PSVR

Nisam, to je samo ako hoces da koristis za PC VR igre. Ako imas dovoljno jak PC i ne mrzi te da se cimas, ali ne verujem da to radi kako treba. Pisao sam samo da mozes da ga koristis kao video izlaz za bilo sta (xbox, PC…) u cinema modu, i da mozes da povezes sa Universal Media Clientom za strimovanje filmova.

Pa sada citam, ne mogu da se igraju room scale igre, ali mogu ovde standardne PC VR igre. Probao bi mozda Borderlands 2 I Skyrim, cisto da vidim kakav je osjecaj I vrijedi li kupiti za ps4.

Inace, picim Resident Evil 7, I vidi se da igra nije pravljena za VR, ali je opet veoma lijepo uklopljeno. Ono sto je lose je sto su teskture mrljave I nikakve, rezolucija kao na ps2 igri, ali to je I za ocekivati kada se pokusava ici na vizuelni realizam.

Moss sam presao sinoc, stvarno lijepa avanturica sa preslatkom mišicom. Na kraju vidim da sam omasio samo dva collectible-a, tako da cu ponoviti ta dva chaptera, mozda budem uganjao I platinu.

1 Like

Ljudi zbog prevelike mucnine sam primoran da prodam VR.
Ima li zainteresovanih, prodajem i paketu sa kamerom, a takodje imam i 2 igre.
Javite se za dogovor, moze na forum i na broj 0615576374

Povodom Dana jabuka organizovali smo event, gde su potrošači sa VR naočarima, mogli da prošetaju kroz virtuelni Hi-Tech voćnjak u Čelarevu i upoznaju se bliže sa celim procesom kretanja jabuke od mesta gde se rađaju do naše trpeze.

6 Likes

Ljudi prodajem VR sa sve kamerom za 190€.
Javite se ako ste zainteresovani.

Samouvereno izjavljujem da je Astro Bot mozda i jedna od najboljih i najznacajnijih igara u istoriji gaminga. Na stranu revolucionarna VR izvedba koja, mozda, vise i nije big deal, napakovan je strahovitom kolicinom cool detalja i prosto osvaja inteligentnim dizajnom. Astrobot je Nintendov Mario VR koji nikada nije ugledao svetlost dana. Jedna je od retkih VR igara koje uopste ne izazivaju mucninu. Ne znam kako su to postigli. Obicno skidan VR kacigu jer ne mogu da izdrzim vise. Astro Bot se igra u malim dozama, jer zelim da mi duze traje. Znacajniji je od God of War-a u prosloj godini, jer pobedjuje u najbitnijoj kategoriji. God of War je samo kulminacija svega sto smo do sada postigli. Astrobot je buducnost gaminga, a toliko malo ljudi zna da postoji.

3 Likes

Haha, tako nekako ga i ja dozivljavam. Dragulj.

Mogu samo da se nadam da je ove bozicne sezone PSVR + AstroBot bio popularan bundle, kad ga vec nisu imali spremnog pre 2 godine.

Thunderful has announced that Zoink’s puzzle adventure game Ghost Giant will launch digitally on April 16th.

The digital release will be followed by a retail version on April 19th, which is being published by Perp Games.

“This exciting puzzle adventure filled with warmth and charm sees a lonely boy named Louis befriend a giant ghost visible only to him,” Thunderful explains. “As the Ghost Giant, you’ll have to carefully build trust with Louis and help him through small, big and sometimes overwhelmingly huge obstacles, discovering the true meaning of friendship along the way.
Players will explore the world of Sancourt and help its citizens with various day to day problems by using the Ghost Giant’s size and strength.

Ghost Giant will be available on PlayStation VR from April 16th, 2019.

1 Like

Simpaticno :grin:

e da videh juce, deluje savrseno za lukca i lidiju…

AAAAaaaAAAAaaAA!!

Mislio sam da ce ovo biti i ostati samo fantaziranje, kad ono medjutim… ako ovo urade kako treba, uzimam najzad NMS, obavezno. Kopka me igra otkako je izasla, a VR je bio missing ingredient.

Vise sam zeleo Elite PSVR, ali daj sta das. Bice problem i hodanje (puno hodanja), zbog mucnine.

Cemo da vidimo. Realno, PSVR mi je jedan od vecih skupljaca prasine u kuci. A posjedujem Vitu I 3ds

1 Like

Jel si probao filmove preko Universal Media Servera za torente/Netflixa? Totalno nova perspektiva gledanja filmova, bioskop u kuci. Mada, jedva cekam da ga zamenim za PSVR 2.0 zbog rezolucije. Al’ i ovako nesavrsen ima neki smek.

Nisam, ali imam projektor u kuci koji baca sliku na zid, dijagonala nekih 5-6 metara, pri tome dosta je ostrija slika.
Pokusacu, a pokusacu I sa spajanjem na PC preko one aplikacije, samo da malo istrazim sta kaze internet.

Mnogo je bolje od projektora koji nema taj kontrast i svetlinu, a i ne izoluje na nacin kao u bioskopu, uvek vidis okolinu. Ako ti ne treba za gledanje u drustvu, mislim da mozes komotno da ga prodas. PSVR ima i OLED displej sa fantasticnim bojama.

Nisam siguran za spajanje PC-a, ne verujem da ces moci da iskoristis za gaming, a opet za filmove mnogo je prakticnije strimovanje uz pomoc Media servera.

Sto se NMS tice, ja sam ko malo dete, samo se brinem da ne bude preteran graficki downgrade kako bi poterali to cudo u 60fps.

Druga stvar koja mi brine je sto se u trejleru snazno sugerise a) koriscenje move kontrolera, b) niti u jednom trenutku nisu pokazali slobodno kretanje. Nadam se da ce ipak biti opcija za normalno kretanje dzojpedom, inace cu morati da uzmem pc verziju.

Nego jeste culi da je PSVR prodao preko 4 miliona uredjaja? To je mnogo bolje nego sto sam mislio, kad se sve uzme u obzir.

Da, nije se lose prodao, doduse za jednu revolucionarnu tehnologiju cela prva generacija je epski fejlovala da dopre do sire publike. Mogu da se kladim da je vise od pola tih uredjaja prodato nakon sto je spustena cena na 200$ sto je trebalo da bude cena u startu.

Ali, nadam se da je brojka od 4 miliona dovoljna da ih ubedi u nastavak. Dobre stvari nas cekaju tek u drugoj, mozda tek u trecoj generaciji kada hardver ne bude vise limitirajuci faktor.

Dakle, ispada da je valve zaista napravio sopstveni vr uredjaj. Ne znam jel to dobro ili lose. Mozda ako ga budu prodavali za male pare, al tesko.

Al zato evo kako se ponasaju next-gen vr kontroleri:

Nisam dovoljno pazljivo gledao da bih ispratio za koga su, niti dal je ovo puna igra ili samo demo soba, al deluje neverovatno fleksibilno. Kad gledam ovakve stvari, najezim se kad pomislim na potencijal – momenat na oko 3.10 gde momak prvo barata shipkom s obe ruke i menja gde je drzi, a potom kad razbije kutiju zgrabi ivicu i nagne je ka sebi – woooow.

I dalje sam ubedjen da su pljosnati ekrani, ma koliko veliki i ostri bili, ipak vec zastarela tehnologija za gaming. VR ce ih zameniti, kad-tad. Skok u imerziji je toliko velik da je samo pitanje vremena. Ne znam ikog da je probao dobar vr demo i ostao ravnodusan.

EDIT: bonus mini klip – jes to meni cini ili je deda ladno pokusao samoubistvo:

https://www.reddit.com/link/b7f8fu/video/1ktjaqd69bp21/player

1 Like

Kupih sinoc na ovim snizenjima Gunjack, Farppint, I Dark Legion, ovih dana cu I igrati. Sve zajedno ispod 15£