PSVR

Evo prve skice u vr-u. Potencijal je neverovatan, al dosta je tesko. Trebace vezbe.

10 Likes

A gde mu osnova? :joy:

U rogovima :smiley: .
Pi*ka izdefinisana kao Brus Li. Masa je mama. :joy:

Dobro je ovo. Znaci stavio si kacigu i radio ? oo

Da. Mnogo je neobicno s rukama u vazduhu, jer ti nista ne pruza otpor. Al s druge strane, osecas prostornu dubinu koju jednostavno nemas radeci na ekranu. Posto ‘prava’ velicina ne postoji u virtuelnom prostoru, mogu da povecavam i smanjujem skulpturu prema zelji, te sam cas mrav na njegovom obrazu, cas mi sedi na dlanu dok podesavam formu ruku. Fascinantno.

Pomenuh ranije, ne bi me uopste cudilo da su vajari skrivena ciljna grupa vr-a. I da cemo kroz pet godina svi ovako.

3 Likes

Bilo bi cool da zapravo povecava produktivnost na neki nacin. Zvuci kao da je benefit u osecaju prostornosti ali mislim da se sa VR-om ipak dosta zrtvuje preciznost i rad u poznatom interfejsu koji je profesionalcima neophodan.

Bacih pogled na PSN i tamo lepo iznenadjenje. Izbacili su Demo disk vol.2 koji ima dosta toga novoga da se proba. Meni su dve igre (Moss i Tiny Trax) sa spiska bile bitne da probam jer sam se razmišljao o njihovoj kupovini i bas su me obradovali.

Battlezone®
EVE: Valkyrie
Moss
Star Child
The Persistence
Thumper
Tiny Trax
Dino Frontier *
Fantastic Contraption *
Job Simulator *
Raw Data *
Rez Infinite *

1 Like

Opa, hvala za info!

Bound free za Plus i nove igre za probati.

Jel stigao demo disk na us store? Moss mi je pri vrhu, al ima jos par stvari koje bih rado probao.

Nego, citam sad da je Skyrim vr ‘timed’ exclusive – razmisljam da sacekam pa da ga uzmem za Rift, jer tamo imam kontrolere s pechurkicama. Plus tamo ce i Fallout 4 da izadje… hm hm.

Stigao je disk, meni se verovatno vec zavrsio DL, tako da večeras ako se nadje vremena testiram Moss :slight_smile:

1 Like

majku mu ne mogu da ga nadjem…?

Mozda je razlicito za US i UK store.

Sad bacih pogled, izgleda da ga stavrno nema na US store-u.
Ali zato ima dosta toga što nema na UK. Moram da pregledam malo detaljnije US.

Ma…u im što ovako komplikuju.

Probao sam sinoc par VR demoa:

Tiny Tracks: voze se neki autici na staticnom “ekranu”, slicno micro-machines. Ne vidim neki benefit VR-a u igri ovog tipa.
Persistance: deluje kao solidan visokobudzetniji VR space survival horor, glavni protagonista ima neku slicnu opremu kao u Dead Space-u. Problem je sto nisam izvalo kako da onesposobim protivnike, nema tutorijal koji to objasnjava, tek sada vidim na youtubeu da moras da im se prisunjas sa ledja i elektrosokujes ih.
Moss: misonja je ultra-simpatican i odlicno animiran, uz divnu muziku. Malo me je zezao setup kamere jer mora dosta da se “mase” dzojpedom u dubinu da bi se manipulisalo objektima pa sam cesto izlazio iz zone.
Star child: 2D puzzle platformer u 3D okruzenju. Izgleda lepo, pogotovu pocetak, dok uranjas ispod povrsine planete, malo podseca na demo sa Ajkulom. Nedostaje mi malo vise slobode u kretanju, a i zagonetke nisu nesto interesantne.

1 Like

Šta je Job Simulator?

Simpatična igra koja treba da simulira nekoliko poslova.
Priča je da ljudi u budučnosti ništa ne rade, već sve obavljaju mašine, pa im je data opcija da isprobaju kako je to izgledalo u prošlosti.

Generalno zanimljivo “iskustvo” jer praktično može sve da se otvori, uključi, pomeri i iskoristi iz orkuženja.
Nažalost kada se jednom proba sve, više nema ničega što bi nateralo igrača da ponovi isto po drugi put.
Smatram da ako bi cena bila 1-2, eventualno 3$ još bi imalo smisla i probati, ovako nema, jer celo zadovljstvo traje 30 minuta, max 1h ako baš želiš sve da isprobaš.

Stigoh juce malo da probam par demoa:

Moss – Ocekivano slatka igra. Gameplay vise puzzle-oriented nego sto sam ocekivao. Trebalo nam par minuta da skapiramo kako da otvorimo stranicu knjige, nije nam bilo bas jasno da treba da se pritisne trigger. Mishonja sjajno animiran(a).

Starchild – Jako mi se svidelo. Mirise na metroid. Ako krenu u tom pravcu bice fantasticno. Ako samo bude sukcesija puzzle soba bice malo steta. Lepse resena grafika nego Moss, sve je citko i lepo vidljivo. Najlepse iznenadjenje dosad.

Persistence – Samo jednu sobu probah. Snazan System Shock 2 vajb. Previsoko drzis oruzje, pola ekrana ne vidim jer mi puska konstantno uz obraz. Nazalost tesko da ce biti ko SS, jer to ipak trazi veliki budzet i talenat. Al aj videcemo kad probam vise.

TinyTracks – Imam slicne utiske ko @padawan - lepo izgleda, umereno zabavno, al mu vr ne donosi puno. Sigurno je urnebesno u drustvu, al za singl-plejer je meh.

Jel imate u vr opciju screenshot?

@pleja Pravo ti kazem, nemam pojma. Ona kutijica u koju je psvr uboden strimuje sliku na tv, verovatno odatle moze da se uhvati screenshot. Dal za to postoji opcija u softveru ili moras da se snalazis, nemam blage veze.

Koliko znak radi sve po istom princpu kao i za standardne igre. Samo se stisne share dugmence na DS4 i to je to, jednom za SS, duže za snimak.

Screenshotovi i youtube nisu bas reprezentativni jer izgleda daleko gore u VR-u, ali zbog imerzije sa druge strane i potpuno drugacije od 2D prikaza. Utisak je neuporediv i pored toga sto je rezolucija niza…