Savet oko rutera

Drugari,u komsiluku ruter na spratu,u prizemlju jedna crta,ispred kuće ništa. Pretpostavljam da je ruter los,verovatno bi pomogla jača antena,al ljudi već imaju u posedu 2 rutera,i pitaju me da li mogu da drugi ruter stave u prizemlje,da im pojača signal?
Na google-u su neki maksimalno zbunjujući odgovori oko podesavanja 1200 opcija,a mene zanima… Da li mogu da jednostavno povezem ta 2 rutera kablom? I da drugi radi kao repeater? (Ako podrzava tu opciju).

Tako sam nesto na pocetku topica procitao,ne znam dal je isprobano.
Da ne odem kod ljudi pa se obrukam…
Dakle sivi net kabl ne u komp već u drugi ruter? U tom slučaju desktop neće imati net jer nema wifi…
Jel može i u komp jedan kabl u modem?
Hvala unapred na odgovoru…

1 Like

Ja kucao na srpskom,ne znam ni ja zašto…
Ok Maki,hvala.

Sa izlaza lan porta ruter koji ima internet na drugi ruter kabal u WAN port tako ce deliti net od prvog. Podesi razlicite opsege dhcp da se ne poklapaju i ime primer 2 na kraju. Probaj ovo je najlakse resenje ako ruter nema repeat moded.

Ok,a ako ima repeat mod? Onda nesto jednostavnije? Ma snaći ću se valjda…

Ako ima repeat method, onda moze jedan ruter da hvata wifi od drugog, i da pojacava taj signal i salje ga dalje…

To znam,nego me zanima povezivanje i podesavanja,al objasnio je Mirkan,to je to.

U prvom opisu pise da prvi ruter nikako ne treba kaciti na WAN port drugog rutera nego na druge LAN portove drugog rutera?

DO NOT use router 2’s WAN port.

Jbm li ga… Jos nisam bio kod ljudi,virus me slomio totalno.
Valjda cu uspeti…
Ako si vec nakacio drugi ruter,valjda je normalno da ti sluzi kao repeater,ne znam zasta bi drugo ??
Cudi me da windows nema neki wizzard po “next,next” sistemu…

Imam ja neku jeftinu kršinu od tplinka koja naravno nema repeat mod, sa glavnog kablovskog cisco modem/rutera ethernet kabal utnuo u tplink u lan port 1, ugasio na tplinku dhcp i to je to, radi provereno

Hvala na savetu,to zvuci najjednostavnije

Meni u stanu, koji je na dva sprata, sbb ne moze uhvatiti sve sobe… Planirao sam uzeti mozda TP-Link WR720N ili TP-Link WR740N…
Vase misljenje? Ili vase preporuke za neki drugi rutet koji ne do 2500 dinara :slight_smile:

Moze i ta varijanta da ne koristis ali onda koristis lan portove i moras ugasiti dhcp na drugom ruteru da radi kao switch, na drugom ugasis DHCP a od prvog sa lana gurnes kabal u lan i lan portovi si aktivni 100% a dhcp radi sa prvog.
Moja varijanta pije vodi licno sam je testirao nije pametno ali drugacije ne mozes ili da proba se bridge mode. Mora da se proba konkretno sta radi, niti znam koji su uredjaju i mogucnosti, a na slepo tesko da mozemo da pomognemo bilo ko od nas.

Ocekujem sledeci pitanje koja sifra rutera i gde su te opcije :slight_smile:

To znam a modele rutera ne znam,jos nisam svracao kod ljudi…

Ljudi jedno pitanje… Jel mogu na sbb ruter da sponim tp link ruter i da to sve funkcionise?
Da ne bacam dzabe pare ako ne moze :slight_smile:

Ako hoces da pojacas signal, onda kupis repeater…ovako iskreno nema smisla jer ni tp link nije nista bolji

Pa mislio sam da prosirim signal na sprat iznad, ne da ga pojacam… 36Mbps je sasvim ok :slight_smile: