Retro konzole

Gledajuci najavu novog Nintenda, prisetio sam se starijih konzola koje sam imao.
Onda sam odgledao The Legend of Zelda Breath of the Wild, i tu me pukla nostalgija nacisto.
I resim da pronadjem stare konzole, prvenstveno Nintendo 64 i GameCube. Ubih se trazeci i na kraju nadjem celu kutiju sa svim konzolama sto su mi ostale.
Pa evo par slika.



Kolekcija je skromna, to je ono sto mi je ostalo, nazalost… A prica kako sam ostao bez par konzola je tragikomicna. Za mene vise tragicna… Pre jedno 7-8 godina kupovali moji peglu u tehnomaniji valjda, trebala nam nova pegla, i bila akcija da sve stare uredjaje koje imas das i dobijes popust. Ne znajuci ja za sve to, sta sam imao 13-14 godina nisam znao sta je nostalgija, uzme tata kutiju u kojoj su mi bile stare konzole(sreca ovu nije uzeo), u njoj je bio jos jedan ps1, ps2, DreamCast(najbolja konzola svih vremena, i meni najdraza)… I jos par ne mogu da se setim kojih Nintenda tacno…

Meni licno nije toliko zao tih playstation-a, koliko mi je zao Sege DreamCast. Na njoj imam najlepse uspomene iz gaming-a. Crazy taxi sa onim soundtrackom, skoro sam kupio na One medjutim zbog licenci nemaju stare pesme i igra automatski nije ista, neverovatno koliko to utice.
Takodje jedna od mojih omiljenih igara ne znam da li je neko igrao. Pac Man MS. Maze Madness, Ready 2 Rumbe boxing, Re-Volt, Donald Duck: Quack Attack… I sto je najbnije Co-Op…

Ono sto bi voleo od ove teme da napravimo, da svako okaci svoje stare konzole. da vidimo ko sta ima, i da se povede diskusija o starim igrama, gde smo svi najvise zabave imali ja mislim, a ne da pricamo o rezoluciji, VR, HDR, 4k, 2,5k, 1080p 792p, padne frame za 4, xo je sr*nje. Psn ne radi… Nego samo o igrama, eno @daemonkiller92 je bas otvorio temu za zeldu, taman u duhu ove moje teme.

10 Likes

Meni takodje jedna od omiljenih konzola dreamcast. Kupio sam novu (debelo se pomucio za taj novac) ,uzivao u Dead or Alive,Sword of Berserk i naravno Shenmue… (za mene jedna od najboljih igara EVER).Onda prestade podrska,puce DC,kupuj sony 2…izadje xbox 1 (haha), mnogo bolja gafika,kupuj xbox…itd…
Sada sam trenutno na ovome (izvinjavam se zbog prasine,desktop mi crko pa ne mogu prebacim igre,tako da ni njega ne igram),cekaju me legende koje nisam zavrsio… Ico,shadow of colossus,god of war 2…
Tako da se i ne uklapam bas u ovu temu,za mene je ovo trenutno masina na kojoj igram. Nostalgija + trenutni gejming. 2 u 1 :slight_smile:
(Da,nije smesno) . Jbg. Ne mogu upload-ujem sliku due to “low memory” (mada obrisao bruka stvari),pokusam kasnije…

Lepa tema, u kojoj ja nemam sta da trazim :smiley: Nikad se nizam vezivao za stvari. Imam sacuvan PS1 i X360 i to samo zato sto ne mogu da se cimam sa prodajom :smiley:
Vecina ljudi koje znam se vezuju za sve zivo, bude im krivo telefon kad prodaju…o kolima da ne pricam…a meni samo sto pre da se toga otarasim

Sjajno!!! Tema je super! Meni je Dreamcast omiljena konzola,od prve plate sam je kupio 2001 i jos uvek je imam,i igram.

Dc prva konzola na kojoj je odigran online multiplejer. Bio je to neki nfl, a veza 56kb.
Seckalo opasno,al izazvala odusevljenje u to vreme…

Gospodar medju konzolama :smiley:

Ako neko hoce sa one moje slike bilo sta osim Nintendo 64, dajem u zamenu za dreamcast!
PS1 i GameCube, oba dajem za dreamcast, zivot dajem za dreamcast.

DREAMCAST i Crazy Taxy, It’s all I want!!!

1 Like

Au crazy taxy… Kada sam prvi put video grafiku i gameplay… izuvanje.
Mislim da su multiplatform igre mnogo bolje izgledale na dreamcast nego na ps2…

E u to ne bih ulazio, ja nikad grafiku nisam gledao, to se do sada valjda da primetiti.
Da imam dreamcast, sad bih igrao Crazy Taxi, Pac Man MS. Maze Madness, Sonic-a…
Joj, sta bih dao za DC… :open_mouth:

@aleksandar1983 Sad sam video tvoje slike lepo, i vidim disk TAXI… Strasno, kako ti samo zavidim… Takodje imas i V-Rally…
Jos ako imas ove gore navedene, i shenmue, onda stvarno ne znam sta da kazem.

Lampard , umesto sto ne znas sta da kazes, kupis dreamcast za 3000 din?

Nemam original Shenmue,ali obozavam tu igru,imam oko 100 kopija igara za DC. Da Crazy Taxi je super igra,luda,i super soundtrack. Kupio sam pre par godima vga ulaz da bih slika bila lepsa na lcd televizoru. Ma Dreamcast je sjajna konzola:slight_smile:

1 Like

Nema na kp…
Imaju samo 2 gledao sam, jedna je rezervisana, druga je u nišu, ne mogu da je proverim, ipak je to konzola stara 15 godina.
Ja sam iz Bg.

@aleksandar1983 ne znam nekog ko je imao dreamcast, a da mu to nije omiljena konzola…

Taj lik iz nisa je ok lik,ja sam par stvarcica uzimao od njega. On je veliki fan Sege

tesko se nalaze,i kada se pojave na kp brzo se prodaju ima i za 6 000 din dreamcast na kp.

I 18 wheeler je odlican naslov.
Ne znam samo sta radis kad ti laser ode?
Pretpostavljam da je uzasno tesko nabaviti ga?

Kupis novu konzolu (ako ti se bas igra)…nije to sad neka para pa da kazes…30e

Vidi se da nisi pocetkom milenijuma igrao nintendo… :slight_smile:
Zato i ne zalis…

Ja sam za 15 godina kako imam dreamcast jednom menjao laser,ali imas da kupis laser kod prodavca na kp. ja sam menjao kod mene i nije tesko zameniti na Dreamcastu.

Kad smo sad kod DC vec, kako se igre nabavljaju za njega? Pocetkom 2000-ih ja sam ih uzimao na buvljaku na Nbgd, a sad kakva je situacija ako nabavim jedan?

Nisi tagovao čoveka bez koga nebi znao za tu pesmu i ko voli tu igru isto kao ti ,ee moj Nikola sramoto!!

1 Like