Sport

Totenhem u dva prelazna roka potrošio 0.
0 (leto 2018.) + 0 (zima 2019.) = polufinale Lige šampiona

Mnogo mi je drago što su ova dva superfudbalska kluba ušla u polufinale.
Ajaks-Totenhem igraju za istoriju, pogotovo Totenhem koji nikada nije igrao finale Kupa ili Lige šampiona.

Inače skroz su bezveze poništili gol Mančesteru.

1 Like

Kako mislis skroz bez veze? Pa normalno da ce se ponistiti ako je po pravilima bio ofsajd, a bio je…
Meni ih je bilo i zao u jednom trenutku, jer su bili bolji, ali neregularan gol se ne sme priznati.
I drago mi je sto je Totenhem prosao, jer mislim da bi i Siti vec bio prevelik zalogaj za Ajaks.

Koliko zelim da Ajax prodje, toliko zelim i Liverpul. Bilo bi to jedno od lepsih finala u poslednje vreme (subjektivno).

2 Likes

Ne znam zašto toliko mrzite Barsu… Messi igra nestvarnu sezonu, a ima 32 godine… U potpunosti je zaslužio da osvoji ligu šampiona ove godine…

2 Likes

Zato sto su smradovi. Ko moze da navija za Busketsa, Pikea, Rakitica, Albu jbt. Hrvat je ipak gdin za ove. Mesiju svaka cast, decko je lud i jedan od najboljih ikada. Ali jbt barsa.

I ne moze niko vise da zasluzi da osvoji od Ajaksa pa i Sparsa. Popisam se na pare i savremen fudbal.

4 Likes

Žoao Feliks se proslavio het-trikom u Lisabonu, nagovestio je potencijal veći od Ronalda, Mesi je naravno najveći.
Videćemo večeras, Fejsa je bio direktan krivac za gol Luke Jovića, tu su i Kostić i Gaćinović (Živković ni na klupi).

Tipujem na neverovatnog Žoaa Feliksa u svakom slučaju (Juventus je najozbiljnije zagrizao da ga dovede za tandem sa Ronaldom).

Kostic!

Koliki ofsajd. Cist dokaz zasto VAR treba.

Zasad u polufinalu Valensija, Celzi i Arsenal , neivesno jos jedino na mecu Ajntraht : Benfika.

Od ovih ekipa svakako najdraza mi je Valensija , mada sto se mene tice samo da neko od Engleza ne osvoji i meni ok.

Prežvakana su i dosadna priča, ali sam možeš da vidiš jer si tamo, koliko oni ulažu u omladinu i koliko se ta deca žrtvuju, i zašto su toliko uspešni… U La Masiji žive, odrastaju, idu u školu, sve rade, samo fudbal, fudbal i fudbal…

Ja volim fudbal i zato ću uvek poštovati takvu posvećenost… Messi je nerealan, i mogu realno svi da mu se sagnu samo…

Ne moraš da voliš Busquetsa, jeste prljav igrač, prljavih igrača ima zaista mnogo, ali je takođe što se fudbalske filozofije genijalan… Šts fali Albi @nikolapfc89? Nisam video stvarno da je ikada iko tom momku bilo šta zamerio…

1 Like

Luka Jovic ostaje u ajntrahtu do 2023. godine, potvrdjeno juce. Pametan ili cudan potez, sami procenite.

Ne mora da znači. Samo su otkupili ugovor od Benfike

Ubdeljivo, ali ubedljivo najodvratniji igrac Barselone je Suarez… Kakav je ono degenerik i folirant :unamused:
Cak je i Nejmara zajebao sa simuliranjem… Gledao sam neki klip gde je flasa pogodila nekoga od saigraca, dok slave gol. Suareza ni pipnula nije, ali se debilcina bacila i hvata se za glavu :unamused:

Barsu sam obozavao dok je Ronaldinjo igrao za njih, verujem kao i vecina, jer je bilo uzivanje gledati kako covek igra. Onda je dosla predosadna tika-taka i utakmica kada mi se smucila Barselona.
El Clasico, utakmica u kojoj je Pepe dobio crveni za nepostojeci start na Daniu Alvesu, zati Marselo dobija zuti jer je Buskets naskocio na njega, dok je ovaj gradio mesto za skok za loptu. Buskets se hvata za glavu, pada na zemlju, iako mu je skocio na ledja i iako nije bilo kontakta sa tom glavom. Zatim, Pedro lagano trckara u napad i zabija se u rame Arbeloi koji hoda unazad, Pedro pada, hvata se za glavu, a Arbeloi zuti karton.
Kada sam sve to video, smucili su mi se do besvesti. Ubrzo u klub dolaze i Suarez i Nejmar, tako da o tome ne treba dalje ni pricati.
Zaista su jedno vreme bili predominantni, te je i to mali razlog sto ih nisam voleo. Ne volim dominantne klubove i uvek su mi drazi autsajderi :slight_smile:

Sto se Mesija tice, veliki naklon, fudbalski genijalac. Porediti ga sa Ronaldom… ne znam… Obojica su bolji u nekim aspektima igre od drugog, ali eto, ipak cu zbog umetnosti reci da je Mesi za mene bolji igrac, kao i zbog toga sto ce Mesi pasti, samo kad zaista mora da padne, sto nije slucaj sa Ronaldom :slight_smile:

U fudbalu je uvek bilo i biće prljavih igrača… Na ovaj ili onaj način… Costa, Ramos, Suarez… Itd… Neki vole da simuliraju, a neki znaju da budu prljavi tako što će da osakate protivničkog igrača… Kao što je npr bio Roy Keane iz Uniteda, itd… Nikada nisam želeo da mrzim ekipu zbog pojedinca… Suarez jeste prljav igrač, ali na primer glad koju on ima za pobedom, nema apsolutno niko… Učiniće apsolutno sve, samo da pobedi… I to je ono što volim da vidim u fudbalu, borbu, želju… Kakav god on bio, u potpunosti to sve ima

1 Like

Pa kaze opet Come on you Spurs!
Makar da prsti do zadnjeg kola za titulu.

E jbg. Lepa akcija, lep gol. Siti bas melje. Tesko ce Redsi do titule.

Bilo je i ranije kritike na račun Matića, ali je sada jasno da je završio sa karijerom u Mančesteru.
Neko je ranije napisao da bi igrači koji su standardni u klubovima kao što je Mančester junajted uvek po difoltu morali da imaju mesto u reprezentaciji.

Matić je na udaru kritika zbog očajne igre u poslednje vreme, a za reprezentaciju je tako već godinama. Ima stvarno super pedigre, Čelzi, Mančester, Premijer liga, Liga šampiona, itd, ali ono što pokazuje na terenu je sporo, sporo, sporo, lopta uvek unazad ili u najboljem slučaju u stranu, a lopta po pravilu ide izuzetno sporo. Druga stvar je njegova igra u odbrani gde ga prolazi kako ko hoće, ovo su sve kritike na osnovu učinka.

Ponavljam još jednom, Matić ima super pedigre i na papiru izgleda kao idealan izbor za reprezentaciju, ali onda dođe npr. Švajcarska, gde bukvalno ne postoji na terenu, dobije neki karton na početku i onda statira.
Kreativnost mu je nula, a na sredini terena bez kreativnosti nema šta da se traži, na veoma sličnoj poziciji njegovoj igra Modrić, a tu su već učinci nebo i zemlja.

Evo nekih kritika na račun Matića (uglavnom mu se zamera na sporosti):

Nemanja Matic Serb’s ponderous pace of play slows the side down. Verdict Go.

Man Utd ‘willing to sell Matic’

Man Utd ready to offload £40m flop if they land major midfield target

Manchester United are willing to sell midfielder Nemanja Matic this summer should they sign Declan Rice from West Ham, a report claims.

*‘USELESS!’ *

‘Chelsea fans were right, Nemanja Matic is finished’: Manchester United supporters have had enough of midfield flop

The Serb swapped Stamford Bridge for Old Trafford in 2017 and it’s beginning to look like the Blues got the better end of the deal

United’s lack of any tempo in possession has stemmed from his failure to move the ball with urgency

CM: Nemanja Matic – 2

The worst of the lot, with Matic pedestrian in midfield and uninterested in tracking runners.

Woeful when on the ball and allowed Everton to breeze past him every time they went on the attack.

Nemanja Matic is finished at Manchester United.

Nemanja Matic was woeful during Manchester United’s nervy 2-1 win over Watford on Saturday. It’s time for Scott McTominay to take his place in the starting XI.

Our holding midfielder did nothing to put an end to the constant waves of attack from the visiting side. Watford were able to play around him with ease, making us look like we were playing with a man down at times.

Matic lacked the pace to keep up with his opponents and the intelligence to get into the right spaces, and whenever he did win the ball back, he gifted it straight back to the opposition with a loose pass.

Nemanja Matic says he was ‘biggest problem’ in Manchester United’s defeat at Everton

Gledam ovu tekmu izmedju manchestera x2 i place mi se. Lingard na poljanicu a ne u profi fudbalere…

Mrtvi Junajted. Mada su bili solidni u prvom.

Ne vredi. Ovi nisu normalni, nema ko da ih zaustavi i zasluzeno su prvi. Ako nista bar nek potraje trka do kraja da bude interesantnije.

Fred uzas blagi, Pogba par OK poteza, ali Junajted kao tim je 0. Treba ozbiljna rekonstrukcija. Murinjo je bio u pravu u vezi Pogbe.
Siti ce osvojiti, mada bih vise voleo da to bude Liverpul.

Tim godine Premijer lige 2018/2019, po izboru saveza profesionalnih igrača (PFA)

Sjajan tim zaista.

Au, tek sada vidim ko sve nedostaje:
Mohamed Salah, 19 golova
Pierre-Emerick Aubameyang, 19 golova
Harry Kane, 17 golova
Eden Hazard, 16 golova
Ja bih tu dodao i Sona iz Totenhema, koji je razbio Mančester siti u Ligi šampiona.

Ako Liverpul uzme titulu (veoma, veoma teško), Manea bih izabrao za igrača godine, ako uzme Siti onda Sterling.
Mane je ove sezone bio neverovatan, očekujem da u polufinalu Lige šampiona protiv Barselone eksplodira.

Ponekad se zapitam kako je Lingard profesionalni fudbaler.

1 Like

Nekad moras imati srece :slight_smile: 90% ovih igraca ne bi nikad igralo u MU da manca nije u krizi posle odlaska Fergusona.