PSVR

I meni deluje nenormalno mnogo. Da su ovoliko prodali, polomili bi se developeri da naprave nešto po pitanju igara.

Prodato je 2 miliona. U jednom momentu bila je prica da su prodavali u omjeru 6:1, pa ovi podjelili 70 miliona sa 6. Zapravo se odnosilo 6:1 od trenutka kada je dosao u prodaju psvr.

Aha, pa dobro, nije ni to za bacanje. Mada svakako nedovoljno za neku ozbiljniju podrsku. Vita je prodata oko 10 miliona primeraka pa opet nista od podrske.

Au, jeste culi da iduce nedelje niotkuda stize Last Guardian VR demo na psvr?

Nije da sam bas to prizeljkivao ceo zivot, al nece se baci… :smiley:

Tjah, jos jedan experience od 20 minuta i davanje buducnosti na kasicicu. Bice impozantno videti Trica u VR-u, ali razocaravajuce je sto nemaju u planu veci VR projekat. Jedna takva igra dusu je dala za VR…

Meni se svideo demo koji su pokazali za Blood & nesto, a radio ga je isti tim koji je radio London Heist. ONo će biti prava poslastica u VR.
Takodje su pokazali neki tactical shooter u stilu rainbow six koji se igra 4 na 4.
Plus je bila pokazana još jedna igra isto MP 4 na 4. Tako da mi deluje da kreću sa igrama u pravom pravcu. Samo da li ću ja uspeti da izdržim do njihovog pojavljivanja i da ne prodam PSVR.

Igram veceras Thumpera, sa onim default bubicama koje idu uz PSVR, dzojstikom koji se trese… kakav dozivljaj covece! Zato mislim da ce Wipeout VR biti prvi pravi killer app za PSVR, ima slicnu fiksiranu kameru iza letelice i jos bolji osecaj brzine. Samo da te ne nateraju da igras iz prvog lica, jer ce to biti jezivo, nadam se da ce ostaviti kameru iz treceg lica.

1 Like

Inace probao sam Last Guardian VR demo koji je od danas dostupan na PSN store-u. Prvi susret U VR-u sa Tricom je bio dramatican! Uopste vam nije svejedno kada se dzinovsko stvorenje unosi u facu, ali kao i u igri, ubrzo postajete svesni da vam od njega ne preti nikakva opasnost i mozete da se fokusirate na teleportovanje po malenom delu Last Guardian sveta. Nema bogzna sta da se radi u demou, ne postoje nikakvi platformski i logicki izazovi, sem da malo razgledate oko svoje ose i divite se detaljnosti sa kojom je modelovan Trico. Velika je steta sto nisu portovali celu igru u VR, mada nisam fan teleport-kontrola… Demo traje jedva desetak minuta, steta samo sto nije bio dostupan na samom pocetku PSVR-a da razuverava neverne tome. S druge strane, tuzno je sto evo posle vise od godinu dana i dalje dobijamo “iskustva” umesto punokrvnih AAA igara.

Cek jel tako nesto najavljeno?

Jeste, na poslednjem PSX-u.

Inace, nista od pune Dreams VR podrske. Opet dobijamo neku glupost na kasicicu.

As it turns out, once Dreams does get its PSVR support, that will not come in the form of the entire game. Instead, only “certain segments” of the game will be “remixed and re-imagined” for VR support. According to the developer that answered the question, this is to ensure that it’s “not a shitty VR experience” when it comes out.

Imam Trackmania i kada krene sa kolima uzbrdo i nizbrdo, ne da mi nije dobro sa stomakom, neko hoće da iskoči. Mogu samo zamisliti šta će se dešavati sa Vipeout-om.
Sve je podnošljivo dok se voziš bez udaranja, ali kako krene pri udarac, tako kreće osećaj mučnine. Deluje kao da mozak instiktivno pokušava da kompenzuje ono što mu se stvarno ne dešava, Kako se povećava broj udaraca, tako keće sve veća i veća mučnina.
Voleo bi da vidim čoveka koji je prešao Vipeout trku, a da nije udario u bankinu. Već vidim na youtube snimke bacanja pegle uz Vipeout.

Hm, bice zakucavanja o bankine kolko oces. Ne znam kako je Thumper motion sickness-free, ostali futuristicki raceri bi mozda mogli da slede slican recept.

Drugačiji je koncept, slika je generalno statična, odnosno samo se traka po kojoj se krećeš izvija, a samo kretanje, ma kako suludo zvučalo nije toliko dinamično. Prevashodno je ka na šinama i u veliko borju slučajeva veoma ujednačeno. Čak i pozadina je samo menjanje slika koje nisu direktno vezane za pravac. Kada zbrojiš sve dobiješ koktel sa kojim se izbegava mučnina.
Kod vožnji je drugi problem, imaš stazu, kola koja se kreću mnogo slobodnije i nisu na šinama, već imaju punu slobodnu kretanja, a pritom i sva pozadina se kreće uporedo sa kretanjem kola i njeno pokrtanje zavisi od tvoje brzine kretanja. Kada na sve to dodamo faktor da vožnje, a posebno Vipeout podsećaju izgledom na nešto što stvarno može biti izgradjeno u realnosti, eto još većeg probema.

1 Like

Rekao bih da si u pravu ali cu mu dati benefit sumnje ipak.

Jel probao neko Last Guardian demo? Vidim da su obeznanjeni na reditu.

Thumper je vrhunski dozivljaj u VR, sa slusalicama odvrnutim do kraja.
Vidio sam da ima I Super Star Dust za VR, vjerujem da je ista igra kao I na tv-u, samo imerzivnija, slicno kao Thumper. Ne znam je li ko probao?

VR verzija ima mod iz prvog lica, za koji kaze da traje dosta kratko.

Tek sada videh da je izašao End Space i Raw Data za PSVR. Moram da bacim pogled kako izgledaju i koje su ocene dobili. Možda ponovo pokrenem VR ako se pokažu da valjaju.

Pogledaj da l’ te zanima nesto sa ove rasprodaje.

Ja bi podelio End Space, jer je 9.99$, ako si rapsoložen. Deluje savim ok, pa čak iako nam ostane bez dalje prodaje nije tragedija.

Koliko samo je VR ispod radara, nijedan veliki sajt nema review za igru, kao da svi izbegavaju VR.

Meni se svidja, a ti javi ako si raspoložen za kupovinu.

Ok. Jel ces ti da pravis ili ja?