Sport

Ove godine bi moglo da bude interesantno takmičenje. Ganu je preuzeo Avram Grant koji je vodio Partizan, Alžir je na SP namučio svetske prvake Nemce, igrao je produžetke protiv njih, Obala Slonovače više nema Drogbu koji se oprostio ali je tu Boni koga je Mančester Siti doveo iz Svonsija za 25 miliona funti, Senegal dolazi sa premijerligaškim triom u napadu, Mame Diuf iz Stouka, Mane iz Sautemptona, Papis Sise iz Njukastla…
Na prošlom turniru je bilo veliko iznenađenje kada je Zambija u finalu porazila “zlatnu generaciju” Obale Slonovače koja je ostala bez titule.

Ja obozavam takmicenje, prepuno iznenadjenja, dobrih ekipa. Evo i malo najave:

Inace, ovogodisnje takmicenje trebalo je da se odrzi u Maroku, ali su oni na jesen, kad su trebali da potvrde organizaciju odbili zbog ebole. Zbog toga je organizacija dodeljena Ekvat.Gvineji.
Grupe:

Evo i stadiona gde ce se igrati tekme:

Grad: Bata
Stadion: Estadio de Bata
Kapacitet: 35,700

Grad: Malabo
Stadion: Nuevo Estadio de Malabo
Kapacitet: 15,250

Grad: Mongomo
Stadion: Estadio de Mongomo
Kapacitet: 10,000

Grad: Ebebiyín
Stadion: Nuevo Estadio de Ebebiyín
Kapacitet: 5,000

Danasnji program:

Obe tekme ce biti prenosene na Eurosportu 2.

Danas je zavrsena najveca, najbolja i najteza automoto trka na svetu - Dakar reli. Sutra ce biti pregled celokupnog relija u 23h na Eurosportu, posto je danas bila “obicna” emisija posvecena samo poslednjoj etapi. Da li je neko sem mene pratio ovu velicanstvenu trku? :slight_smile:

ja sam pratio koliko toliko. Uvek nekako naleteo na emisiju i pogledao. Samo jedan dan sam sa namerom cekao pregled, i to naravno onaj kad je bila ona nevidjena oluja pa nije bilo pregleda :smiley:

Ahahahahah, to je bio jedini dan kada sam propustio premijerno emitovanje pregleda, pa se ujutru budio rano da bih gledao reprizu, i ono trajalo 5 minuta, i ja kao “zbog ovoga sam se budio?!” :smiley:

Juce odlican fudbal u Africi. Pogotovo druga tekma, dosta sansi.
Zanimljivo je za gledanje, koliko snage imaju za trcanje, bilo stvarno nekoliko sjajnih poteza. Nekako, brze sa vise sansi. Zbog toga i volim da gledam sam kup. Danas na programu dve tekme, iznenadjenje turnira iz 2012 god Zambija protvi DR Kongoa, i drugi mec uvece Tunis-Kape Verde.

Od klubova danas, zanimljivo ce biti u Rimu izmedju Lacija i Napolija, u Engleskoj Siti protiv Arsenala.

Sto se Dakar relija tice, nisam ispratio nista ove godine, ranije sam svaku noc gledao pregled, ali sada zbog posla i obaveza ne stizem. A za sve ljubitelje Dakara, YT kanal sa dosta klipova :slight_smile:

[URL=“Dakar - YouTube”]
-----DAKAR

Majstor :slight_smile:

Ivanović dao gol u derbiju sa Liverpulom.

No1e won all 5 sets (2 for Stan and 3 for himself). :slight_smile:

Uhh zivce mi iskida… Po meni najcudnije polufinale i finale, ko omadjijani od sjaja do ocaja…

Da dosta nizak nivo kvaliteta. Ali sa Marijem i ocekivano jer mu je defanziva odlicna. Tek u 4 setu je Djokovic imao prave poene. Prva dva seta,rovovska borba :slight_smile:

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Posle 2011. izgubio je tu zelju da melje do kraja, sada “kao da ceka da protivnik pogresi” iako mu je vracena kratka po sredini i umesto da ide na viner on po sredini. Samo malo vise rizika i da zna da su linije ipak sastavni deo terena :slight_smile:

Neko gledao Superboul? :slight_smile:

Gledao sam ja. Utakmica je bila fenomenalna, evo ja kao totalni laik za sport sam uzivao. Zadnja cetvrtina je bila ODLICNA.

Superbowl :slight_smile:

Redovno pratim, naravno da sam gledao :stuck_out_tongue:

Ja nisam smeo da gledam da ne bih izbaksuzirao Pejtriotse za koje navijam od 2002. i prenosa na 3K. Izgubili su 3 finala zaredom, i da su izgubili sinoc, smorio bih se zestoko. A i ionako sam u ispitnom roku, pa moram da ucim. Ali jutros procitah izvestaj i pogledah highligths, bas deluje da je bila ludnica.

Gledao i na kraju se razočarao, ne gotovim nešto Patriote u poslednjih par godina…

Dva finala, ovo im je bilo treće… do kraja bez titule :stuck_out_tongue:

Ja ne navijam za njih, navijam za Steelerse oduvek, ali stvarno ne volim Seahawks i hteo sam da Patriotsi pobede… A Seahawks sere već par utakmica za redom, znači kakvu sreću su oni imali do sinoć, pa i sinoć, nego su glupi pa nisu dobili… 1.5yard on TD zone a oni idu na quick draw pass, mislim wtf :smiley:

Baš mi je drago zbog Brady-a, četvrta titula, treća kao Superbowl MVP, posle svih ****** proteklih nedelja što su pričali o njemu… Lik zaslužuje svaku pohvalu.

Ja sam od prvog dana navijač Baltimor Revensa i tako ce ostati, i uvek volim vise tim da dobrom odbranom i trčanjem neko samo napadački orjentisan tim…

Pa dobro, sinoć je odbrana pobedila :slight_smile: