Shadow of The Tomb Raider

Noodle, ovi su bese tvoji? :slight_smile:

1 Like

Yep, to mi shef. Imao sam kod njega kratki welcome razgovor prvi dan zaposlenja.

3 Likes

Prava ā€œdemokracijaā€ :slight_smile:

Btw. Ovo se ceka, lokacija igre kida, bas kao da su me pitali sta bi zeleoā€¦ :slight_smile:

Eidos Montreal has announced that Shadow of the Tomb Raider will feature a New Game Plus option.

When selecting New Game Plus, players will be able to carry over all skills, weapons, outfits, equipment upgrades, and gear earned during the original playthrough. As well as this, players gain access to three new paths for Lara to master: Serpent Path, Jaguar Path, and Eagle Path.

The Path of the Serpent is based on stealth and subterfuge, and sees Lara taking down her foes one by one using decoys, sound, and camouflage. While the Path of the Jaguar focuses on hunting and combat, and makes use of Laraā€™s agility and close-ranged skills to take down enemies. Finally, the Path of the Eagle puts an emphasis on traversal and resourcefulness.

1 Like
2 Likes

Ja ne mogu da verujem da je ovaj Tomb Raider toliko zahtevan da cak najjaci model RTX 2080 Ti ne moze da izgura u 60 fps-a u 1080pā€¦Moze ako se smanje neki detaljiā€¦

Bolje će da radi na One X.

Ne znam zasto, ali ja ne vidim ovde nista toliko impresivno sto u grafickom smislu, sto u icemu drugom. Kretanje je isto kao u ā€œprvomā€ Tomb Raider-u kad je bio reboot. Nekako trapavo, nije fluidno, sta znam, bas mi bode oci. Grafika mi je ista kao u prethodnom delu kad su izbacili verziju za Xbox X. Mozda je nekad i probam jer mi je taj reboot bas prijao, Rise of the Tomb Raider i ne basā€¦

Uzeh SoTR pre dva dana i moram priznati da igra zaista ne zaslužuje negativu kojom je propraćena.
Sve ono Å”to je valjalo u prva dva dela je unapredjeno u trećem, čak je i radnja nekako tečnija i smislenije uradjena. Ima gomila stvari da se skupi usput, ali se to radi dok se ne popuni inventar, posle se prestane, jer nije potrebno. Ostale zezancije kao artfakti i slične stvari, ima u istom broju kao i u prethodnim igrama.

Grafikči igra izgleda prelepo. Nije mi se jednom desilo da sam stao da razgledam pejzaž, već priličan broj puta.

Napucavanje je joŔ malo sdoradjeno i deluje stvarno jako dobro, mada se tu i nije imalo Ŕta menjati u odnosu na prethondi deo.

Ono Å”to je bilo pisano za stealth i da je on primarni, nije istina. Može se opet uleteti i sve srediti na miÅ”iće, ali za to stvarno nema potrebe, stealth ovde nije naporan i veoma je lepo reÅ”en. Čak Å”ta viÅ”e osećaj da lovite protivnike je neÅ”to Å”to vas i tera da igrate viÅ”e na tu stranu.

Istraživanje je sada u prvom planu i smatram da je ovo bio pun pogodak, zaista bi bila Å”teta da su bacili akcenat na napucavanje, kada su se već potrudili da sve izgleda tako lepo.

Čak ni priča nije loÅ”a, čak Å”ta viÅ”e, odavno nije bilo ničega na temu Maje, Inke i sl. Tako da je ovo baÅ” čučnulo kako treba.

Sve u svemu, ako je neko uživao u prva dva dela, ovo jednostavno mora da odigra.

3 Likes

Overih igru za vikend. DoduÅ”e nisam je igrao kao prethodna dva dela - temeljno. Već samo odradio sam glavne misije, jednu sporednu i priličan broj stvari skupio. Sve u svemu pomeÅ”ani utisci na kraju.
Smorilo me je to Å”to ima resursa na sva strane, tako da sam posle odredjenog vremena prestao da obraćam pažnju na njih, jdnostavno ima ih daleko viÅ”e nego Å”to se može poneti. Ovo mi je prilično kvarilo atmosferu, jer nisam morao da pazim na zdravlje i municiju, tako da je glavna stvar preživljavanje i prilagodjabvanje situaciji otiÅ”lo u neki drugi fokus, Å”to je po meni loÅ”e.
Sa druge strane, istraživanja ima podosta i grobnice su sada glavna stvar, tako da je ovo ispravilo atmosferu. Napucavanje je ostalo jako dobro i na njega nemam zamerku.
Kraj je nekako očekivan, niŔta preterano spektakularno, nije ni loŔ, ali daleko od prvog dela.

Sve u svemu, nisam ni oduŔevljen, ni razočaran - čista sredina. Da li bi igru preporučio nekome da odigra, samo u slučaju da voli ovakav tip igara, u suprotnom, može da se desi da se smorite na pola puta. Od početnog super utiska, kako se igra odvijala, sve mi je bilo teže da se nateram na dalje istraživanje. Možda samo nije bio pravi trenutak za mene da odigram ovu igru.

1 Like

Meni se ovaj deo uopste nije svideo i od polovine igre sam igrao na silu samo da bih je presao,korak unazad u odnosu na predhodna dva delaā€¦

Å ta znam, meni ovo dobro.

2 Likes

I meni. Prvo mi se svidelo sto ga dadose u game passu, pa rekoh obavezno da se proba.
Lepo izgleda a i zabavan mi je.

Mislim da uz ovih 10000000 DLC-jeva je najbolje sacekati pa uzeti GOTY verziju.

Nisam jos zavrsio igru ali kapiram da sam blizu kraja, meni je ovo najbolji tomb raider od ovih skorijih delova. Igra prelepo izgleda cak i na osnovnom xboxu, mozda i najlepsa igra na xboxu vizuelno, gameplay mi je bas legao na momente me podseca na one stare TR igre sa dosta ronjenja grobnica a manje napucavanja.

Odlicna igra i idu u dobrom pravcu, malo manje akcije a malo vise avanture, da je Uncharted 4 bio vise u tom fazonu bio bi kvalitetnija igra.

4 Likes

Da, nije da nemam zamerki i one se uglavnom ticu tih momenata koji su stvarno zesce nerealni.

Treba prvo zasluziti GOTY status. Mozda ce pre biti neki complete edition.

A dobro sad to je to , zna se na sta se misli , na verziju sa svim DLC-jevima u paketu.

Da li ja umiŔljam ili igra ponekad ima veliki pad frejmova u 4k na XBOX ONE X. Vrlo retko se desi ali ima utisak kao da broj frejmova opadne na 20. Da li se jop nekome ovo deŔava ?

Da lā€™ ovo otkljucava sve DLC-ove? I vredi li uzeti i odrigrati?