Sport

Ma volim ja Argentinu, Brazil i druge zemlje Juzne Amerike, naravno vise volim da gledam kvalitetnije lige, ali mi je zao kad vidim taj haos i horde bandi koje koriste ovakve dogadjaje da uniste i opljackaju jedan od najlepsih gradova na svetu. Ceo svet je zgrozen pa i sami Argentinci koji priznaju da su ponizeni :frowning:

Sta mislis sta ce Argentina morati da uradi ako dobije Svetsko Prvenstvo 2030.godine? Verovatno ce pola tih stadiona morati da porusi i izgradi nove, kao sto je Brazil uradio…

1 Like

Kvalitet je relativan pojam :slight_smile:
Ono sto je tebi kvalitet, nekima od nas je to dno dna.

A to horde bandi, pljackaju koriste ove dogadjaje da pustose grad… brate, aj smanji malo mirror, bbc, guardian i ostale ‘‘civilizovane’’ medije, ne valja to toliko citati.

A za stadione, po tebi bi monumental, bombonjera, san lorencov stadion, belgranov trebali da se renoviraju i izgube ovaj duh koji nose u sebi, zbog nekih norvezaninom kome treba grejac u bulji dok jede sendvic na svetskom. Ma, j*bo takav fudbal…

Šteta, jer mi je Copa Libertadores jedno od omiljenih klupskih takmičenja, ali je na žalost sprečeno normalno odigravanje utakmice.
Slažem se za kandidaturu za organizaciju Svetskog prvenstva, ogromna pozitivna stvar za našu zemlju, pogotovo imajući u vidu više nego jadno stanje na svim našim stadionima. Ako Argentina nastavi da ovako “organizuje” najveće utakmice, biće to veliki plus za konkurentske ponude za 2030.

Inače Svetsko prvenstvo će od 2026. biti prošireno na turnir od 48 reprezentacija, a tri domaćina (Kanada, Amerika i Meksiko) će za taj turnir obezbediti 16 stadiona.
Do sada je najavljeno više kandidatura za 2030:
Urugvaj-Argentina-Paragvaj
Grčka-Bugarska-Srbija-Rumunija
Engleska-Škotska-Vels-Severna Irska-Republika Irska
Španija-Portugalija-Maroko
Alžir-Tunis
Kamerun
Egipat
Ako se gleda analogija sa 2026, Srbiji bi bila potrebna 3-4 nova stadiona za organizaciju utakmica, ako se vidi kapacitet stadiona u Montrealu koji će organizovati utakmice 2026, vidi se da je minimalni kapacitet 30.000.
Kod nas bi gradovi-kandidati bili Beograd, Novi Sad i Niš.

1 Like

Po meni neka rade sta hoce ali tesko da ce Fifa dozvoliti da se Svetsko Prvenstvo igra na stadionima starim 50 godina. Ne mora to komplet da se srusi ali recimo nesto poput Marakane i Luzniki mora da se uradi, prakticno sruseni stadion ali sacuvan duh :smiley:

Inace ne citam strane medije nego sam citao izjave Maradone, predsednika Brazila i ostalih razocaranih gradjana Argentine…Ne volim Englesku ali volim njihovu ligu, a pre svega vrhunski fudbal :slight_smile:

1 Like

Pitaću te kada uđeš u godine pa kreneš da misliš o prostati. Onda će ti grejanje sedišta biti bitno😉

3 Likes

Upravo tako, odlična ideja da se rekonstrukcija Lužnjikija iskoristi kao primer za Marakanu, e to bi bio idealan stadion za Svetsko prvenstvo, ako bi se odradila rekonstrukcija.

1 Like

Jako lepi primeri su i Luznjiki i Brazilska Marakana ali ne znam koliko je to moguce sa BG Marakanom jer je ukopana. Teoretski moguce je drugi nivo, koji bi bio iznad zemlje, ali koliki bi kapacitet bio i sta posle raditi sa ogromnim stadionom kapaciteta 70-80 hiljada. Mislim da ce se ici na nacionalni stadion koji ce koristiti reprezentacija i klubovi za Evropska takmicenja, a da ce se ovi sluziti za domacu ligu.

1 Like

Sreća pa je neće dirati, jer se bogu hvala ovde još navijači pitaju nešto :slight_smile:

Da budemo realni nece je dirati jer nemaju para za to, a ako kojim slucajem dobiju neku organizaciju Evropskog ili Svetskog prvenstva napravice tri stadiona pomocu kredita. Marakanu i JNA ima da prckaju i zamazuju kao po obicaju, znaci malo farbanje, malo ograda i promena stolica :grin:

Veruj ti meni da nasi klubovi imaju para nikli bi multifunkcionalni stadioni, a te sitne kriminalce, ili vodje kako ih popularno zovu, niko nista ne bi pitao…

1 Like

Stari Luznjiki neuporedivo lepsi.
Kao i svi moderni, svaki je isti. Svaki. Pih.

1 Like

e upravo to!

@Oblakoder blago tebi kad sve znaš :slight_smile:

Ne znam sve ali u te osnovne stvari se razumem :slight_smile:

Ta poslednja rečenica nije osnovna stvar, nego neupućenost, barem što se crvene strane topčidera tiče :slight_smile:

E jbg cuj sad ovo stari Luznjiki neuporedivo lepsi iako ima terasu, tribine iz dva nivoa i uklonjena je atletska staza. Samo namerno terate kontru :roll_eyes:

Pa ima neki smek. To je stadion tipa olimpijski. Takav je. A gde su neki unikatni, cudnog dizajna koji su ili ce tek nestati.
Za renovirani Luznjiki imas najmanje 20 u istom stilu. Preslikani. Kao i ostali.

Ok ali bilo je i ranije pun k… stadiona kao Marakana pa su gotovo svi poruseni, to je tad bio trend. Ne slazem se da su svi moderni stadioni isti.


104731

Evo jedan moderan i lep stadion :slight_smile:
Mislim da bi Delije bile ponosne na ovako nesto :grin:

Edit: Samo da se ispravim nisu bili poruseni nego su zatrpani :grin:

Ja sad mogu da ti nabrojim 10 stadiona na foru Brazilske Marakane, gotovo indenticni.

delije ne bi, ne brini :slight_smile:
ovaj kockasti stadion u poljskoj, nemackoj engleskoj ligi imas takvih koliko hoces.
Po meni, italijanski i spanski stadioni(bez barselone i reala) jos uvek lice na nesto. Neki manje neki više, ali drze se.

Johan Crujiff arena je najbolji stadion. :grin:

Bilo je super stadiona na Svetskom prvenstvu, meni je omiljeni bio Nižnji Novgorod, lepotica od stadiona, ne preterano velikog kapaciteta 44.000.

https://www.thenational.ae/image/policy:1.732816:1526975692/081224-01-05.jpg?f=16x9&w=1200&$p$f$w=0c6bd98

2 Likes