Savet oko rutera

Jutros me zvali na fiksni, kao da provere jel sad radi sve kako treba, verovatno su oni bili nesto zeznuli.

Ma centrale su sr…je kod nas ja sam od PTT tražio da mi puste 16 megabita oni su pokušali i sutradan mi rekli može samo 6.
LJudi ADSL je teži od robija kod nas nisu uvek ni ruteri krivi.

Studio ti imaš neku ludu sreću da ti je centrala blizu koju brzinu neta koristiš ?

to su novo izgradili ovog leta, nije bila tu, posto odatle moste za neka sela posle Cuprije, pa posto su njih sad digitalizovali onda mora nova centrala da premosti to, a i taman meni rastereti sve…

Ja ne koristim Telekomov net, vec EXE NET WiFi, 10/2 i to imam konstantnih 10/2 a ne kod telekoma da imam uvek 15-20% manju brzinu od one koju placam, od njih samo IPTV sto imam, jer ova uboga Kopernikus kablovska je odvratna sa slikom, samo sneg, sada kao pustili digitalni signal i oni, ali ne za sve, a slika i dalje ruznija nego na IPTV…

Kad skidam nešto skida mi se brzinom 2.8 MB po sekundi jeli to 25 megabita tačno koliko treba da bude ili ima nekih gubitaka ?

to ti je 22.4 mbps

btw gledaj ovo heheheh

[TABLE=“width: 643”]
<colgroup><col><col><col><col><col><col></colgroup><tbody>

korisničko ime
online vreme
download
upload
ukupno dl + ul

[TD=“align: right”]2010[/TD]
studiovpc
1d 14:21:25
9.9 GB
261.2 MB
10.2 GB

[TD=“align: right”]2011[/TD]
studiovpc
339d 17:14:32
1.5 TB
85.6 GB
1.6 TB

[TD=“align: right”]2012[/TD]
studiovpc
361d 07:40:31
1.9 TB
283.2 GB
2.1 TB

[TD=“align: right”]2013[/TD]
studiovpc
278d 12:35:36
1.8 TB
332.6 GB
2.1 TB

</tbody>[/TABLE]

dakle svake godine pojacavam DL a i UP, jer 2010 sam uveo pri kraju, sto se i vidi, decembra sam presao kod njih sa telekoma, i onda idemooooo

Nerazumem kad stavim na Speedtest iznosi 25 mbps pa čak i više …

zavisi od servera gde testiras meni npr sa svakog torrenta skida 1.2-1.3 a to je 10 mbps tacno

racunas tako sto mnozis sa 8, dakle 2.8 x 8 = 22.4 efektivna brzina skidanja

Evo i moje statistike što se torentovanja tiče za 2 godine :http://image.torrent-invites.com/images/672Untitled.png

i posle sto crkavaju ruteri :smiley: pa kilometrazaaaaa :smiley:

Za taj dl/up treba ruter sa minimum 2 antenice :smiley:

hahahaaaaaaaa :smiley:

dobra ti fora, uzecu ja onaj WDR3600 sigurno samo jos se kanim da li da stisnem ORDER :smiley: stoji u korpi

Ma bolje uzmi 2 Tere hard za te pare :hm.

hhahahahahah i to cu ne brini se, to me svakako ceka, namenski samo za crtace za dete :stuck_out_tongue:

ajd malo da ozivim temu, nasao sam polovan D-Link DIR-655 ruter za neke fine novce, narucio sam ga, ocuvan odlicno itd itd itd, 4 x gigabitna porta, 1x wan takodje gigabitni, 1 x USB, 3 antene, sto djavola u opcijama i slicno, N300 standard…

e sad komentare na netu bolje da ne citam da se svi zale kako im ruter obara mrezu malo po malo, ali to je verovatno samo iz prostog razloga jer ne umeju da podese slozene opcije koje ima u podesavanjiam, prvenstveno NTP server valjda za osvezavanje vremena koji non stop zna da resetuje svaki ruter hehee i onda naravno kao ne valja ruter… naravno ostali se ne zale, ali opet, te “review”-e neukih ljudi i ne citam, sto kupuju nesto kad ne umeju da podese…

elem, ima li neko neka iskustva, ovaj koji sam ja uzeo je HW revizija A4, citao sam da su od A3 pa na gore pravljeni bolji modeli, da su stvarno u pocetku imali nekih problema… sta znam vise

Stigao ruter jos juce, sve u 16x radi, jos jednom potvrda da je proizvod ispravan a greska je sam korisnik koji ne ume da podesi uredjaj…

Dropova signala nema, nema prekida sve sljaka kako treba, gigabitni portovi, wifi N na 300 i zaista radi… Povezano mi na njega av receiver, tv, 3 kompa (sva tri su preko switch-a), i na wifi su 2 telefona, 2 konzole, 2 laptopa, svetle lampice kao u las vegasu :slight_smile:

Setovanja jesu malo cudna, tj ne cudna slozena su, i treba jedno 15 minuta za podesavanje na tenane, ali svaka opcija ima help i lepo pise sta radi, nema sanse da se pogresi nesto. Sve u svemu vise nego solidan ruter a platio sam ga znatno manje nego u radnjama da sam kupovao, jeste polovan, imao par ogrebotinica odozgo, resene Turtle Wax pastom za poliranje za 5 minuta, kao nov je sada…

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Jedno pitanje da li na taj usb moze da se poveze stampac i da radi kao mrezni, to me zivo zanima, pretpostavljam da ne moze da je ulaz za VOIP uredjaje ajde vidi kakva setovanja ima USB? :slight_smile:

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

Moze ali mora na serveru da se ma shareport softver, pa onda ide stampac preko mreze za sve, ili neka fleska ili hdd… Samo sto mora da ima 1 komp gde je taj program aktivan nije standalone, to mi malo bedak jedino…

Moram da nadjem neki hakovani fw pa da vidim onda sta ce imati od opcija

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Vrlo korisna stvar posteno ne verujem. E da taj USB moze da bude NAS :slight_smile: xexe da li ima torrent opcija u njemu?

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

Verovatno sa custom fw-om, ovako nema, nisam se majao sa time jer mi za sada ne treba, a nemam ni vremena za to trenutno

Sent from my HTC One X using Tapatalk