Razmena igara i naloga podforum / ideje, predlozi, volonteri, pravila

Videli smo da ste u temi XBR PS Gameshare - #22 by MikiMan izrazili želju/ideju da razmenjujete naloge i igre. Ukoliko želite, možemo napraviti podforum (kategoriju) koja bi bila posvećena iskključivo razmeni dok bi #gamesharing nastavio sa ulogom oko povezivanja članova koji žele da dele naloge.

Pošto je za razmenu jedna od važnijih stvari poverenje da neće doći do zloupotrebe, jedan od nivoa zaštite može biti i provereno članstvo na forumu. Takođe se može uvesti da verifikovani članovi za razmenu budu dodati u posebnu grupu koja ima bedž na profilu (poput bedževa koje ima admin tim na avatarima) i time se na prvi pogled vidi da je član proveren. Članovi u grupu se dodaju putem nominovanja i odobravanja samih članova, ili na neki drugi način koji biste predložili.

Uglavnom, od vas očekujemo da se prijave oni koji bi vodili ovako nešto, koja pravila bi se uvela i slične stvari, jer imate najviša iskustva sa ovim načinom razmene. Takođe bi ovako nešto moglo da privuče nove članove koji bi više voleli da rade razmenu sa proverenim ljudima. Svakako, na vama je da vidimo da li će ovako nešto da zaživi.

9 Likes

Generalno se i u onoj temi vodimo time da ne moze svako i da ucestvuje. Posebna kategorija za ovo bi bila super. Sigurno bi dovelo i nove clanove, naravno pod uslovom da i oni podele sa nama neki nalog…svakoj prevari se moze stati na kraj…share posrednik uvek moze taj nalog da vrati itd…

1 Like

Grupa i bedz pod obavezno i komisija ljudi koji ce da odobravaju nove clanove i par ljudi da sve to vodi lepo.

Jedan od uslova moze da bude da je duze vreme clan ovog ili nekog od foruma na kojim ima share igara i da tamo ima ok status (tipa clan je na razmeni 3 godine ali ga nema na XBR i ako ima tamo ok status moze ili slicnim sajtovima).

To je neka moja preporuka.

3 Likes

Ja sam za, odlicna ideja. Mogu biti komisija ili sta god treba, samo recite, ali se necu buniti i da budem samo clan :slight_smile: Mozda bi bilo najbolje da budu samo provereni clanovi, koji bi dali licne podatje, svoju sliku sa papirom na kom pise XBR, sliku licne karte, sta god i kako god.
Sigurno da bi privuklo vise clanova i da bi malo osvezilo forum.
Jos ako je moguce da se u podforumu naprave dve glavne teme - PS4 i XO, pa da svima bude koliko toliko olaksano :slight_smile:

Jmbg, index, ocene, omiljenu hranu itd haha
Salim se.
3 proverena clana bi trebala da se nadju u komisiji i odredjuju ko ispunjava uslove za ovakav vid privremene razmene.
Nema zutih kartona iz razloga sto se ovde radi o ajde da kazem necijoj “imovini”
Prijavio bih se da budem deo ekipe koja vodi racuna o ovom vidu razmene

Zaboravili smo i zdravstvenu :slight_smile:

Licno nemam nista protiv ali sam kontao da ce taj sharing biti na nivou nas forumasa za dz a ne da pariramo razmeni. Jer da nadmasimo razmenu, nit mozemo nit hocemo. A sad da dovodimo ljude samo zarad share-a puci ce tikva kad tad.

2 Likes

Nisam ni ja za tako nesto. I ja sam da ostane na nivou foruma. Mislim ako neko hoce da dodje slobodno ali nisam za to da dovlacimo ovamo svakakve likove.

E sad ako ostaje na nivou foruma onda je to super jer ipak i do sada mi aktivni ovde i igramo i serujemo nesto pa nece biti problema, a to je ono 5 do 10 ljudi.