Sport

Ako Partizan osvoji drugo mesto u grupi i prođe u nokaut fazu Lige Evropa 2016. obavezno je da se maksimalno pojača. Fondovi za transfere nisu nikakav problem nakon ogromne zarade, blizu 10 miliona evra samo od utakmica u Evropi + procenat od transfera Mitrovića (Anderleht->Njukastl 3,8 miliona evra) + transfer Škuletića 4,5 miliona evra + raznorazni sponzori (mts, adidas, …).
Evo nekih idealnih pojačanja:

  • golman: Dmitrović (branio za mladu rep), Borjan, Jovanovič (Radnički Niš, jedan od najboljih u zemlji)
  • odbrana Miloš Veljković iz Totenhema, svetski prvak sa Novog Zelanda
  • sredina Zdjelar iz Olimpijakosa, svetski prvak sa Novog Zelanda, Mirko Ivanić iz Vojvodine

Ako se Partizan plasira dalje, ova godina će ostati upamćena kao jedna od najuspešnijih u istoriji našeg fudbala (nakon svetske titule mladih na Novom Zelandu).

Zdjelara otpiši ne da ga klub, Ivanić produžio ugovor neki dan sa Vojvodinom.

Kakav igrac majko mila :slight_smile:

Kod onog njegovog putback zakucavanja sam bukvalno suzu pustio…zver od igraca! Au ljudi ja jos uvek ne verujem da smo mi dobili ovu utakmicu [emoji2]

Marjanović konačno dobio pristojnu minutažu. Za 17 minuta u igri - 18 poena. Milina! Inače, imao je i Play Of The Day, i to DVA!

Sve bi bilo super da nije napravio korake kod tog kosa preko Okafora :slight_smile:

Pa to je NBA , pogledaj samo Lebrona, Vestbruka i kompaniju , pa oni maltene ko rukomet da igraju.

Mada i po pravilima kosarkaske igre “sitni” koraci se uglavnom tolerisu ukoliko mu ti koraci ne omogucavaju prednost nad protivnikom.

Mada pomalo steta za Bobija, on bi verovatno bio starter u vecini NBA timova, ali dosao je u Sparse koji su prepuni vrhunskih unutrasnjih igraca (iako niko od njih nije klasican centar) , koji vec godinama igraju NBA i koji maltene drze kosarku u malom prstu , Tim Dankan, Boris Diao, Lamarkus Oldridz, Dejvis Vest…i u takvoj konkurenciji gotovo je nemoguce izboriti se za neku pristojnu minutazu, pogotovo sto Greg Popovic cesto voli da igra bez klasicne petice.
Mada opet neka saceka jos par godina da se Dankan penzionise i onda ce sigurno postati bitan sraf u rotaciji , treba mu malo vremena i strpljenja, recimo dobar primer toga je onaj Francuz iz Indijane Ian Maimi , vec nekih 7,8 godina je u NBA , promenio je nekoliko klubova , gotovo nigde nije igrao i svuda je samo sedeo na klupi i mahao peskirima ali eto docekao je svoju sansu i ove godine je startni centar Indijane i pruza veoma dobre partije.

Sve si u pravu, pogotovo za konkurenciju na mestu “petice”, ali mislim da Bobi nema 7-8 godina fore da nešto uradi. Plafon dve i evo ga nazad u EU.
Njemu treba hitan trejd u Milvoki, Lejkerse, Nju Orleans, ili neku od buranija ekipa koje su, manje-više, loše na poziciji centra, i tu da dobije minutažu i pokaže dominaciju.

Pa Bobi je sa svojih 26 godina jos uvek prilicno mlad igrac za NBA standarde i vreme radi za njega , sad ukoliko ga zdravlje posluzi i zaobidju povrede koje bi mogle da mu ugroze karijeru pa mogao bi da igra u NBA u narednih 15ak godina , recimo setimo se samo nekih legendarnih centara kao sto su Dikembe Mutombo , Robert Peris , Karim Abdul Dzabar, nazalost pokojni Mozes Meloun Patrik Juing…itd koji su zavrsili igracku karijeru kada su vec duboko zagazili u petu deceniju zivota i zavrsavali karijeru tek tamo sa 42,43,44 godine…tako da 26 godina zaista nije nista , recimo jedan Pablo Pridjioni je sa 36 tek dosao u NBA , eto i Ian Maimi je dosao u NBA sa 22,23 godine ali je maltene tek sa 30 dobio sansu da zaigra , tako da ima vremena za Bobija , vreme radi za njega.

Ma kakvi koraci ljudi moji, pa to se odavno ne svira

Robertson napravio maximum break od 147! Stvar koja se retko viđa u snooker-u.
Moram posle naći video, pa da ubacim u post.

poslato sa moje Prangije

Evo ga :slight_smile:

Bobadilja se proslavi veceras :smiley:

Bio sinoć na Partizanu, veliko razočaranje. Hladno u decembru na stadionu, koliko je ciganima lakše igrati u julu :grinning:

Za druge se navija partizan se voli

Ja sam znao sta ce se desiti, da cemo gubiti 1:2 i onda zadnjih 15 minuta ginuti da to odrzimo. Da sam bio pametan da stavim neke pare na tiket, ako covjek na nesto moze racunati, to je na nas mentalitet i razmisljanje “mozemo izgubiti 2:0? La-ga-no.”

Filip Mladenović (BATE) je izabran u najbolji tim poslednjeg kola Lige šampiona.

Ne znam koliko vas prati nfl, ali ove godine bukvalno nema jedne loše utakmice. Da su mi pričali da ću zbog američkog fudbala propuštati fudbal i nba ne bi im verovao

Povremeno pogledam al i dalje ne znam pravila.Al i pored toga cesto mi bude zanimljivo :smiley:

Ja sam pratio davno, pa onda pre nekih 10tak ili koliko već godina prestao kad je u superbowlu tampa bay (tada najbolja odbrana lige) uništila raiderse (tada najbolji napad lige). Ali ove sezone otkako je sk preuzeo prenose od arene bukvalno ne propuštam ni jednu. Jutros ostao do 5:30 gledajući cowboys jets