PSVR

Ovo se uzima obavezno! Samo ne odmah sad, haha.

1 Like

Meni definitvno jedna od najboljih igara (demo) koju sam probao za PSVR. Obavezno uzimam, samo da nadjem share partnera :smiley:

Pisao sam ranije o njoj i smatram da ako bi ovako uradili neki punokrvni H&S i Souls tip igre, da bi to savršen spoj atmosfere i gameplay-a.

Nazalost kazu kratka. 3 i po sata, pih.

Jos niko nije napravio pravi platformer, iako je Robo Rescue jos na pocetku vr ere pokazao koliko to moze zabavno da bude.

A joj, pa zašto opet ista glupost. Baš me nerviraju sa ovakvim stvarima. Naprave sve kako treba i onda skrate igru na 3h. jedini komentar je GGGGRRRRRRRRRRRRR…:face_with_symbols_over_mouth:

Pa dobro sad. Predjes, prodas. No harm done. Kada bi sve igre 100h trajale, nikads nista ne bi ni odigrali.

Slažem sa tom konstatacijom, predješ i prodaš, samo je teško i prodati takve igre, a ima i malo ljudi koji imaju PSVR. Moj kometar je bio više vezan za činjenicu da možeš nabrojati na prste jedne ruke igre koje traju duže od 3-4 sata. Zaista ga preteraše sa ovakvim pristupom.

EDIT:
Možda me je najviše iznerviralo, što mi se igra baš svidja i nadao sam se napokon kvalitetnoj zabavi na malo duže staze u VR, kad ono moša.

1 Like

Pa ono, mozemo da uradimo share. Igras svaki dan po 10 minuta, i trajace ti mesec dana. Ionako ce ti biti muka od vise igranja :smiley:

Može, napravimo kao i obično. Meni odgovara više nosioc. Javi kada budeš želeo da radimo share.
Ja sam na putu od danas pa narednih 15 dana, tako da ću se baš malo igarti za to vreme, ali neka stoji, neće da se baci :slight_smile:

1 Like

Ne znam da li je Zoki stigao da isproba, ali ja sledim sopstveni recept - svaki dan pomalo Moss-a na kasicicu.

I zaista je jedna od najboljih PSVR igara. Misica je preslatka sama za sebe, posmatranje sitnih animacija i usklika kada predje neku logicku etapu, pa i samo kretanje je cisto zadovoljstvo.

Igra se sastoji iz niza tamnica sa ne preterano teskim logickim izazovima i ponesto borbe. Tek sam na 4 chapteru, secam se da su reklamirali i nekakav jezik za komuniciranje sa misicom kao revolucionarni feature, za sada od toga ni traga ni glasa.

Grafika je lepa, za jedan PSVR naslov, sa kadrovima koji pruzaju dobru 3D perspektivu, i generalno ide na kartu jakog art stila.

I dalje muku mucim sa setupom kamere pa mi slika konstantno “wobbluje” napred nazad, sto mitigujem priblizavanjem kamere tik ispred, ali onda cesce izlazim iz zone kada pokusam da posegnem za nekim udaljenim predmetom.

Igra tesko moze biti system seller na nacin kao sto je to RE7 ili Farpoint, ali se pridruzuje portfoliju solidnih, iako prekratkih VR iskustava. Ove godine ceka se jos Ace Combat i Wipeout VR, nakon cega se pribojavam da ce umreti i poslednja trunka hajpa oko ove generacije VR-a. Naslovi kao sto su Moss, mozda nece biti deo prave istorije ali su vazni steping stounovi ka next gen VR-u, ako ga uopste bude bilo.

1 Like

Fuck me kako je ovo dobro!

5 Likes

E reci sto je dobra ideja! Ovo je prvi put da vidim kako izgleda uzivo kad neko igra, dosad sam video par trejlera samo iz prvog lica.

I ovo mi je na radaru, isto ko i Moss.

Sjajna ideja, posebno mi se svidja to što fizički moraš da se pomeraš na neke prepreke i još što kocke menjanju smer po kojem moraš da ih udariš.

Devojka koja igra nije normalna, mora da je pala neka opasna vežba. Ja nikad nisam bio preterano dobar u ovakavim ritam igrama, a tek sad kad se omatorilo pitanje koliko bi uspeo da ispratim, ali hoću definitivno da probam.

Vec smo imali jedan uspesan eksperiment sa ritam VR igrom Thumper. Ovakve stvari imaju potencijal zabave na kratke staze mada je, da se ne lazemo, sve ovo teska boranija… Ni traga ni glasa od neke punokrvne AAA igre, sto je malo vec frustrirajuce.

Noodle, igras li ti ista u VR-u? Kako onaj projekat sa vajanjem?

Meni su filmovi definitivno opravdali kupovinu, tako da me to efikasno odvraca od pomisli na prodaju.

WOW. Ovo deluje neverovatno. Na Kinectu mi se opasno svideo Dance Central, a ovo deluje isto tako zabavno. Sve je više kul stvari za VR i to mi se sviđa :slight_smile:

Ne igram nista ni van VR-a :smiley: Sedim pored lidije i gledam kako igra Stardew Valley. Lukac igra Rejmena. Uzesmo juce Celeste, videcemo kako ce to ici.

Vajanje mi se jako svidjalo, a onda sam probao da dodam rezoluciju jednoj skulpturi i sve je krenulo da secka. Ispada da lidijina vajna hp envy mashina zapravo prilicno slabasna, kako po grafickoj tako i po memoriji. A cene i jednog i drugog u stratosferi. To me smorilo do te mere da nisam uzeo kontrolere u ruke otad.

Preko svega verovatno mi se zablokirao ceo uredjaj u medjuvremenu, ako je suditi po halabuci koja se digla oko isteklih drajvera.

Voleo bih to opet da cackam, al mi se ne da ovako sirotinjski sa niskom rezolucijom voksela (ili sta god da su). Bice opet, pre ili kasnije.

1 Like

Koliko je meni ovo mocno… Igrao sam Guitar Hero kao lud, ali mogu misliti koliko bih se tek ovim zaludio :heart_eyes:
Obozavam ritam igre, jos ako je dobra plejlista (ova pesma mi je skroz ok), kupilo bi me definitivno :slight_smile:

samo drum n bass i rokaj :smiley: rekoh ja jos 2002 kad sam prvi put uzivo slusao Roni Size-a kako vrti osam sati na exitu sa MC Dynamite-om

Serbia are u ready for the future :slight_smile:

good times

Niza cena za PSVR

E sad bih vec mogao da kupim…ali igre ubijaju u pojam sa cenom, a nije velik community na razmeni igara za VR igre

Pa dobro, imas nas ovde nekoliko za razmenu, U ostalim vestima, Wipeout VR deluje vrlo impresivno. Ja imam guesta pa cu VR mod verovatno skinuti jos veceras!!!

For a start, it’s the full game. There are no cutbacks, no compromises, no reductions in content - it’s simply a virtual reality alternative to the existing ways you can play the game, to the point where VR players can indulge in multiplayer games alongside normal PS4 and Pro users. We’re still in the process of producing our platform comparisons, but there’s no sense that we’re being visually short-changed either. After all, WipEout Omega Collection ran locked at 4K resolution at 60 frames per second on PlayStation 4 Pro, suggesting plenty of GPU overhead in accommodating PSVR’s 1080p display. In fact, we can confirm that super-sampling is in effect, meaning that the often jaggy appearance you find in PSVR titles is reduced significantly. PS4 Pro renders natively at 1620p before downsampling to the visor’s 1080p display - not quite 4K then, but we have to remember that the overall workload of VR is significantly higher. In producing a stereoscopic 3D image, the whole image is effectively rendered twice with a slight offset.

2 Likes