Sport

Bajern sramotan. Jesu im igrači na silaznoj putanji, ali ovo rasulo debelo ide na račun Nika Kovača, nije ispunio ni 5% očekivanja.

Mane? :grin:

Jednostavno nema Mane. :smiley:

Englezi 4 ekipe u 1/4 finalu ponovo posle 10 god.

Ni sami ne znaju kako. Manca pogotovo, City dobio raspali Salke, Liverpul Bajerna koji je ocigledno u problemima, mada svaka njima cast. Totenhem razneo Dortmund koji isto ne moze vise ni Augsburgu da uzme bod…

Definitivno se menja ravnoteža u Evropi. Španija dominira već odavno, još od vremena Gvardiole u Barseloni, poslednju deceniju sigurno, prethodnih pet sezona sve Lige šampiona su završile u Španiji, i Liga Evrope vrlo slično.

Ali su od tog silnog uspeha nekako prešli u dekadenciju, čitava organizacija oko fudbala im je postala ekstremno pohlepna, smenjeno je dugogodišnje rukovodstvo, a sada su na sceni neke marketinške junoše koje gledaju kako samo da maksimiziraju profit od TV prenosa, fudbal je potonuo u drugi plan i sada ih drugi stižu i prestižu, Premijer liga, a i Serija A, pogotovo Juventus.
Prelazak Kristijana Ronalda iz Reala u Juventus je simbol promene ravnoteže među fudbalskim gigantima u Evropi.

Prethodno sam tipovao na Mančester siti i Atletiko, a sada je tu Juventus, Liverpul takođe moćan protiv Bajerna, u Barselonu nekako ne verujem.
Ali ko zna šta će biti, možda Hariju Kejnu dođe neka luda minuta, pa razbuca ko god dođe u četvrtfinalu protiv Totenhema.
U svakom slučaju zanimljiv žreb u petak, bez ikakvih šešira, svi protiv svih, videćemo koga će dobiti Juventus i Barselona, nekako mi deluju da imaju najveći autoritet kod UEFA, možda ih “sreća” pogleda na žrebu.

1 Like

Opcije su da svi dobiju po jednog Engleza za protivnika ili da imamo dva puta okrsaj Premijerligasa u 1/4.

Osim Sitija koji je brutalan zadnje dve godine, ostali su mac sa dve ostrice. Mozete da budete srecni ako ih izvucete, ali ako ih hoce nemate sanse.

Dobar kostur je ostao do kraja, sasvim solidan. Nadam se i navijam ispadanju Sitija i Barse pa da se uziva do kraja. Naravno Ajaks i Porto glavni favoriti za pracenje.

2 Likes

I manchester united stavi na spisak. Akademci im igraju i bilo bi fino, makar zbog novog trenera, da dodju daleko. Jako sam pozitivno iznenadjen magijom Ole Gunnar Solskjera. Smiren i opusten trener.

Ja navijam za Ajaks i Mančester junajted zbog Tadića i Matića.
Opet će Englezi morati da prođu pored Ronalda i Mesija, ako hoće da osvoje.

2 Likes

Ajax-Juventus
Liverpool-Porto
Tottenham-City
United-Barcelona

1 Like

1 Like

Pa nmg da verujem da je united izvukao barcu…
Jedino mi ostaje da verujem u cuda Solskjera.

Nema favorita u takvim utakmicama, Rasford je jedan od najboljih mladih igraca na svetu a Mesi na zalasku karijere.

1 Like

Po meni su 4 jasna favorita: Mančester siti, Juventus, Barselona i Liverpul.
Verovatno će biti iznenađenja, ali po imenima ovi bi trebali da prođu.

Od navedenih bih voleo da Liverpul osvoji. Mada, 6. culo mi govori da ce Ajaks napraviti ludnicu i izbaciti Juve. Realom su patos obrisali, mogu i sa italijanima isto.

Ja se nadam finalu Juventus - Barselona. Da bude verovatno poslednji okrsaj dva najveca ikad. I da stave kraj na najvece rivalstvo ikad u fudbalu. :slight_smile:

Jesu veliki, ali iskreno su pomalo i dosadili, pogotovo mi je dosadio hajp na silu.
Ok je shvatili smo svi da su Ronaldo i Mesi vrh, nema potrebe za milion fleši spotova šta oni mogu da urade. Ono što naprave na terenu, za to im skidam kapu, ali mi se ne sviđa taj hajp na silu koji se stalno gura.

Inače ovako ako se gledaju naši igrači po Evropi, može sasvim solidna reprezentacija da se napravi, od ovih koje je pozvao Krstajić, nešto ovako (3-4-1-2):

Dmitrović
Milenković-Veljković-Miletić
Lazović-Fejsa-Matić-Kostić
Tadić
Mitrović-Prijović

A možda bi trebalo ostaviti uparen triling iz Ajntrahta Gaćinović-Jović-Kostić, ipak su oni dosta uigrani, i Kolarov može levo, Rukavina desno, itd, itd

I Luku Milivojevica ubaci negde u sredinu. Najjaci igrac u Palacu.

2 Likes

Milivojevic i Nastasic nece igrati dok je Krstajic selektor a Jovic mora dobiti sansu prije Prijovica i Kolarov na lijevog beka iako ima 33 godine igra dobro u Romi.

Nije da nema potencijala, možda ga baš pokažu u sredu kada gostujemo u Nemačkoj. Nema rezultatskog imperativa, to obično nama pomogne da dobro odigramo, a i poslednji put kada smo igrali sa Nemačkom, pobedili smo ih 1-0 na Svetskom prvenstvu.

I kod njih je čupavo, Joakim Lev izostavio Boatenga, Humelsa i Milera, velika afera u Nemačkoj zbog toga.