Sport

Ostalo je jos jedno kolo do kraja sezone u Brazilu , novi sampion je Palmeiras , drugi je Flamengo a treci Internacional, za cetvrto koje direktno vodi u Copa Libertadores naredne godine borice se Gremio i Sao Paulo u poslednjem kolu koji su na bod razlike a za sestu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Copa Libertadores uoci poslednjeg kola ostali su u trci Atleticko Mineiro sa 56 bodova i Atletiko Paranaense sa 54, a u Copa Libertadores plasirao se jos i Kruzeiro kao pobednik nacionalnog kupa.

U Copa Sudamericana zasad Santos, Botafogo RJ i Baia , a u igri su jos Korintijans , Seara i Fluminense.

Sto se tice borbe za opstanak u Seriju B ce Parana i Vitoria , Seara bi trebalo da je obezbedila opstanak a razloga da strepe imaju jos Fluminense i Vasko de Gama sa po 42 boda, Capekoense sa 41 , Amerika Mineiro sa 40 i Sport Resife sa 38 (koji ima utakmicu manje), znaci 5 timova se jos nada da ce izbeci da Vitoriji i Parani prave drustvo u Seriji B.

Bice svakako napeto u poslednjem kolu , Fluminense ceka direktnog konkurenta za opstanak Ameriku Mineiro, Vasko de Gama gostuje Seari koja je 90% obezbedila opstanak , Capekoense ceka Sao Paulo a Sport Resife ceka Santos ( a Sport danas gostuje u Sao Paulu istoimenom timu).

Poslednje kolo u Seriji B je vec odigrano , novi prvoligasi su Fortaleza, CSA iz grada Maseio, savezna drzava Alagoas sa severoistoka Brazila (najvece iznenadjenje prvenstva) , Avai i Goias (Ponte Preta ostala 1 bod ispod crte, u poslednjem kolu odigrali 0:0 na gostovanju protiv direktnog konkurenta Avaija, tacnije Avai uspeo da se odbrani) a Atleiko Goiania ostala 2 boda ispod crte , bilo je napeto i tamo, prakticno samo Fortaleza je vec ranije obezbedila promociju u prvu ligu.

Iz druge lige su ispali Pajsandu iz Belema, Sampaio Korea, Zuventud i Boa iz Varzinje, a novi drugoligasi su Botofogo iz Sao Paula, Bragantino, Kuiaba i Operario Feroviairo.

3 Likes

alal ti kurac na poznavanju njihove lige. Gledao sam sinoc utakmicu, strasan gol su dali i to pred kraj, a onda ono slavlje i delirijum… fantasticno!

Odes na live score i poznavaces je i ti :slight_smile:

1 Like

Superklasiko neće biti igran u Argentini! - B92 Nazalost nista od superklasika u Argentini…

Pa ni ne treba kad su navijaci mentoli i neandertalci.

sramna odluka, ako bude i finalna…

Sramna odluka u svakom slučaju, kapitulacija pred divljacima. Zašto da normalni navijači budu uskraćeni za finale zbog divljaka koji prave nerede?

Posle svega jedina moralna odluka je da povuku kandidaturu za organizaciju Svetakog Prvenstva :slight_smile:

1 Like

Odlična poenta, ne mogu da održe finale Copa Libertadores, a hoće organizaciju Svetskog prvenstva?!
Veliki adut protukandidatima za 2030.

1 Like

Nama :joy:

Zasto da ne? :slight_smile:

Sigaran sam da u Srbiji niko nece biti kamenovan, iako ni mi nismo sjajni ali smo ocigledno na vecem civilizacijskom nivou od Argentine. Zamisli sta ceka navijace protivnicke reprezanticije ako ih neko nadrka kao Hrvatska u Francuskoj, kakav bi to linc bio?

Uostalom mi bi u celoj prici organizovali samo jednu grupu, eventualno dve :slight_smile:

Edit: Uh sad sam se setio Grcke, pa to su slicni indijanci kao Argentinci :smiley:

2 Likes

Daj budi realan, mozda niko ne bi bio kamenovan ali bilo bi nereda to je sigurno. Inace Hrvatska je razbila Argentinu u Rusiji a ne u Francuskoj…

Da da, permutovao sam zato sto je Francuska osvojila prvenstvo :smiley:

Ne treba mesati babe i zabe , jedno je klupski a drugo reprezentativni fudbal , inace u svim zemljama se moze tako nesto desiti i u svim zemljama postoje i one ekstremnije navijacke grupe (definitivno najgori i najekstremniji navijaci su Poljaci i Ukrajinci).

Inace za vreme SP-a koje bi eventualno organizovali Argentinci zajedno sa Urugvajem (mislim da bi i Paragvaj tu bio jedan od domacina) sigurno da ovako nesto nebi moglo da se desi , pogotovo jer Argentinci nisu ni sa kim bas ono do krvi zavadjeni osim mozda sa Englezima (u cemu ih treba podrzati).

Inace ja se zaista nadam da ce dobiti organizaciju SP 2030, jer ipak SP na tlu Juzne Amerike je ipak nesto posebno , pogotovo bi bili super zbog Urugvaja, jer ipak 100-godisnjica od prvog Svetskog prvenstva i ipak na jubilej bio bi red da se SP vrati kuci i svakako finalna utakmica da se odigra na nacionalnom stadionu “Sentenario” u Montevideu.

Meni je Srbija srcu draza pa se ipak nadam da ce pobediti nasa koalicija :slight_smile:

Inace budi siguran da Fifa mesa babe i zabe i sigurno ovo dosta smanjuje sanse Argentine.

1 Like

120 posts were merged into an existing topic: Tezak zivot u Brazilu

Ja sve čekam neku sportsku vest, a vi već danima istu kozu derete!

4 Likes

Nezvanicno 9.decembra na santjago bernabeu
River - Boka

Premesticu postove.

3 Likes

U kvalifikacijama za Euro 2020 smo dobili grupu B sa Portugalom i Ukrajinom za sada. Cekamo do kraja da vidimo ostatak. I nije lose a moglo i bolje.
Opet Litvanija. Moze. Moglo nesto drugo od Luksemburga. U naletu su, nikad bolji fudbal nisu igrali.

Grupa B
Portugal
Ukrajina
Srbija
Litvanija
Luksemburg

Generalno dobra grupa nije lose a mi da poginemo pa sta bude. Druga sansa nam je plej of iz Lige Nacija.
Nego opet napredna reprezentacija i krsataja selektor. Unistise mi zelju. A trenutno strasan tim imamo.

1 Like