Sport

Eh kad se tv pali zbog Murinjovog autobusa… :joy:

Doveo covek Matica, Sanceza, Lukakua, Pogbu… i parkirao autobus :smiley:

1 Like

Bilo kakav kvalitet u sportu se određuje na terenu, svaka druga poređenja su besmislena.

Hic Rhodus, hic salta! (Ovdje je Rodos, ovdje skoči!) Značenje: Pokaži ovdje (na licu mjesta) što znaš i umiješ.

Imali su šansu i Brazil i Argentina na Svetskom prvenstvu da pokažu koliko vrede, pa su izbačeni od objektivno boljih Belgije i Hrvatske, nije ostavljena nikakva dilema koji plasman zaslužuju, ostvarili su tačno onoliko koliko su i vredeli.

To su klasicni primeri koliko su evropska disciplina i taktika superiorne nad leprsavom igrom :grin:

Bolje nije isto što i ljepše, a u južnoj americi se igra puno ljepši brži i atraktivniji fudbal nego u Europi. Svaka čast ko uživa u taktičkom nadmudrivanju i utakmicama sa malo golova, ali ja preferiram nešto kao ono u nedjelju naveče. Bilo je zanimljivo uporedo pratiti superklasiko i utakmicu milan-juventus, kada prebacim na milan kao da je slow motion neki

Jedan klasik :smiley:

https://www.fudbal91.com/football_stats/leagues

Ako su toliko te lige atraktivnije zasto ne pada vise golova po mecu? Ako sam dobro pogledao sve lige petice su po proseku golova ispred Argentine i Brazila.

@rajvosa Pa taj Real zamolo i partizan da nadrka u Beogradu, a bogami i tamo su na kurvaka pobedili :slight_smile:

Čuj taj real, a ta utakmica bila tri godine poslje, a eto i da jeste taj ta anomalija sa partizanom je kao argument da je taj real bio slab :rofl:
Boka je dobila i milana dvije godine poslje

Ajde da vidim gde ovo moze u Evropi da se vidi :

1 Like

Svuda na svetu postoji fudbalska magija i tek je to smesno raspravljati :slight_smile:

1 Like

Ronaldinho je bio sjajan fudbaler, jedan zbog koga sam zavoleo Barsu, ali je trajao svega 4 godine i to je to… Iskreno imao je magiju u nogama, ali porediti njega sa Mesijem i Ronaldom je čista glupost, igraju na top nivou više od 10 godina, i osvajaju trofeje, individualne i ekipne, teško da će se skorije roditi neko bolji od njih, imamo samo takvu sreću što ih gledamo, i treba dobro da ih pamtimo…

Iskreno ne volim Ronalda, ali ga veoma poštujem, jer je pravi dokaz onoga, hard work pays off. Messi ima više talenta i zna da ga koristi, ali fudbaler sa takvom kontrolom lopte se neće roditi više nikada…

Iznervirao sam se kada si danas napisao kako njih dvojica nisu ništa, ali si rekao da ne gledaš fudbal već duže vreme, pa sam razumeo… Šteta zaista, igrači sa takvom eksplozivnošću driblingom i svim ostalim su veoma retki… Svi govore kako Messi uvek prolazi na istu fintu, naglom promenom pravca, i da je pročitan, a jeli, što mu neko onda ne uzme loptu kada je pročitan?

1 Like

Da se nadovežem još

Fudbalski svet je pun mađioničara, poštujem sve lige, nacije i fudbalere, ali džaba svim latinosima koji odigraju 4-5 sezona i onda im pare udare u glavu i počnu da se zajebavaju… Ronaldo, Adriano, Ronaldinjo, i ostali, čast izuzecima zaista, ali čovek kao što je Ibra koji u 36. Godini pocepa ukrštene ligamente i vrati se za 4-5 meseci na teren… Kapa do poda druže, to je snaga volje i ljubav prema fudbalu…

Ibra je za ovaj gol dobio Puškašovu nagradu kao gol godine, ali je po meni i najbolji ikada… Slušaj samo kako mu se divi engleski komentator, a igraju protiv Engleza

Eh tako nesto moze da kaze samo onaj ko prati fudbal od 2007. , realno ni Mesi ni Ronaldo nisu ni do kolena onim starim asovima kakvi su bili Pele, Maradona, doktor Sokrates, Ziko, Garinca, Vova, Mario Kempes, Karlos Valderama, Johan Krojf, Ferenc Puskas, Franc Bekenbauer, Euzebio i ostali , ni do kolena.

1 Like

Da da, nisu ni do kolena Peleu koji je celu karijeru proveo u Brazilu i Americi, ili možda narkoman Maradona, ostale neću ni da pominjem jer su igrali fudbal dok su se umesto lopte koristile krpenjače, ajte molim vas ljudi, o čemu vi pričate?

Ti se kao tobože sećaš Pelea, Bekenbauera i Puškaša?
Čisto proseravanje, mogu da te razumem da kažeš da ih ne voliš obojicu, kao što ja ne volim Ronalda, ali da kažeš da nisu najbolji svih vremena, možeš ako se drogiraš…

1 Like

Covek izgleda troluje…

Naravno da nisu najbolji svih vremena , pa sta ako je Pele celu karijeru proveo u Santosu to moze da mu bude samo plus , nikako nedostatak , Maradona jeste lud i na koksu ali je pravi fudbalski umetnik i Mesi tek kad osvoji SP ce mozda moci da se poredi sa njim a do tad neka daje golove Hetefau, Djironi, Valjadolidu, Ueski i ostalima.

Sad naravno da se ne secam Pelea, Euzebija, Puskasa, Bekenbauera, Krojfa ali sam se dovoljno edukovao da znam ko su oni i sta predstavljaju u svetu fudbala.

Uostalom ne moram da se secam njih ali se secam recimo perioda od pre 15,20 godina pre ere Mesija i Ronaldo i koliko je fudbal (pre svega evropski fudbal) bio bolji i zanimljiviji nego sad.
Kad se samo setim Batistute, originalnog Ronalda, Romarija, Bebeta, Dunge,Roberta Karlosa Branka, Zorza Vee, Krespa,Verona, Mijata, Piksija, Deje,Mihe, Ivana Zamorana, Marsela Salasa, Karlosa Valderame, Faustina Asprilje, Rene Igite, Hoze Luis Cilaverta, brace Laudrup, brace de Bur, Berkampa, Klajverta, Davidsa, Sedorfa, Mateusa, Zamera, Nedveda, Poborskog, Zidana, Tirama, Djorkaefa, Sirera, Endi Kola, Dvajta Jorka, Luis Enrikea, Raula, Kika, i ostalih , to je bio fudbal da se smrznes, svetlosnim godinama ispred ovog danas, prosto mi je drago sto sam se malo ranije rodio i sto sam stigao da uvatim taj period i sto za mene fudbal nije poceo sa Mesijem i Kristijanom Ronaldom.

Porediti onaj fudbal nekada i ovo danas je prosto neumesno , kao da poredimo onaj pravi domaci paradajiz sa onim gmo plasticnim djubretom iz supermarketa.

2 Likes

Ima nesto malo sacuvanih zapisa :smiley:

1 Like

Messi mora da osvoji Svetsko prvenstvo da bi stao rame uz rame sa Peleom i Maradonom. U Kataru će imati 35 godina, tako da izgleda da je njegov voz prošao.