PSVR

Videh oglas od pordavnice Bizmark u BIH. Iznajmljuju ps4 sa VRom, na 24h za 150 KM (80€)… Kakav lopovluk - . -’

3 Likes

Kakvi kraljevi. Mozda ga i iznajme nekad.

Odigrah juce Dino Frontier demo. Hteo sam samo da zabavim luku na 15 minuta (kauboji i dinosaurusi!), al me igra maksimalno sharmirala!

Kao i Robo Rescue pre nje, pokazuje koliko VR moze da obogati zanr za koji to ne bih uopste ocekivao – u ovom slucaju, opustenu town-building simulaciju (s dinosaurusima!). Koristeci move kontrolere, mozes da grabis teren, povlacis, rotiras i zumiras ko ekran telefona. Intuitivno, intimno i zabavno! Ni u jednoj sim igri nije bilo moguce ovako se pribliziti desavanjima. Podanike razmestas tako sto ih pokupis za kragnu i stavis tamo gde zelis.

Demo nazalost ima vremensko ogranicenje (oko 10-15 minuta), a nije u svakom trenutku bilo najjasnije kako dalje napredovati kroz tutorial. Al sve u svemu, iskustvo je bilo dovoljno sarmantno da razmisljam vredi li dati 30 dolara. U sustini preskupo, al prosto zelim da nagradim trud.

A kao tuzna nota za kraj, ne vidim da je ijedan veliki sajt pomenuo da igra uopste postoji. Da je nisu stavili na demo disk vol2, ne bi je nikad otkrio. To nije u redu. Ovako slatke igre zasluzuju da im neko boostuje signal, a gaming sajtovi valjda upravo tome sluze, majku mu.

Jel si probao Tethered?

Ja sam za Dino frontier znao preko sajtova koji rade VR reviews. Ali mejstrim je bojim se suvise nezainteresovan za VR…

Jesam malo. Dino Frontier mi ostavlja bolji prvi utisak. Mada, ruku na srce, Tethered sam probao pre nego sto su dodali move podrsku.

Prosto je zlocin da nijedan mejnstrim sajt ne pokriva vise vr, kada preskacu ovakve dragulje. Majku mu, razumem da ce tekstovi o vr-u doneti manje klikova nego surnaesti star-wars loot-box hot-take, ali valjda veci sajtovi poput IGN-a mogu da se, jelte, zrtvuju. Ne bi ih ubilo.

katastrofa :smiley:

1 Like

Blaga rec

A ja sam se tako nadao ovoj igri i želji da napokon uposlim PSVR u punom sjaju. Medjutim ono što sam video u prethodnim snimcima po youtube-u me je odvratilo, a tek sad posle review-a, sam totalno potonuo.
Nije mi ni grafika toliki problem, nekako bi se navikao, ali samo mlataranje oružijem nije uradjeno onako kako je moglo i deluje kranje loše. Kada na sve to dodam sistem ulaska u menije i prelazak izmedju njih, dobijem miks koji mi nikako ne odgovara.
Što je najstrašnije dva čoveka sa RI su me jurila da kupimo nalog po pola i ja obojci rekao da želim da sačekam da vidim review, jer mi deluje da će biti loše na kraju. Da bi još na kraju i spojio obojcu, da nečekaju na mene i zajedno kupe igru. Danas vidim da jedan od njih već prodaje nalog, tako da je očigleno igra ispod očekivanja.
Opekao sam se u startu sa Robinson the Journey, a ko se u burek opeče i u jogurt duva, tako da od sada kada je VR u pitanju čekam review/walktrough pre kupovine.

Ma nije toliko strasno ko sto taj prica. Gledao sam druge recenzije, kao i coveka koji je igrao igru 4 sata uzivo – skyrim ko skyrim, ipak je to matora igra koja mora da radi u vr-u. Uopste ne izgleda toliko strasno, oni su birali scene gde igra izgleda najgore.

Ako mene pitas glavni problem je sto move kontroleri nemaju pechurkice, al to se znalo odavno, ne moze tu nikakvu magiju skyrim da sprovede. Igranje dzojpedom je sasvim prihvatiljiva alternativa (cak bolja u nekim aspektima), sto recimo ova recenzija uopste pomenula nije.

Al na kraju price, najvise mi smeta sto je IGN veliki sajt sa dosta uticaja, pa kad ovako napljuju neku igru to samo dodatno pokopa vr. Mislim da vr igre zasluzuju da ih opisuju recenzenti koji vole vr, a ne ovako kad osecas izdaleka da covek misli da je cela stvar budalastina.

Ti si uzeo varijantu za Oculus? Kako ti je sa dzojpedom, jel imas osecaj mucnine pri kretanju>

Ah, izvinjavam se ako nije bilo jasno iz mojih pisanija – svoje utiske navodim samo na osnovu gledanja kako drugi igraju. Nemam jos igru. Nisam pametan dal da cekam da ekskluziva istekne (sto moze da prodje i godina dana, jel da), da ipak uzmem za psvr, ili da uzmem fallout 4 sad kad se pojavi za pc.

Al ako ista vredi, mislim da ne bih osecao mucninu, ko sto nisam ni sa RE7, Arizona Sunshine, onim letelicama i bilo cim drugim. Trebalo bi mi mozda malo navikavanja posle duze pauze, al racunam da mucnina ne bi bila ozbiljan problem.

Racunam da bi moje igranje izgledalo ko njegovo (pocinje s dzojpedom, posle prelazi na move):

Ja sam nešto splasnuo po pitanju entuzijazma sa VR i iskreno razmišljam da stavim na prodaju kacigu.Verovatno ću to i uraditi za vikend, pa ako bude zainteresovanih za kupovinu neka se jave, imam ceo komplet.

VR propo.

3 Likes

Bolje da si napisao da je vrh stvar, kako nema bolje al krisa nalaze za prodajom kacige :joy:

Ja ne obmanjujem :slight_smile: kazem kako jeste, pa ako se neko zezne, ovaj mislim zeli, mozemo da se dogovorimo :slight_smile:

2 Likes

Hvala na postu ! :slight_smile:
Sada me jos manje kopka, kupovina PSVR-a u pola cene …Ovim tvojim a i prethodnim postom izgleda da cu ipak zaobici PSVR, a vidim da je i @padawan rekao…da mi stoji, pa da je i 100e, ne treba…

VR treba uzeti samo ako tacno znas u sta se upustas. Cim nisi siguran, bolje ne davaj pare.

U mom slucaju i dalje mi nije zao sto sam dao pare. VR je neverovatan ko tehnologija, cak i u ovom ranom stadijumu. Jos me prodju zmarci svaki put kad stavim kacigu na glavu i nadjem se u drugom svetu.

Al sta vredi kad nema dovoljno must-have igara. RE7, Superhot, mozda Skyrim i ovih par stvari sto dolaze… sve u svemu, premalo.

Definitivno je sadrzaj izostao. Plus animozitet, kako novinara (koji vr uglavnom ignorisu), tako i publike (koji, ironije, obicno vr ni probali nisu), meni nejasan ali se oseca na svakom koraku.

1 Like

Iskreno, sam VR je super stvar i nesto potpuno drugcije od svega ostalog, ali kod mene postoji veliki problem, jednostavno stomak ne moze da se navikne i imam konstantnu mucninu. Ako nisu intenzivne igre, onda nema problema, ali ako ima puno kretanja, efekat je kao u onom crtanom filmu - brod se ljujljao i ljuljkao, i maca je pozelenela. Ako se igram duze vremena (1-2 nedelje svakodnevno), onda to krene da se smanjuje, ali opet nikada mi se nije desilo da je u potpunosti nestao efekat mucnine, vec je bio podnosljiv, tj. ostajalo je samo znojenje, a stomak je bio miran.
To je osnovni i jedini razlog prodaje.

2 Likes

Nije lose cuti i poneku poruku podrske. VR industrija je, prakticno, spala na Bethesdu…

Thank you for believing in and supporting PSVR. As a day one owner, there’s been loads of fun to be had in VR. Starting with the likes of Batman, Until Dawn, and Eve Valkyrie. Then moving to games like DiRT, RE7, Farpoint + the Aim, and Superhot. All those games (including others) solidified and warranted my purchase into VR and all had wow moments of fun.
But now what Bethesda has done brining two HUGE names in the gaming world with Skyrim and Doom to virtual reality is push VR gaming over the edge and made it a concrete platform. Other major companies now look at what Bethesda has done and seen the reaction both from sales and consumer buzz that VR gaming is for real.
Skyrim alone was enough to keep me a happy gamer, but also getting Doom VFR on PSVR is amazing. Even if they need to patch in some better control options, I’m having a blast in both games. Without these 2 games, I wouldn’t have nearly as positive of an outlook to VR gaming as I do now.
Bethesda, THANK YOU

1 Like