PSVR

Aj da rezurektujem temu jer se velika stvar desava – konacno najavljen datum izlaska za No Man’s Sky Beyond – koji, jel te, ima VR podrsku za full igru:

14 avgust!

Dakle samo sto nije. S tim sto ne planiram za psvr da uzmem nego za oculus rift. Em sto sad imam jaku masinu pa ce u teoriji da izgleda bolje, em rift ima normalne pechurkice na kontrolerima, tako da necu morati da se bakcem teleportacijom nego cu hodati ko covek.

Bila rasprodaja na steamu bas proslog meseca, upola cene, al ne uzeh, ne znam ni sam zasto. Aj kao mozda cu sacekati neke recenzije, za slucaj da VR implementacija ispadne truba iz nekog morskog razloga.

Izašao je demo za Blood and Truth, pa ko želi neka proba.

2 Likes

Nisam palio VR radi VR-a sigurno pola godine, samo filmove gledam (i dalje je bolje nego na 55" OLED TV-u)

Ako neko dobije Astro-bot neka javi:

Evo mene ako ukenja dobice neko za foruma kome treba :blush::blush:

Ne znam po kom kriterijumu su slali…

Elem, No Man’s Sky VR varijanta

Drago mi je da sam cekao ovoliko. Posle pregrst sati virtuelnog space turizma provedenih u pc verziji, mogu reci da bih verovatno zalio para da sam uzeo igru kad je bila samo u pljosnatoj varijanti. Ovako sam, po prvi put sinoc, osetio taj neki zen momenat gde sam imao plan i program, te proveo veoma prijatnih sat-dva prckajuci po povrsini planete, svako toliko uskacuci u letelicu da promenim malo okruzenje u potrazi za rudom bakra. Nazreo se trenutak gde sam mogao sebe da vidim kako provodim desetine sati relaksirajuci se i lagano gradeci uporiste u ovom sarenom univerzumu.

Da li bih to isto hteo da uradim na obicnom tv-u? Tesko je reci. Mislim da NMS nije igra koja bi mi drzala paznju da nisam usred svega, da ne mogu da drzim multi-tool ko sto drze pistolje u tarantinovim ranim filmovima, da ne osecam tezinu zemljista iznad sebe kad sidjem u pecine, da ne osetim trzaj u stomaku svaki put kad se moja letelica vine u vazduh.

Al na temu same igre, treba napomenuti kako sam se prethodnih puta osecao pogubljeno, jer NMS od starta baca na tebe gomilu sistema i informacija, s minimumom drzanja za ruku (a kazu da ranije bilo jos gore). Dosta brzo dodje trenutak gde se rves sa inventarom, nastojeci da skapiras sta ti treba za koju konstrukciju, gde to da stavis i kako uopste da napravis reciklator.

A za sve ti trebaju drugaciji elementi – ugljenik za jednu stvar, sodium za drugu, ferite za trecu i tako jedno desetak puta dok vise ne znas sta ti treba a sta da bacis. A potom sednes u brod da izvidis malo dalje, da bi posle shvatio kako nemas nacina da se vratis i nadjes opet taj isti reciklator pun dragocenih preradjevina koje nisi pokupio. Tek sam sinoc naucio da se ne vezujem previse za tako sitne stvari. NMS je gigantska igra, i uvek preko iduceg brda ima jos ruda, jos biljaka, jos misterioznih gradjevina. Learn to let go, sto bi rekli. Ucim principe taoizma uz proceduralnu video igru.

Nisam jos daleko ni stigao, iako sam sasuo verovatno jedno 5 sati u igru – tek sam pobegao sa startne ledene planete i sleteo na vrelu planetu u istom komsiluku. Prakticno jos ni tutorial nisam zavrsio.

Za kraj jos samo koja rec o VR-u. Kad se uzme u obzir koliko je igra bremenita sistemima i inventarima, dosta je to sve elegantno reseno za VR. Nemam osecaj da su na brzinu uglavili vr kontrole, lepo sve radi. Drago mi je sto sam uzeo pc verziju, kako zbog lepse grafike tako i zbog slobode koju touch kontroleri pruzaju. Mislim da bih se patio s psvr-ovim move kontrolerima. Pecurkice zivot znace. Naravno, pogasio sam sva pomagala cim sam pokrenuo igru, i nisam imao nikakvih problema s mucninom. Tojest, dok nisam prvi put otisao u svemir i krenuo da pravim lupinge po vise osa rotacije odjednom – e tu mi se stomak prevrtao i gundjao ostatak veceri.

5 Likes

Fantastičan post :+1:

1 Like

Zanimljiv sazetak koji pokazuje kud ce se VR kretati u sledecih par godina:

Najzanimljivije stavke, za one koje mrzi da gledaju:

  • skenirana real world okruzenja (npr kuca sagovornika) kroz koju mozes da se kreces.

  • kabl kojim se Oculus Quest kaci na pc, ovime ponistavaju potrebu za Riftom koliko ja kapiram

  • hand/finger tracking, potencijalno vise nece biti potrebe za kontrolerima

  • avatar koji stvarno izgleda ko ti (prvo glava, kasnije mozda i celo telo)

  • raznorazne FB social gluposti, bicemo svi connected, pg-rated second life, neka fala

1 Like

Trazili smo, izgleda da smo i dobili, al sad je pitanje dal smo stvarno hteli to sto smo trazili – Asgard’s Wrath trenutno dobija hvalospeve sa svih strana, kako od ign-a tako i eurogamera:

Al ne lezi vraze – citam da je igra veoma hardverski zahtevna (jer, prakticno, mora ovako lepu grafiku da gura za svako oko ponaosob u 60 fps minimum), da su ucitavanja beskonacna i da je download preko 120gb!

Voleo bih da je neko malo vise dotakao pricu i questove. Svidja mi se sto imas zivotinjske kompanjone da ti prave drustvo.

Verovatno uzimam u nekom trenutku, mada me jos nisu ubedili da je igra stvarno toliko dobra. A i Stormland je iza coska…

Dodjavola ovo nema za PSVR. Izgleda kao God of War VR…

Posto sam narucio ponovo PSVR, ima li neko na zajam nalog sa Moss preko vikenda? Htio bi da djevojci pokazem kakva je magija u pitanju, a Moss je light za zeludac, pored toga je sarmantan do bola.

Je li igrao neko Skyrim VR?

Probao ja zahvaljujuci @padawan -ovoj velikodusnosti. Nazalost ili je igru vreme pregazilo ili je ps4 suvise slab da pogura grafiku kako treba – kako bilo meni je osecaj bio dosta shtur. Kartonski. U pecinama jos i ajde, al spolja mi bas bilo otuzno.

Mozda je na Riftu sa snaznom mashinom drugacija prica, al u ovom trenutku cu radje probati Asgard’s Wrath (sa sve 120+ gb downloadom) nego se opet vratiti medj planine Skyrima

1 Like

Jesi igrao sa ds4 ili sa move kontrolerima?

Ja sam se malo muvao po Skajrimu, dosta lose izgleda to na PS4. Varijanta sa DS4, ne verujem da bih igrao sa teleport sistemom ovako ogroman RPG. S druge strane, kretanje (narocito vijugavim stepenicama) moze da izazove blagu mucninu.

1 Like

S dzojpedom ako se dobro secam. Teleportovanje ne mogu da svarim, a normalno kretanje s move kontrolerima je strasno rogobatno, jer prakticno ili koristis ona 4 dugmeta na moveu kao nekakav falicni d-pad, ili imas neku cudnu hibridnu varijantu gde jedno dugme sluzi kao ‘gas’, pa palicom uperis pravac. I tako, jel te, ako hoces recimo da ides unazad, palicu usmeris preko ramena.

Drugim recima, poceo sam 1st person igre da uzimam iskljucivo za Rift, jer tamo kontroleri imaju normalne pechurkice.

Al mi je zato Astrobot na psvr-u i dalje verovatno najbolje vr iskustvo ikad, kad se sve sabere. Daj boze da im se isplati da naprave jos jednog, uzo bi ga smesta.

1 Like

Jujuju kakvo je razocarenje Skyrim u VR! Igra u VR ne nudi nista novo u odnosu na base igru, tako da mislim da je necu ni preci u ovoj varijanti.

Osjecaj pristlustva gotovo da ni ne postoji, tako da bi mogao da VR efekat da usporedim sa 3D efektom dodatom u post produkciji u filmovima. Jednostavno nije to to, vidi se da je VR samo naknadno dodan, vec napisah da je osjecaj prisustva nikakav, a za samu igru tvrdim da je jedna od najprecjenjenijih igara ikada.

Ono sto je dobro da osjecaj mucnine ne postoji ni na kojem nacinu kretanja (snap ili smooth), te je FOV sasvim ok.

Ono sto je lose je VR implementacija, a igra je sama ponsebi toliko janky da je to strasno. Konstantno neka animacija trza, nesto u svijetu nije kako treba, sve teksture su funky… nije to to. Definitivno razocarenje sa moje strane, iako ce neko ko voli ovu igru vjerovatno uzivati.

Od mene njet.

1 Like

Kako vam se cini ova ponuda? To je oko 230 europskih.

Kupiš još nešto za 50lv i napraviš račun preko 500lv, tražiš u prodavnici da ti popune formular za povraćaj dds-a (njihov pdv) i na granici tražiš njihovom cariniku da ti overi, i sledeći put kad ideš uzmeš nazad porez. Ispadne oko 13-14% kad se odbiju takse.