PSVR

Pojavila se Demo verzija za 18 igara na US PSN free je, sve skupa ima 40GB, ima uz to jos dva - tri demoa i par aplikacija za PSVR naravno sve free. Tako da ako imas priliku uzeti taj Demo uz paket ili neku igru, ne isplati ti se uzimati demo koji je free na PSN :wink: .

1 Like

Ista prica je i na UK store. PSVR Demo je sa 18 igara i tezak je 33GB. Dodatno ima dve F2P igre za sada da se skinu, plus obecani VR playroom, ceka se jos jedna F2P world war toons. Zaista za start ima sta da se proba i sve je free sto se soft-a tice.

Samo da mi stigne kaciga, Madjari nesto koce, a ja ko malo dete, cekam poklon svaki dan :slight_smile:
Samo sto nije poklon, vec sam ga sam iskesirao, ali isti je osecaj :slight_smile:

Na japanskom PSN ima još neki dodatan demo, između ostalog i za Danganronpa VR, koji je napravljen u UE4 i proof of concept, alii ima engleske titlove i možda glasove, za to nisam siguran.

Evo uzeo sam prokletinju. Posle jedno dva sata cackanja, nema nikakvih problema, sve radi savrseno, nije mi muka, al se pitam jesam li bacio 800 kanadskih dolara. :grimacing:

Ima ogroman potencijal, al gubim nadu da ce neki od demoa da mi drzi paznju na duze.

Nezgodno je biti early adopter. Ako nista drugo, imam valjda dve nedelje da ga vratim. Valjda.

Ako neko ima nekih konkretnih pitanja, samo napred. :slight_smile:

3 Likes

Da li ce te ovo naterati da uzmes i ps pro, ako na njemu budu bolje radile vr igre? :slight_smile:

Aaaaargh. Fenomenalno. Pleja moze da odahne konacno. :smiley:

Demoi ko demoi ne mogu biti posebno inspirativni. Svi cekamo AAA bisere poput Golema, RE 7 VR, Ace Combata… Sta uzimas od igara, Battlezone pretpostavljam? Ja bih uzeo to i Rez da sam na tvom mestu.

A inace 24. Januar 2017 je datum kada PSVR izlazi u Madjarskoj. Ako mene pitas odlazak u Kanadu ti se vec isplatio.

@Lousy_Architect Hah, tesko. Pro samo ako grafika u igrama bude radikalno bolja.

@padawan Zasad ne uzimam nista. To mi je glavni problem, sto me zasad nista nije impresioniralo.

Nisam stigao jos sve da isprobam, ipak je tu bio i Luka . Ne mogu bas neke bolestine da upalim. Specificno Battlezone, presence je krasan i gameplay simpatican, al oni traze 60 dolara! Tesko da vredi toliko. Valkyrie mi je ostavio slican utisak ko prosli put, mozda malkice bolji. Driveclub mi je isto ostavio bled utisak, mada moram jos makar jednom da obrnem neku trku.

Wayward Sky deluje ko jedna od zabavnijih igara. Al opet, nece to biti killer app za VR. Rigs mi se za divno cudo svideo, mada je demo prekratak. Odmah sam upalio ‘advanced’ varijantu upravljanja, uopste mi nije bilo muka.

Sve sto koristi Move kontrolere je uzivanje za igrati. Slaganje kocaka, bacanje lopti, pritiskanje dugmica, stagod. Cim vidim svoje ‘ruke’ u prostoru i bez ikakvog problema procenjujem dubinu da nesto pokupim je pravi next-gen momenat. A nisam jos ni probao Job Simulator, jer trazi stajanje na specificnom mestu, nije mi se pomerala stolica. Jittera nije bilo uopste, na moje veliko olaksanje.

EDIT: inace lidija probala ono pod vodom, prvo je bila odusevljena dok su promicale ribice, al kad se kavez spustio u mrak i krenula tenzija, nije ni sacekala ajkulu. Samo je rekla, ok gasi! Vec samo znanje da ce u onako realnom 3d prostoru sad jos neka ajkula od sedam metara da je napastvuje joj je bilo dovoljno da trazi prekid. A mene tek ceka Kitchen demo, ha…

EDIT 2: Ako cemo vec o tome koje igre cu uzeti, mozda jos najpre Betmena. Svi to hvale, a nije nesto skup.

1 Like

To zvuci sjajno. Rekoh ja da bez kontrolera nema VR-a. Steta sto je PS3 tehnologija toliko stara i jadna al daj sta das. I sto su kontroleri i kamera manje vise neupotrebljivi izvan VR-a. Steta sto sada ne mozemo uzeti po pola neke VR igre.

Betmen se predje za 2h, meni to zvuci ko bacene pare za 20$. Ali jednom se zivi.

Cinema mode, odmah zelim utiske!

1 Like

Haha znam, čekam priliku da dobijem par sati bez luke da gnjavi da istestiram sve.

Zasad mogu ti kažem da ps4 UI izgleda sasvim ok na srednjoj velichini. Otprilike ko kad sedis na metar i po ispred tv-a od nekih 60 incha. Mala velichina je rekao bih beskorisna, dok je Large ko da sedis u prvom redu u bioskopu. Znaci, ko bioskopsko platno, al moras da setas glavom da bi video ivice. Steta sto ne mozes da podesis koliko si udaljen od velikog ekrana.

No, videcemo kad pustim neku igru ili video klip kako to sve funkcionise. Jos jedna stvar – cak i kod srednje velichine, iako pogled moze da uhvati coskove ekrana, zbog prirode sochiva ce tekst biti mutnjikav. Slika je zaista ostra samo u centralnom krugu.

Napisi i sa cim bi usporedio, koji kvalitet slike itd. Sve se bojim da je rezolucija mizerna,

Eh vec sam rekao ranije, ko monitor na 800x600. Nije strasno, al nije ni blizu danasnjeg standarda. Tokom jucerasnih par sati, ne znam da sam ijednom pomislio ‘uh previse je niska rezolucija’, sem mozda kod Drivecluba.

1 Like

Jos da dodam, iako je u cetvrtak ujutru bilo jos kutija u Toys’r’Us i Best Buyu, sutradan je u TrU bio rasprodat, a u BB smo jedan momak i ja uzeli poslednja dva (od jucerasnjih devet)

Apropo ove rezolucije, to u VR modu, ili u cinema modu?

Hm, oba? Slika je generalno ili mekana ili krzava, u zavisnosti od demoa. Imaj u vidu da sam ipak tek oko 2 sata proveo uz psvr, 90% probavajuci vr demoe.

Kad si u VR-u, presence je fantastican, narocito s move kontrolerima. Ni o kakvoj rezoluciji tad ne razmisljam.

Kad stignem da probam nesto konkretno u cinematic modu, javljam podrobnije utiske.

EDIT: Uostalom, video govori milion reci. Sta ja ovde tulim kad je covek lepo snimio. Dosta fino izgleda, zar ne:

Mogli bi cak reci da mi je procena od 800x600 pogresna. Al moracu jos i ja da cackam.

1 Like

A fino, zanimalo me da neko to ljepse pojasni. Ajd ti objasni zeni da je psvr dobra investicija. Kontam da ce se ljudi ohladiti, pa prodavati jeftino kao ps4, tako da je bolje da malo sacekam

Lidija me je u potpunosti podrzavala oko kupovine, tako da tu nije bilo trvenja. Ne bi ja to uzeo da je ona bila protiv.

Jedva ceka Betmena da proba. :slight_smile:

Probao sam sad mali platformer koji dolazi uz Playroom VR i apsolutno pao na dupe. Ja, kojeg platformeri ne zanimaju uopste vec jedno deceniju, nisam prestao da se kikocem od odusevljenja dok sam upravljao svojim malim roboticem kroz suncem obasjani krajolik.

Kao proof of concept ovo je neverovatno. Nisam mogao da priustim konzolu za Mario 64 kad se pojavio, al verujem da je nivo odusevljenja i osecaja da je ovo nesto revolucionarno verovatno bio slican.

Osecaj dubine savrsen. Spasavam male robotice, koji skoce u vazduh i upadnu u moj kontroler (onaj touchpad se otvori ko vrata). Ubrzo dobijam i kuku s uzetom, koju ispaljujem iz vrha kontrolera i onda naskocim roboticem da predje provaliju. Fantasticno.

Ljudi uglavnom pricaju o voznjama i svemirskim simulacijama kao savrsenim zanrovima za VR, al posle ovog 20-minutnog iskustva ja bih toj grupi dodao i platformere.

Aha to je onda ovo:

Super je. Trebalo je da Nintendo NX bude VR platforma. Mogu da zamislim HAOS koji bi napravili sa Super Mario VR. Propustili su istorijsku sansu. :frowning: :frowning: :frowning: A za VR, nije toliko bitna ni grafika, nije kao da bi bili ne znam koliko inferiorni u odnosu na konkurenciju.

Ma de su mogli da naprave VR platformu. Vidis da je i ovako otvoreno pitanje dal ce vr opstati. Ljudi apaticni, kotaku izjavio da niko ne cita linkove o vr-u, od tri glavna igraca dva upucala sebe u stopalo, ako ne i u glavu… problemima nema kraja.

Cak je i meni kao entuzijasti – kad moram da pauziram kako bih razmislio sta kojim redosledom da stavim na glavu, ili kako da promenim s gamepada na move kontrolere, ili da pazim kud ide koji kabl, sta je kojim redosledom upaljeno, upareno i gde se nalazi – bolno jasno da VR u svojoj trenutnoj iteraciji verovatno ima previse trenja da bi prosao kod generalne publike.

Mozda, MOZDA zazivi PSVR, samo zbog radoznalosti i relativno niske cene, a praznici i black friday iza coska. Mozda.

Neko pametan je rekao nesto tipa “tehnologija uspe (tj udje u mainstream) kad postane nevidljiva (tj moze i tvoja baba da ga koristi)”. VR je trenutno daleko od toga.

A Nintendov najpametniji potez je otvaranje prema mobilnom trzistu. Morace debelo tehnologija da sazri i da se odomaci u mainstreamu pa da neko izbaci VR konzolu.

. . . . . . .

A opet, posle sveg ovog pesizima, samo pomislim koliko je mocan osecaj kad se kreces kroz trodimenzionalni prostor u kojem kao da se stvarno nalazis. Kad bi nekako mogli svim hejterima da damo deset minuta u nekom svetu. Da pokupe nesto sa stola i prinesu ga licu. Sto se gejminga tice, transformativno iskustvo.

Posle toga, obican tv, ma koliko da je velik i ostar, je ipak samo pljosnata slika.

2 Likes