje kad napravim ozbiljnije skulpture dal moram time da se bavim.

Secam se onog tvog zombija od “plastelina”.
Simpaticno. Ne znam kako si pre radio,al ako ti okulus dosta olaksava posao… dobra investicija.

Ne verujem da ce tu biti nekog ozbiljnog rada, al’ interesantno da se VR probija i u domenu produktivnosti. Za jedno 10 godina mozda.

Ja se ne bih ustezao od piratovanja i bacio bih se na skidanje jos nekih Oculus ekskluziva: Edge of Nowhere, Chronos, Unspoken… Touch kontroleri su ogromna prednost, takodje.