RGH/JTAG ili LT+ 3.0 - Sta je za mene?

E ovako posto vidim da jos uvek ljudi ne izvaljuju razliku sta je sta i zasto se koristi jedno zasto drugo, da olaksam svima to u par crtica i da pojednostavim sta je sta

[SIZE=4]1. LT+ 3.0[/SIZE]

Ili po naski flesovanje ili flash ili “cipovanje” kako god ga svi zovu… (fakticki se ne ubacuje nikakav cip ali ajd u narodu ostalo i da je Pentium 4 i dalje najjaci komp a ne pravi se jos od 2000e godine :P)

LT+ (Lite Touch) predstavlja hakovani firmware (ajd kazimo software) za DVD rom xbox konzole, on omogucuje da konzola pokrece igre sa narezanog DVD diska tj. piratskog diska. Sa ovime konzola moze i na LIVE da se kaci tj. omoguceno je igranje piratskih igara u multiplayer modu preko LIVE servisa. LIVE servis se placa pravim novcem.

Da bi piratske igre radile potrebno je da se poseduje odredjeni tip rezaca i da se prati procedura za rezanje igara koja podrazumeva provlacenje kroz program ABGX (kako bi konzola bila bezbedna na LIVE-u i da ne bi ste dobili BAN) pa onda rezanje po proceduri. SVe to ima objasnjeno ovde: http://www.xboxrepublika.com/tutorijali/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-03-01-2012-a.html

DLC (Downloadable Content) predstavlja dodatni sadrzaj igara (dodatni nivoi, mape, oruzja, sta god vec) i na konzoli koja ima LT+ 3.0 se PLACA pravim novcem.

XBLA (Xbox LIVE Arcade) igre su mini igre, zarazne do bola btw :D, koje se takodje PLACAJU pravim novcem na LIVE servisu.

[SIZE=4]2. RGH/JTAG[/SIZE]

Staro ime JTAG nekada a sada RGH (Reset Glitch Hack) je hack za samu konzolu koji za funckicionisanje ima ubacivanje DODATNOG CIPA u samu konzolu. E ovo rodjaci je pravo cipovanje :smiley:

Sa ovime vise NE MORA DA SE REZU DISKOVI, nema veze koja zastita je aktuelna, sve je oslobodnjeno bilo koje zastite, znaci nema vise ubacivanja novog LT-a kada se pojavi, nema ponovnog rezanja igra jer sa ovakvom konzolom igre igrate direktno sa hard diska same konzole ili pak externog, bez DVD-a u konzoli. Dovoljno je samo da prebacite igru putem recimo LAN kabla, ili preko usb flasha i igranje odmah pocinje.

DLC je u ovom slucaju BESPLATAN, jer ga skidate sa neta i direktno ubacujete u konzolu (sram vas bilo necete da placate MS-u :P)

XBLA igre takodje besplatne, samo skinete i igrate.

Procedura za ubacivanje i pokretanje igara je ovde http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3552-jtag-instalacija-igara-na-hdd-xbla-igre-dlc-evi-samo-za-jtag.html

LIVE servis na ovakvoj konzoli nije dostupan, ko ne igra multiplayer preko LIVE-a i ne koristi ga onda je ovo idealno resenje za takve osobe. Kosta u startu vise nego flesovanje tj LT+ ali nema vise naknadnog flesovanja, to je trajno resenje. Multiplayer igranje preko neta je dostupno putem XLINK KAI programa koji se instalira na PC-u i pokrece paralelno i na konzoli.

Nadam se da sam pojasnio sta je sta kako ne bi dolazilo vise do istih pitanja i zabuna…

a sad na odlucivanje sta kome vise godi :wink:

1 Like

Pozdrav drugari ja sam nov uzeo sam skoro xbox 360 polovan konzola je ntsc pravljena za americko trziste ja se nisam naravno razumeo u to i probao sam sa originalnom igrom pes 2012 ali je ona za pal konzola ako mi mozete pomoci mozda ako neko ima igre za ntsc konzolu ili ako zeli da menja neku ntsc igru za pes koji je za pal konzolu pomoci ce mi i ako mi mozete objasniti sta je bolje da radim za ovu konzolu da je cipujem il flesujem posto je konzola starija pravljenja je jos 2005 pozdrav i hvala

Najbolje ti je da je cipujes (ugradis RGH), zato sto kada se konzola cipuje, onda vise nema veze da li igras NTSC ili PAL igre. Region Free igre, naravno, mogu da se igraju uvek, na svakoj konzoli, i cipovanoj i necipovanoj.
EDIT: Takodje, zavisi da li zelis da igras multi-plejer ili ne?

a sta mislis kada bih je flesovao da li bih imao nekih problema?

Ne razumem sta podrazumevas pod problemima. Vrlo je prosto - ako je flesujes, moras da narezujes diskove i to ISKLJUCIVO NTSC ili region free verzije igara, ali mozes da igras multiplejer sa xbox live gold, dok za DLC-ove, XBLA igre, GOD igre, Xbox classic igre moras da platis na Xbox Games Store (Marketplace). Ako cipujes konzolu, onda se ne zaje*avas za narezivanjem diskova, skidas BILO KOJE verzije igara (NTSC, PAL, Region Free), mozes da skidas i piratske verzije XBLA igara, Xbox classic igara, GOD igara, DLC-ove, ali ne mozes da igras igre u multiju. End of story.

i koliko bi me kostalo cipovanje, da li znas nekog ko dobro cipuje…?

Baci oko na ove dve teme:
http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=3796
http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=2476

Izvinjavam se, ali samo bih da pitam da li je moguce uraditi rgh na falconu, ako nemam nijedan hdd na njemu nakacen.
Sve mi je jasno i da je moguce , ali ljudi kako napravit profil na xboxu, kad on kaze da mi treba neka memorija?
To pitam zato sto mi je covjek koji treba da mi radi rgh rekao da moze, pa me to malo sekira.
Ako mozete ukratko razjasnite, ako ne , nema veze.

Da moze, Konzola se hackuje da pusta homebrew I ostalo a kako se ti snadjes da startujes to je druga prica. Da moze bez HDD nema veze hack Sa hardom.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

covek je pitao kako da napravi profil

Lepo ubacis usb flesku i reseno, a ne da li moze, to je vec naveo da moze…

Upsss :slight_smile:
Uzm flesh 16/32gb I formatiraj na Xbox za Xbox I moze :slight_smile:

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Vidite sta mi daje android na edit ???


Sent from my Sensation XL using Tapatalk

pa ugasi to aman, to odavno ne radi… ili instaliraj SwiftKey pa da vidis kako radi lepo

i sto trolujes ovde :stuck_out_tongue:

Ima jedno pitanje imam x360 cipovanu pise freestyle3 pa me zanima dali mogu igrati online fifu15.Hvala vam unapred.

ne mozes

Ne mozes, imas RGH

ne mogu igrati i ako pustim sa cd-a s kojom konzolom mogu

s onom koja nema RGH, logicno. :smiley: Ili konzola bez ikakvog hack-a, ili konzola koja ima LT+ 3.0. Ili ona koja ima dual nand chip, pa mozes da igras ili na RGH ili na LT+ 3.0 (ali ne oba u isto vreme), ali takve konzole su jako retke i skupe.

RGH nema XBOX LIVE samo Offline igranje, prosto.
Znaci nema FIFE15 online, sa fleshovana konzola (LT+3.0/LTU 2) moze na xbox live.

a znate sta je smesno

sto sve pise pod

i pod

Lepo pise sve, ne znam sto pisemo dalje…