Rad u Kini

@tarmiricmi i @MarinaM pošaljite PM (privatnu poruku) @UrosKina pa vam može pomoći više direktnom prepiskom. Kliknete na njegovu profilnu sliku ili njegovo ime u ovom postu i kada se pojavi prozor imate opciju Message gore desno.

A da li ste gamer gospođo @MarinaM :joy: ?

Peticija da se xbox republika preimenjuje u muski pandan ana.rs , posto imamo teme od jela, preko putovanja i politike do gejminga i audio/video rasprava.
Moj predlog miki.rs :joy:

2 Likes

Taj domen je zauzela mesarska radnja.

2 Likes

Izvinjavam se na upadu, nisam.

1 Like

Ma sali se naravno. :slight_smile: Priznajem i mene je zanimalo kako si ovde nabasala.

Ima nas sad vec dosta po belom svetu (ja sam evo npr oko godinu i po u Kanadi), uvek me zanima da cujem tudje utiske. Ne samo kad tamo pristignu, nego i zasto idu, kako ide taj proces, kakva im je situacija… Velike su to odluke.

Verovatno sam to pominjao ranije u ovoj temi, ali – moj kolega iz vojske, inace veoma obrazovan i pametan covek, u Srbiji jednostavno nije mogao da nadje bilo kakav normalan posao. Na kraju u sopstvenoj organizaciji ode covek za Kinu da predaje engleski (a engleski mu je krajnje osrednji).

Najzad zivi ko normalan covek, eno skoro doveo i svoju zenu i dete, zvuci ko da mu je super.

kako mogu doc’ do tebe Urose za par informations ? :slight_smile:

@UrosKina pa ako se odazove :smiley:

1 Like

Pa kako ga dozvati daleko je,cak u Kini :slight_smile:

1 Like

Imas privatne poruke na forumu, posaljes cim bude video javice ti se i reci instaliraj wechat…

Instalirala wechat i kasno provalila da ima privatnih poruka ovde,vec sam se ispalila :slight_smile: hvala ti svakako

Instaliraj wechat aplikaciju i tamo me dodaj “UrosPopovic” pa tamo nastavljamo prepisku

1 Like

Pozdrav svima. Nov sam na forumu i na isti sam nabasao onako guglajuci oko posla predavaca u Kini :). Posto sam tek poceo da istrazujem temu, ima li neko neka uputstva odakle krenuti oko posla predavaca engleskog u KiNI? Nisam zavrsio engleski vec Pravni i nemam neke kurseve i sertifikate iako mislim da sasvim dobro vladam engleskim, pa je li moguce da nadjem nesta ako nemam nikakve diplome vezano za engleski? Isto, jel zna neko koliki bi bili troskovi ako bih prosao za taj posao, tipa viza, karta i sl. Kao sto rekoh tek sam poceo da istrazujem ovo, pa bi mi koristilo da mi neko kaze odakle da krenem :). Urose poslao sam ti zahtjev na ovaj wechat pa prihvati :).

Mislim da ti svakako treba TOEFL ili po naski tofl ako mislis da radis bilo sta.
A i pise ti gore kako da stupis u kontakt sa Urosem, pa da ti kaze sve iz prve ruke. pozz

Urose, jesi raspolozen jos uvijek da objasnis neke stvari vezane za Kinu?Koliko skontah iz postova ti si tamo vec dugo?!

Master engleskog i jezika i knjizevnosti sa visegodisnjim iskustvom u prosveti, sa svim uzrastima (obzirom da vec 10 godina radim na odredjeno, kao zmena, od obdanista pa do gimnazije). Rado bih otisla u Kinu da radim ali obzirom da imam dete od godinu dana, bez porodice ne bih isla, ukoliko je to uopste moguce. (???)

Zahvalna sam ako me uputite imate predloge za mene odakle da pocnem sa trazenjem posla i vize.

Kineska ambasada.

Da li imate Toefl polozen u poslednjih godinu-dve? Bez toga ne moze 100 posto.
Uopste ih ne zanima da li je neko profesor, jedino merilo im je ocena i polozen Toefl ispit za Kinu.

Hej ljudi ! Pišem vam ovako jer još nisam nikako nabasao na opciju PM na forumu :frowning: . Kako sam zaglavio usred studija zbog financija, a jedino što mi ide pored mog faksa ( koji nije lingvistički ) su jezici izgleda da mi je ova opcija predavanje engleskog u Kini jedini način da skupim nešto love i vratim se na faks. Eh sad…imam iskustva rada u engleskom jeziku čak i više od dvije godine ( uz to, moj faks je na engleskom, dakle ‘parlam’ ga ko maternji ), čak i pisma preporuke. Istražujem mjesecima poslovne prilike pa vam se zato javljam jer mi je sve kontradiktorno. Nažalost naših youtubera nema, sve su ameri ili slično pa im se priče svode na native speakers ili eventualno native ali bez diplome itd. Ispada da se drugačije ne može. Skoro na koju god stranicu nabasam ( learn4good, echina ) prvo što vidim je native speakers. Jedna cura iz Britanije kaže da je pametnije u ovakvim situacijama aplicirati direktno na adrese škola bez tog ‘middle man’ da bi me prije primili makar na pola godine-godinu ( i da, svjestan sam da nema Z vize bez diplome, al Bože ko ne riskira taj ne profitira ). Također mi intervjui idu čudno, pročitaju sve moje podatke, pogledaju introduction i sample lecture video i kao oduševljeni su bla bla i onda se naprosto više nikad ne jave ( ili kao jedna, javi se 5 dana poslije toga samo sa pitanjem da joj skeniram svoj pasoš …). Pa pošto vidim da ste vi ovdje upućeni, a i neki od vas su gore već možda bi ste mi mogli pomoći, ako ste voljni. Ako želite pošaljite mi PM s nekim kontaktom da vam proslijedim možda svoj CV ili slično ako će vam to pomoći da me ‘razmotrite’ i kažete šta je najmudrije ( da napomenem, BiH nema TEFL centar :frowning: a otići na toliko sedmica u najbliži centar kao što su Bg ili Zg je financijski u ovom trenutku, skoro pa nemoguća misija). Hvala vam unaprijed svima i lijep pozdrav iz vjetrovite Hercegovine :smiley:

Lep pozdrav, al sa gaming foruma. Tesko da ces ovde pronaci neke podatke sto se tice rada u kini. :smiley:

Pozdrav ! ali ipak ovdje ima dosta postova i korisnika koji o tome pišu, a i nekih koliko sam skontao da su već tamo. Opet imam veće šanse da mi oni kažu nešto konkretno nego ameri koji snimaju Vlogove kakvih šampona ima u Kini -.-