PSVR

Mi skoce oni kerovi iz Bloodborna dobijem srcku instantno :grin: .

1 Like

Nema to za PSVR :frowning:

Jel nekog zanima nešto od ovih “teškaša” na popustu? Farpoint bi bio bes Aim kontrolera verovatno polovicno iskustvo. Eve je igriv i u 2D pa mozda posle moze lakse da se preproda. Za Sparc ne znam koliko je aktivan community, sto moze da bude problem jer je multiplejer. Archangel je prilicno kratak ali bi trebalo da je i dosta efektan. Brigde Crew je verovatno previse nerdy za moj ukus ali ko zna. Psychonauts je moguce zavrsiti za 1.5h.

https://store.playstation.com/en-gb/product/EP9000-CUSA04508_00-0000000000000000
https://store.playstation.com/en-gb/product/EP5018-CUSA03197_00-VKLAUCD000000001
https://store.playstation.com/en-gb/product/EP5018-CUSA09053_00-SPARC00000000000
https://store.playstation.com/en-gb/product/EP2397-CUSA09220_00-ARCHANGELVR00001
https://store.playstation.com/en-gb/product/EP0001-CUSA05761_00-STARTREKBRGCRW01
https://store.playstation.com/en-gb/product/EP2154-CUSA06235_00-PSYCHONAUTSITROR

Nista od toga nisam igrao, al siguran sam da bi sve bilo razocarenje sem Farpointa, al SA puskom. Bez puske, slaba vajda.

Probao sam nakratko Doom VFR juce s move kontrolerima. Velika je greota sto nemaju pechurkice, jer je prirodno ciljanje game changer. Al sta vredi kad je kretanje teleportacijom fundamentalno nedostatno za doom. Aim kontroler bi tu bio fantastican.

uzgred i dalje planiram da srocim koju rec o doomu (pa i skyrimu), sad kad sam dobio priliku da ih malo vise isprobam.

1 Like

I ja se pribojavam da bi me tako nesto odbilo od Dooma. Mada verujem da je dobra akcija, ali za nekoga ko nije igrao obicnu adrenalinsku verziju.

Napisi za Skyrim, bas me zanimaju utisci.

Samo da potvrdim, znas da je moguce Doom VFR igrati obicnim ds4 kontrolerom, sa sasvim normalnim upravljanjem?

Bethesda je nekako uspela da ovu kljucnu informaciju nigde ne pomene, a na redditu thread za threadom o tome kako ljudi odbijaju da kupe igru jer nema smooth locomotion. A kad su shvatili da igra zapravo IMA smooth locomotion, thread za threadom o tome kako je to prijatno iznenadjenje.

PR dizaster. Covek da se zapita ima li uopste tamo nekog ko cita sta imaju da kazu najzagrizeniji fanovi PSVR-a, koji su najspremniji da daju pare.

Nisam znao, haha. Deder baci koji review, ovi veliki sajtovi su beskorisni.

Ajoj eto vidis! Strasno, sta rade ti ljudi, samosabotaza.

Elem –

Doom VFR – Ostavio dosta slab prvi utisak. Istina, nisam ga isprobao u najboljim uslovima (umoran, s manjkom paznje, itd), al sam svejedno uspeo da se zaglavim odmah na prvom nivou jedno 20 min, vrteci se u krug dok mi je rasla frustracija. Delovalo mi da nisu najbolje oznacili sta i kud treba.

Nivoi su dosta kratki (oko 15-20 minuta) i pola vremena prepoznajem sobe i arene koje su uzeli iz glavne igre. Vidi se da je igra sklepana od postojecih delova. Sto i ne bi bio neki problem da nisu obukli celu stvar u dosadnu narativnu oblandu i vracanje u hub posle svakog okrsaja. Generalno sto manje ima borbe to je igra dosadnija, a najmanje me zanima da slusam kako moj lik emotira o nekakvom generatoru i/ili portalu. Uputi me ka demonima, pusti pricu.

Sama akcija je fantasticna, ko i u glavnoj igri. Demoni su toliko agresivni da ne znam kako iko uopste moze da igra s Move kontrolerima. Situacija je, iskreno, tragicna – s ds4 imam potpunu slobodu kretanja al su mi puske prikovane za obraze, dok s Move imam potpunu slobodu ciljanja al sam ukopan u mestu. Bilo bi lepo probati s Aim puskom, best of both, al ko ce sad i na to davati pare.

Jos par tech momenata – na mom OG ps4, bilo je par instanci gde bi primetno opala rezolucija slike kad je arena veca uz gomilu protivnika, a efekti prste. Bukvalno prikaz bude malo mutniji na neko vreme dok se situacija ne smiri.

Takodje, ne znam dal je do mene (isti problem sam imao i sa Starblood Arenom), al nishan mi se nalazi u visini obrva, a ne ochiju. Nema opcije da se nishan spusti, pa stalno igram namrsten, da bi uopste mogao da naciljam protivnike. Ima tu jos par neispoliranih detalja, kao npr UI koji povremeno izlazi van citkih ivica mog vidnog polja a prikovan je za moj pogled tako da, prakticno, nisam u stanju da ga procitam.

Sve u svemu, u kasnijim nivoima gde je akcija mnogo zesca nazirem kako bi punokrvni VR Doom izgledao – fantasticno. Uz bolju pricu, kroz ambicioznije nivoe, s boljim ritmom napucavanja i eksploracije. Kakva bi to igretina bila.

Cak i ovako osakacen, Doom VFR je najbolji vr shooter koji sam igrao, samo zbog toga sto je izvrsni gameplay verno prenesen iz glavne igre. Moglo je dosta bolje, al bolje i ovako nego nikako.

Skyrim VR – Nemam puno o skajrimu da kazem, sem da sam se igrajuci sve vreme pitao dal je igra ovako lose izgledala i kad je izasla, ili je dodatno vizuelno sastrugana za potrebe vr-a. U zatvorenom prostoru se to i ne primecuje toliko, ali napolju manjak detalja bode ochi. Takodje, sadasnja rezolucija vr kacige je takva da lepo prikazuje svet na 5-8 metara oko igraca. Sve mnogo dalje od toga preti da se pretvori u mutnu supu.

Sem toga su sjajno preneli skajrim u VR. Igra nazalost izgleda previse bazicno za moje sadasnje standarde, al svejedno nazirem onu magiju koja me toliko ocarala pre 6 godina. Kao i obicno, VR prezens skoro pa nalaze da usporim svoje kretanje i zagledam svaki prop na stolu. Sve je nekako blize i postojanije kad se posmatra u virtuelnoj realnosti.

UI je bolje resen nego u Doomu. Kao prvo, kompas, zdravlje i druge informacije su sakrivene u nivou mog struka, sto je odlicno mesto za lebdeci info strip. Kad god ti zatreba, pogledas na dole, inace ne smeta.

Kao drugo, igram s ds4 (nisam ni probao s Move). Ako pogledam na desno prema svom oruzju, oruzje prvo sekund-dve stoji u mestu pa tek onda krene da se rotira s mojim pogledom. Odlican detalj. Taman mi daje osecaj da drzim taj mach u shaci koja je zakacena za nevidljivo telo, umesto da je prikovan za moje obraze ko u doomu.

Kamo srece da sam ovako mogao da prelazim Skyrim po prvi put. Mozda Fallout 4.

1 Like

hahaha

1 Like

Okacio je Miki nekoliko postova iznad. Sta vredi kada nema za PSVR.

1 Like

Pa i na PC trazi posebnu kombinaciju harvera. Prvi put u mojoj igrackoj istoriji da jedna igra bas zahteva specijalan CPU i GPU kombo i to samo Intel i nVidia. Dok sto se tice AMD kombinacije ni jedna ne radi.

“Los Angeles Finest huh, God help us all”

:joy:

1 Like

Nisam znao da je autor PSVR without Patole kanala koji je imao pristojne reviews (u nedostatku ovih sa velikih sajtova), napravio sopstveni gamecast koji je dogurao do 93 epizode. Ovde pricaju o najboljim PSVR igrama 2017, i nekoliko noviteta.

Sudeci prema gomili novih threadova na redditu, puno ljudi je za ovu novu godinu dobilo psvr. A to su ljudi koje nije mrzelo da o tome naprave thread – zamisljam da je broj zapravo jos mnogo veci.

To me cini srecnim. :slight_smile:

Slutim da postoji znacajan raskorak izmedju mejnstrim gejming sajtova koji totalno ignorisu vr i pravog stanja stvari. Ponasaju se ko matore chiche koji se plase neceg novog.

Tako da mi je drago sto deluje da su potroshachi daleko zainteresovaniji nego sto se moze pretpostaviti, i to uprkos zidu tishine koji su gejming mediji podigli.

Cena je uradila svoje, ali daleko vise ljudi je odabralo 4K rutu.

Nisam mogao da verujem, citava 2 (dva!) teksta o VR-u na naslovnoj strani eurogamera – ko sto neko rece, i jos bez snishodljivosti! Sta ce jos biti…

A igre deluju obe zanimljivo:

Beat Saber

Pop-up Pilgrims

Deluje ko da se PSVR lepo drzi, uprkos glasinama o preuranjenoj smrti.

1 Like

AMD nije za gaming, nikada nije bio i nikada neće biti. :smiley:

Ja vec 12ak godina koristim amd (nekada ati) kombinaciju i nisam imao problema nikakvih. Jedino sto veoma brzo zastari.

3 Likes