Savet oko rutera

S****lo: Kupio wifi ruter, dao 5000 din, da zamenim ovaj telekomov jer mi je slab signal u prizemlju kuce (ruter mi na spratu) i prikljucim ga, on ko preslikan signal da ima kao ovo telekomovo djubre! A navodno neki dobar ruter, N300 standard, gigabitni, neki USB ulazi za eksterni hard disk, dve antene i slicna sranja. Popizdeo sam!

e cekaj ne ocajavaj :slight_smile:

stavi taj telekomov gde je vec i bio, uzmi taj novi, posto je malo bolji sigurno ima REPEATER funkciju, nakacis ga da negde izmedju da hvata signal od telekomovog i baca dalje gde treba, samo pogledaj po njegovim opcijama za tu funkciju, ja imam AirLive ruter koji to radi recimo, hvata mi odozgo gde imam Belkinov ruter, pa dalje baca na donji sprat pojacan signal, jer hvatam ja i Belkinov signal ali kroz plocu, zidove i vrata slabi signal polako, ovako mi je taman svuda 5 crte :slight_smile:

Prikaci oba kao sto studiovpc kaze. Znaci standardno prikacis telekomov, ali ne i u racunar nego taj kabel iz modema ubodes u ruterov WAN port. Ako ima nesto da se podesi to onda ucinis i to je to. Saljes ili Wifi po kuci ili kablovima. Ja licno koristim obican ruter (bez wifi) koji sam kupio za hiljadu dinara i radi posao odlicno. A kabel od 10 metara se moze nabaviti za 410 dinara.

ja imam trend net 450mps ali je moj stari 180mps baca komsiji dve kuce ispod da ne poverujes, pogledaj opciju extended range da li ima i cekiraj je, ako moze da mu se skida antena onda kupi omni od 8mw i imas da imas signal, te mislim da su 3-4mw snage i slabog su dometa. Omni antene su te stapic antene :). jos sta se setih ne znam ali mislim da je 12mw mnogo da nema toliko snage uredjaj :slight_smile:

Mislim da antene ne mogu da skinu, malopre sam bas pokusavao. Inace u pitanju je ovaj ruter:

Belkin N+ Wireless Router (F5D8235-4) - Slide 1 - Slideshow from PCMag.com

Aha pa trebao si da pitas ja bi ti rekao da uzmes tp-link povaljan a ekstra kvalitet routera, jos si mogao da uzmes ekstra varijantu(top modele) njega za tak kes + antenu mada jefrinije varija. Sa TP-linkom nema problema kao stucanja, blokiranja i slicno, unutra je atheros chip znaci sve provereno. Imas u netiks.rs svu mreznu opremu od amaterske do profi i idustrijske oni su i uvoznici.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Najviše mi se sviđa jednostavnost podešavanja na tp-linku a i cijena dok imam kući jedan air live i takođe je odličan WLA-5200AP

evo ga moj od AirLive-a i radi posao extra WL-5460AP v2 ima pregrst funkcija, to je neki visokohvaljeni njihov model, znam da je kostao 8k u to vreme a ja ga dobio na poklon :D. Imam i neki 1500R model od njih, taj je krs nebeski, ispada iz mreze na svakih pola sata

a taj drugi je Belkin samo bez antene, ima internu kao, a izgled isti kao onaj na slici gore

Ovo mogu i ja da potvrdim. Isto sam menjao ono djubre od Telekomovog rutera (Huawei HG 530 i 520, imao sam oba, ne zna se koji je losiji), uzeo sam TP Link W8968, radi kao sat. http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TD-W8968

Razlika je ocigledna, pritom ima dve antene, sve sam lepo podesio, imam signal po celom stanu. Inace, stan ima oko 90 kvadrata, tako da je TP Link skroz dobra opcija.

Takodje se slazem za TP-Link, ja imam ovaj TL-WR842ND - Welcome to TP-LINK i odlicno mi odradjuje posao na 2 sprata po 90 kvadrata, a i u dvoriste nekih 20-30m.

@ ROCKNROLLA, za tebe bi najbolje resenje bilo ta REPEATER opcija koju su vec pomenuli, naravno ako ima ta opcija.

TP Link za te pare vrede stvarno i ima izbor poveci kod njih, oni jeftiniji jedino prave probleme, ali pre kupovine obavezno googlanje i citanje svega i svacega za model za koji se interesujete i nema frke
NetGear, Linksys i slicne jace firme to su ruteri :slight_smile: samo sto kostaju do zla boga…

D-link u mene… Bemu mu miša ne radi nikako dobro u drugoj sobi, kamoli stanu. Krš žestoki…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Imam i netgear koji ne moze da crkne sta je preziveo jadnik i kako a radi kao zmaj, druga skupa girma trendnet, sve je bolje od ovih linksys(cisco) sto se prodaju kod nas vecina overi, imam par ljudi koji su mi se zalili vise puta.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Aj ako moze preporuka za neki wifi ruter, znaci bio bi na spratu kuce, treba mi za prizemlje i ako je ikako moguce malo i za dvoriste. Nesto do 3000-4000 dinara.

Ovaj ti se uklapa u budžet, a švićka signal oko 30-tak metara.
Be?i?ni Ruter TP-Link TL-WR743ND Atheos chip/AP Client/RP-SMA antena 5dBi - Wireless AP i Ruter - Wireless - Mre?e, Softver, Obezbe?enje - WinWin

E sad,ovaj drugi je bolji, jači, ali i nešto skuplji:
Be?i?ni Ruter TP-Link TL-WR841ND, 300Mbps/Atheros/MIMO 2x2/2.4GHz/802.11n - WinWin

Cime ces da hvatas signal, telefonom ili racunarom?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Telefon/tablet.

hmmm sta velite na ovaj rutercic TP-Link WDR3600 N600 Wireless Dual Band Gigabit Router: Amazon.de: Computer & Zubeh

kanim se da menjam ruter, danas sam popizdeo, Belkin poceo da mi ispada iz mreze malo malo pa pukne signal, onaj AirLive koji imam mi je sad nakacen ali ima manu da ima samo 1 LAN port i do 100mbps, a to mi je iskreno malo posto mi treba nesto brze jer imam 3 kompa u mrezi, ovaj TP LINK mi je ok jer ima gigabitne portove, neko iskustvo ili neka druga preporuka tu do 50e ne vise od toga…

Ovde je najjeftiniji tplink http://www.netiks.rs/prodavnica

Od svih TP-LINK je najbolji.

Sent from my iPhone using Tapatalk

vidim vidim 71.48 eura je kod njih a u Nemackoj me kosta 47.89 eura, cca 23.59e razlike u moju korist, pa i da platim i carinu i PDV, to mu dodje jos 40%, tj 67.05e, opet me kosta manje nego kod nas