Sport

Ima na yt fudbaleri Boke su snimali za vreme kamenovanja, vide se razbijeni prozori pevaju i navijaju u takvoji situaciji. Dakle tamo je definitivno to zivot.
Koliko god da je ludo i glupo, njima je to nacin zivota, kako deluje izgleda da ga ne bi menjali ni za sta.

Ja se nadam pre svega dobrom fudbalu, kao u prvoj. Nije bilo previse lepih poteza, ali borba kidanje, jurnjava. To je to. Strast. Zelja. Bez kalkulacije.
Na tribinama pakao u smislu atmosfere i nadam se nista vise negativnog.

OFFICIAL - SUSPENDED AGAIN. Alejandro Domínguez, CONMEBOL president admits that Boca are not in condition and therefore the game is off

Daj bre idi te u k.

Smorio sam se…

Jeste ali opet sa druge strane treba imati i razumevanja , jer ipak ovo nije obicna utakmica ili prvenstveni derbi , ovo je ipak utakmica koja nosi ogroman ulog, igra se titulu kontinentalnog prvaka , sad sta desi se Boka izgubi jer igraci su bili istraumirani, neki i povredjeni zbog napada…itd i ko bi onda bio kriv , sta bi onda bilo, sigurno da bi frka bila jos veca nego da se utakmica odlozi za nekoliko dana.

Nalazio sam se u toj situaciji već, ne brini :slight_smile:

A otkad su englezi uveli “red” sada umesto navijača sede kinezi sa tabletima na tribinama, na numerisanim sedištima.

Koji indijanci ne mogu ni utakmicu da organizuju, a ovamo podneli kandidaturu za Svetsko Prvenstvo :smiley:

Eh, ko sve danas ne podnosi kandidature za svjetsko prvenstvo… :smiley:

Pa nije nemoguca da Srbija, Grcka, Rumunija i Bugarska organizuju Svetsko prvenstvo za 12 godina. Msm zasto da ne, ne treba svaka drzava da napravi 10 stadiona nego 2-3 i to je to :slight_smile:

Naravno nisu samo stadioni u pitanju…

1 Like

Moze i penzije.

Pa posalje pisma, zahvalnicu sto su org SP.

Maskota Deduska. Il krkobabic

1 Like

Kako od cega pa zaduzimo se, a dobar deo para se vrati kroz samo prvenstvo. Kao sto se za sve zaduzujemo zaduzicemo se i za to ali takva promocija nema cenu :slightly_smiling_face:

Kao sto svi znamo Marakana je teska ruina, Partizanov stadion je za nijansu u boljem stanju i pre ili kasnije moramo napraviti nacionalni stadion. Posle toga jos jedan u Novom Sadu ili Nisu…

1 Like

visi se da posecujes domace stadione jako cesto… :blush:

Vise posecujem halu Pionir i Arenu jer sam veliki ljubitelj kosarke i KK Partizana ali odem nekoliko puta godisnje i na fudbal. Da se razumemo, ne pricam uopste navijacki, za Marakanu je jedino resenje da se srusi i napravi novi, dok bi Partizanov mogao da se renovira i lici na nesto. Partizanov je delimicno ukopan pa sam zato takvog misljenja ali bi mozda najbolje resenje bio jedan zajednicki :slight_smile:

mi isti sport ne gledamo.
ili ne gledamo istim ocima, definitivno… :slight_smile:

Sta ti ustvari hoces da kazes? Ne kapiram te :smiley:
Imam utisak da mislis kako su ti stadioni u odlucnom stanju?

Ovo vama ima draz, smek i smisla? Ovo je vama fudbal?
Prst na celo, ljudi moji…

@xX8Lampard8Xx kaže da se našao u ovakvoj situaciji, pa mu je to skroz ok i to je po njemu deo sporta… Hajde da mu verujem, no…

Hoću da kažem da meni ovo ni za dva života neće biti normalno… Ne znam kako vama jeste…

Po meni je fudbal da odem na stadion i gledam Zvezdu u Subotici, sedim na zapadu i grickam semenke, radujem se i nerviram… Pored mene sede dva čoveka, 50-ak godina… Započnemo neku neformalnu komunikaciju, komentarišemo neke sudijske odluke i nakon toga me pitaju odakle sam, odgovorim im da sam iz Tavankuta, selo koje je 15km od Subotice, i oni mi odgovore kako su oni iz Čonoplje (selo pokraj Sombora) i ispada da se naši seoski klubovi takmiče u istoj ligi i kažu mi kako uvek dođu da prate njihovu ekipu kada gostuju kod nas, i kako vole da dođu, jer smo lepo selo i lepo dočekamo goste, i kako će uvek doći kada su u prilici… E to je po meni sport…

Dao sam se u digresiju, ne znam da li ima potrebe da objašnjavam, ali mislim da nakon svega ovoga kontam zašto je Argentina u banani, pa kada imaš ovakve kreature za građane, ne postoji ti bistra budućnost… Nismo ni mi bolji, ali smo za ove gospoda sa sve cilindrima na glavama

1 Like

Svaka navijacka grupa ima ispade, nista novo u svijetu fudbala. Vidim da si navijac Zvezde, sta bi rekao za njih koliko su nereda pravili zadnjih godina? Ubiju momka u Bg od 17 godina iz pistolja, pa onda pre par mjeseci u Bijeljini u RS ubiju momka sipkama. Gledaj Zvezdu niko ti ne brani ali nasa liga je takva boranija i ne zna se ko vise namjesta i nasa liga je vise pacenje nego gledanje izuzev par utakmica u sezoni… Uvijek bih pogledao prije Bocu i navijao za njih nego za nase indijance poput Cukarickog i slicno, jedva cekaju da namjeste utakmicu i osim Partizana i Zvezde ostali timovi igraju bez ikakvih ambicija, znam da je teska situacija u drzavi ali i u Argentini je pa vidi kako im je liga zanimljiva.

po mom ukusu su u odlicnom stanju. Marakana je renovirana i i dalje ima stari duh a pristojno izgleda po “modernim, uefa” standardima.
Ja hocu da kazem da je meni bolje i draze da ustanem ujutru u 10 da bi isao u suboticu u februaru na -10, u 13h popodne, sa ulazim na stadion po onom blatu iza tribine, nego da se igra u liga sampiona terminu, da mi dupe greju grejaci u stolicama, a da stadioni nisu vise stadioni, nego svetlucavi trzni centri na kojima izmedju ostalig moze i fudbal da se odigra, u ambijentubkao da je koncert kamerne muzike.
Ne gledamo isto na stvari i to je okej, ja sam samo apsolutno protiv modernog fudbala i “vrednosti” koje on nosi.

Definitivno ne gladamo isto na takve stvari. Ja sam vise za moderne multifunkcionalne stadione, koji ce stvarati odredjene prihode i kad se ne igra fudbal, nego za oronule ukopane stadione. Da je to dobro i isplativo niko novi stadion ne bi pravio. Plus sto gotovo svi nasi stadioni imaju atletsku stazu…
Recimo Turska ima 90% novih stadiona i ne vidim da oni negativno uticu na fudbalsku atmosferu.

1 Like

Sto je u redu, ti onda gledaj lepo evropski fudbal, ja cu moj klub i one lige gde se umesto modernog neguje tradicija. I svima lepo, samo nemoj da se pljuju argentinci sto zive tako.
Ja ne pljujem engleze sto su im arapi i kinezi u prvim redovima, ja ih samo zalim na sta su spali :smiley: