PSVR

Izvinjavam se na troduplom postu…

Stigao VR, isproban na pola sata.

Kitchen - prvo sto sam uzeo da probam. Zaista i izgleda kao da sam tu. Izgubljen u realnom svetu, sto se ravnoteze tice. U jednom momentu sam seo jer mi se malo zamantalo. Izgleda odlicno. Od toga da se unosim u facu onoj zeni odvratnoj, do toga da sam se skroz spustio i gledao u oci odsecenu glavu. Nije mi bilo prestrasno ali jeste malo jezivo. Cim mi je prisla zenturaca, mahao sam rukom da je udarim :joy:
Drugar je jos smesnije reagovao od mene.
Sve u svemu, iako je kratko, Kitchen je ostavio dobre utiske za pocetak.

Upalih onda i Call of Duty, neke borbe avionima u svemiru. Kako mocno unutrasnjost izgleda. Mucnine posle 10ak minuta pucanja nisam imao. Tako sam zeleo da avionom odletim do zemlje, ali me igra vratila u borbu. Bas sam pomislio kako bi bilo prelepo da naprave neki let gde se moze razgledati svet. Znam da je to bas puno posla, ali samo zamisljam.

Onda uzeh i Statik, kako bi jedan stari clan rekao “sto mi brat moj od tetke” Zorule prebacio. Tu sam imao malo problem da se namestim sa kamerom. Iako izgleda pomalo animirano i decije, zagonetke nisu nimalo naivne. Ovde i ne dozivljavam te neke efekte PSVRa (bar do sada), ali mi deluje zaninljivo. Predjoh 3 misije, ali posto mi je dosao drugar koji je i doneo VR, upalismo koju NBAa :slight_smile:

Sve u svemu, sada na prvu mi je legao i svideo mi se. Muka mi nije, ali osetim blago opterecenje na stomaku… Nista strasno. Kablovi definitivno jesu minus, ali dobro.
Ta neka “maramica” kroz koju gledam, a o kojoj ste pisali, ja je primetih samo kada je crna pozadina. U toku igre uopste nisam obratio paznju, a ni ne primetih je.
Ono sto mislim da bi mi moglo praviti problem jeste prostor. Razmak izmedju TVa i troseda mi je nekih 2, nepuna 2 i po metra. Kameru sam stavio na vrh TVa, pa mi se desilo da u Kitchenu ne mogu da se sagnem po noz jer mi pise da sam van kruga kamere.
Da li je mozda bolje da kameru stavim ispod TVa?
PSVR je prakticki nov. Sve ima svoje folijice i nema nikakve ogrebotine. Verujem da nije nesto ni igran.

Na kraju, za ovih pola sata, mogu reci da me malo i kupio VR. Nadam se da ce izaci i nesto kvalitetno od igara kroz neko vreme.

Drug mi rece da ima Tomb Rider i Batman. Je li igrao ko?

2 Likes

A bas htedoh da napisem danas, samo nemoj Kitchen da probas :smiley:

Veruj mi, taj demo nema veze s gotovom igrom. Do te mere da me odvratio od igre. Al ima jedan mnogo bolji demo koji je kasnije izasao i potpuno me kupio, vidi da ne mozes mozda taj da skines s psn-a.

Isto Kitchen?
Evo otisli ljudi na spavanje, a ja palim VR opet :slight_smile:
Malo se prati Minesota Hjuston, malo VR :slight_smile:

Batman VR je odličan, samo jako kratak. Ako si ikada poželo da budeš na trenutak Batman, eto ti prilike :slight_smile:

Što se tiče Tomb Raider-a imaš misiju unutar Rise of TR koja je VR, odnosno dve misije, jedna je istraživanje, a druga napucavanje sa neprijateljima. Jedno od boljih iskustava u VR po meni. Stepenice mi nikako nisu dobro legle, uzbrdo još nekako, ali nizbrdo je radila mučnina.

Preporuka da probaš je Moss, imaš na drugom demo disku. Takodje ono što je odlično od igara je VR Worlds, probaj barem deo koji je na demo disku, a ako uspeš uzmi komplet, odlična kompilacija sa izuzetkom onog spuštanja na skejtbordu. A pošto igraš sa drugarom, probaj obavezno Playroom VR, mnogo je dobro kada igraju više igrača neku igru.

I za kraj, gost nalozi mi nisu interesantni, smaraju sa prebacivanjem i time što se ne čuva trajno pozicija na glavnom nalogu. Tako da hvala, ali propuštam :slight_smile:

1 Like

Ne, novi demo je sklopljen od delova kuce iz prave igre. Mozes slobodno da se kreces i istrazujes. Sve zajedno za tri koplja bolji od kitchena (koji je bio sav nekako kljakav za moj ukus), vratio mi je veru u RE7 i digao hajp u nebesa.

Zapravo, pusti demoe, nadji punu igru!

Na razmeni mi se niko nije javio da prodaje VR igre. A sad mi je malo frka da dajem 30€, jer mi je ovo bio neocekivani trosak… Ali bice vremena sigurno :slight_smile:
Taj demo nisam mogao naci. Na storeu sam nasao 15 besplatnih igara/demoa. Nista posebno.
Statik mi je super. Presao sam ga skoro pola. Tezina zagonetki nije nimalo jednostavna i naivna. Posle nekoliko minuta mozganja uspem da shvatim o cemu je rec i to me u tom trenutku odusevi :joy:

Playroom takodje nije los. Robotici su presimpaticni :slight_smile:

Moram jos taj Moss da nadjem… Nije ga bilo u besplatnim na storeu :frowning:

RE7 nije VR igra. Kupis obicnog guesta za 1000 din i dobijes VR mod.

Inace, ti bese nemas move kontrolere? Ako nemas, neces moci ni da probas Betmena, Superhot, Wayward Sky…

Hm, koliko vidim jos ga ima na americkom psn-u?
Na ovom linku:

E pa u tome je fora. Ja gledao na Nemackom :joy: Potrazicu sada i na US.

@padawan nemam move kontrolere. Bili neki u BGu za 2000, al proda ih covek :confused:
Vredi li to uzimati? Ili da ipak sacekam dok isprobam igre bez njih?

Pa bez njih je VR polovicno iskustvo, tako da vredi, cak i za samo par igara. Ionako ces prodati sve za par meseci kada se izigras. :slight_smile:

Spilberg se prilicno izblamirao svojim nepoznavanjem VR-a:

Inace @von_Brcoos RE7 ti je samo 15 funti (tj oko 15e ako kupis kodove na G2A)

https://store.playstation.com/en-gb/product/EP0102-CUSA03842_00-BH70000000000001

Ako napravis share mozes da podelis na gosta i nosioca preko razmene i odigras ga za smesne pare.

Igrao sam onaj demo… U 4 ujutru, sam, u mraku… Ono je haos… Us*ao sam se :slight_smile:

Jedina zamerka jeste malo losija rezolucija… Jedina prava zamerka. Gledao sam i neke trejlere filmova, preko aplikacija… Super je, ali zbog rezolucije, nije bas tako jak osecaj. Bez obzira, bilo mi je zaninljivo da budem na plazama Havaja, pa u trejleru filma IT (iako je film teska glupost).

Sad sam skinuo demo 1 i 2, pa cu probati Moss i razgledati ostalo.
Na Statiku sam zablokirao kod jednog nivoa :frowning:

Edit: @padawan sad pogledag na G2A je 35$, a na cdkeysu ga ni nema… Imas neki predlog ili da gledam taj sa storea da uzmem?

1 Like

Na G2A kupis 15 funti (10 + 5) i kupis onda igru preko UK store-a, nema jeftinije. To uradis na posebnom nalogu, koji ces napraviti samo za tu namenu, a zatim preko razmene prodas deo naloga koji ti ne treba (nosilac ili guest) i time dodatno smanjis trosak. Posle kada predjes i prodas taj svoj deo, bices skoro sigurno makar na nuli. Malo samo sve to smara, ali je izvodljivo.

Ako ti se ne bakce sa tim, druga opcija je da pratis forum pa kad naleti neki povoljan guest ili nosilac uzmes ga i posle prodas, opet isto, bices mozda par stotina dinara na gubitku.

1 Like

Ukapirao. Hvala ti :slight_smile:

Imaš na razmeni da iznajmiš, na prvoj strani mislim Magic Master… Za 10 dana je predjes 500-600 din…

Ne bi rekao druze da je RE7 jedina AAA igra vredna kupovine PSVR-a. Ma nebitno koliko ih je - AAA, tu je Gran Turismo: Sport radi koji se definitivno isplati kupiti PSVR

2 Likes

U da… Na tu igru sam skroz zaboravio. Ali i dalje je to daleko od cene koju naplaćuju i igre koje su podržane…

Bilo bi ti puno da si ostao u Srbiji :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

3 Likes

Bas…sta fali, danas su krediti moderni i to po celom svetu, i bogatasi ih koriste, sta ne bi onda i mi sirotinja :grin: .

EDIT:

Sala naravno, sto dalje od kredita i banaka…

PSVR na kredit, sad sam sve cuo :smiley: