Savet oko rutera

PTT je davo TP-LINK rutere koji sam i koristio ali džaba kad im je net bio tanak ,sad imam cisco EPC 3925 sa SBB interesantno mi je što je antena integrisana u njemu za razliku od TP-LINK neznam koliko je to dobro.

pa za daljinu nije, evo ja imam Belkin koji ima integrisanu antenu i nema neki domet, gde AirLive sa antenom, do duse iste jacine, ima domet za 2 crte bolji…

TP-LINK najvise nudi za cena/performanse odnos

Ja sam najvise zadovoljan sa netgearom on ima vrsne uredjaje ne blokira dok neko ne pokusa da ga hackuje :slight_smile: ali onda stavis sve moguce protekcije i sljaka 8 godina uredjaj je ne pobediv cak je oda usla preko mreznog. spalilo se napajanje njemu nista novo napajanje i on kao i uvek ne pobedim Netgear ima najveci domet za WIFI od svih uredjaja i to sa standardnom antenom
Imam jednu budalu koja klonira mac i upada na rutere po kraju, covek je klasicna budala sto je najzesce ima oko 35godina i samo se kaci na tudje rutere. Par puta sam ga hvatao kako se konektovao na ruter naravno promena DHCP ip adresa i sifre odustajao ali posle 6 meseci evo ga opet sada sa trend netom moze samo da place 340mbita je router zmaj, radi na 2.4ghz i 5ghz koji niko nema u kraju i milina ali XBOX i PS nemaju taj standard.

Ljudi, ajde da vas pitam, da ne otvaram novu temu… Imam telekomov net, ono nego huawei djubre od rutera (ako se ne varam) onaj visoki onako, kaze moj komsija sam pita :lol: I znaci sedim za kompom, na netu sam, fejs, forum, kurci palci, ovo ono i net mi samo odjednom zabode… Znaci nijednu stranicu da otvori, samo stoji i nista ne radi… Windows ne pokazuje nikakvu gresku , da je doslo do prekida ili nesto… I to tako traje nekada 5, nekada 10 minuta, ili restartujem komp pa proradi… Probao sam da menjam windows, drajveri updateovani i sve, ali i dalje to radi… Btw sestra ima PTT-ov net, preko kablovske, zato sto nema fiksni u stanu, podstanar je… I im tp link ruter, solidno baca wifi, ali joj se isto to desava… Prepodne kaze nikada, nego samo poslepodne, 3-4 puta u danu… Imao je neko takvih problema?

Menjaj ruter…imao sam istih problema(2 puta) promenio novi ruter i sve sljaka OK…

gledaj ovako ako ne proradi posle resetovanja rutera onda ili je problem do telekoma ili do samog rutera, retko kada je kriv komp za to, ali nije iskljuceno, mene na jednom laptopu noviji driveri za WiFi zezali, sa starima radilo extra…

ali evo sada ovaj Belkin definitivno prso ruter jer samo odjenom zabode da se mreza ne vidi i nema je ni na mobilnom ni na laptopu, stavio sam AirLive radi kao metak, nego kao sto rekoh meni treba nesto sto ima jos lan portova, a onaj tp link ima 4 i to gigabitnih taman za prebacivanje podataka bruka, plus mogu da ih koristim kao media server i print server, to mi je bruka dobra stvar

Moguce da je do telekomovij parica u centrali ja sam imao problema samo prestane net ugasim i upalim router on nikako da dobije IP i 2 meseca u odredjenom vremenu pocinjalo dok nisu poslali ekipu da resi. Posle toga kablovski i sve sljaka koji god router da povezes a ti all in one ADSL i WIFI su veliko sr**je uvek im nesto fali.

Pa proradi on, i kada ja resetujem komp, ili prodje neko vreme… Probao sam i sta starim, a i sa novim drajverima, isto je uvek… I fora, posto wifi koristim samo preko telefona, dodjem kuci, hocu da se nakacim na wifi, telefon samo pokazuje obtaining ip adress i nece da se nakaci… Onda moram da resetujem ruter, a ako cale i keva gledaju nesto na tv, onda moram da cekam da se to zavrsi itd, itd…

aaaa pa ti imas i IPTV, uobicajena pojava onda heheheh, pucanje veze i slicno, vidi prijavi telekomu mora da ti rese to, jer oni pustaju mnogo mail protok po defaultu za iptv + net, a to zeza zesce jos ako imas 2 tv-a tj dva STB-a jos gore. Ja imam samo IPTV od njih i nista drugo, i sada da bi to radilo na dva tv-a mora da ima minimalno 12mbps a oni mi pustili 9 mbps link ja zovem i kazem dobro bre zasto samo 9 na dva uredjaja, i ide pitanje, a kako vi znate da je 9? - Ja kazem, pa lepo nakacim se na na ovaj vas budjavi ruter pogledam lepo koliko ste dodelili i eto zalim se… Odmah je usledila promena glasa operaterke i sutra ujutru odmah dosao lik iz Telekoma da proveri instalaciju, i ispostavilo se da je problem do njih posto sam kao udaljen od centrale 2 km (sada mi je centrala 300m od kuce heheh napravili novu), ali koliko je on dosao ja pogledam posle toga digli na 12mbs jer ih je i on zvao da im kaze da puste brze…

tako da ono eto ti problem gde je, zoves prijavis, pravis se malo lud malo pametan i resavaju

Pa da… Imam 2 stb-a, caletov i kevin i u mojoj sebi… Plus net, onaj box paket imam… Moracu ih onda nazvati ovih dana, da im reknem… A planirao sam da ih nazovem, samo nisam znao sta je tacan problem, a bas dok oni ne vide da ti znas u cemu je problem, vozace te i za****vati i na kraju nece nista uraditi… Ovako kada znam sta je problem, onda je druga stvar…

definitivno je to, malo je limitarano sve kada je IPTV u igri dakle pazi sada

6+6 mbps za iptv ti je vec uzeto a maximalni protok ADSL linije je 24 mbps kod nas tako da ti ostaje 12 jos za net, ne znam koji protok ti imas, ali oni to mora da ti lepo dodele u parametrima kod njih u centrali, da podese drugacije, jer vidis da tebi net puca a ostaje ti iptv da radi, inace bi ti i on zakucavao, ali ako i on kuca, ono da secka zvuk, kasni slika, pikselizacija i kockice onda definitivno tvrdje zeza kod njih

Utvrdjeno, ko ima telekomovo nesto(iptv, adsl…) uvek je kriv telekom :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uhuhuh, zeza i IPTV i te kako… Sece zvuk i slika, zamrzava pa ide, pa zamrzava… Cuda… Brzina neta mi je 600kb/s…

uvek, zato ja internet nemam kod njih jer sam non stop imao te probleme, ali tu je takodje bila ta udalejnost od centrale problem, u radnji nikada nisam imao problem sa njima, eto tamo imam njihov net, ali sam od centrale tricavih 100m i manje. Od kako su stavili novu centralu na 300m od moje kuce, apsolutno vise nemam nikakvih problema ama ni malo… ali da su uvek oni krivi jesu hehehe, hoce sto vise da prodaju i ADSL i IPTV paketa tj uslugu da nude a nemaju izgradjenu infrastrukturu za to kako treba, nego se u letu sire

Dextere to ti je onda oko 5 mbit-a, zali se cim ti sve secka imas zesci problem, zovi ih na onaj broj, doci ce kod tebe tehnicar/i da provere liniju i podese dodatno ako treba nesto, ne kosta to nista, reklamacija je

Hocu… Samo moram videti sa njim da dodju u subotu… Ako rade, zato sto sam ja kratak sa vremenom prepodne, a kuci sam fakticki tek uvece, a tada ne rade… Ali kontam vec duze vreme da ih zovem… Samo moram da se uskladim…

moze i to ja sam isto naglasio kada mogu da dodju i dosli su tada


Evo sada se opet to desilo… Kao na slici, stranicu ucitava, gadget za vreme ne moze da radi, a na kompu pokazuje da je konekcija ok, isto i na ruteru… A neta nema…

pa kod njih zeza, puca ti sama linija, tj parica, tako da ce morati malo da dolaze i da se kace na banderu ili gde god vec su zice :smiley:

prijavi lepo i vidi kad ce da dodju, pa javi odna sta si uradio, mora da se resi problem pa da ne znam sta

Od jutros me zeza net samo tako. IPTV ne moze da se gleda, bukvalno, samo sivo od silnih kockica. Net puca na svakih 20 minuta, ne moze ni google da otvori. Jutros je nesto nestajala struja, vrlo moguce da je nesto prslo kad se vracala struja, ili ruter ili nesto trece, jer ceo dan mi ni fiksni ne radi. Zvao sam ih, prijavio smetnje, verovatno ce neko da dodje.

Cim ti ni fiksni telefon ne radi, nece raditi ni IPTV ni ADSL. Mora da nije problem samo kod tebe, mozda u centrali