Sport

A kada “publika” krene da kazem na sprskom DIFENS, DIFENS, DIFENS i onu midi melodiju sa sintisajzera samo promenim kanal :joy:

A komenar gde nasi prolaze grupu u evropi je toliko jadan da ne znam da li imas 15 godina. I kada gledam ovu nasu realno drugu i trecu postavu, oni upravo imaju iskustva od jake nase exyu lige i kontinuiteta u evropi.

5 Likes

Ok je to, ne može da se spori svakako. Sasvim je legitimno je ložiti se na boćanje npr, ima sigurno ljudi kojima je taj sport vrh, ali sigurno ne žive u zabludi da to takmičenje ima nekakav globalni značaj.
Američki sportovi, NBA, NFL… Liga šampiona UEFA, Svetsko prvenstvo FIFA, najjači evropski fudbalski klubovi i lige, to su sve globalni kolosi po značaju, po svemu: finansijski, marketinški, njihova populatrnost je planetarna.

Smešno je davati zanačaja nekom drugorazrednom takmičenju. to je siguran znak da smo teška sportska provincija i zabit (kao i uostalom po mnogo čemu).

Pa sta je Evrobasket ili Evroliga drugorazredno takmicenje???

Davati znacaj? Ja nikada u zivotu ne bih menjao recimo NASE vaterpolo medalje za fudbal. NIKADA.

2 Likes

Nadam se da ces jednom prilikom nauciti da to gde su pare, popularnost, marketing i slicno su najcesce najvece gluposti smisljene da sirokim narodnim masama otmu pare.

Govoris o planerarnoj popularnosti kao dobroj stvari?Ja sad treba da pridajem znacaja recimo filmu paklene ulici, muzici justina bibera ili da krenem da gledam rijalitije da mi uzorna licnost bude kim kardasijan??Tu su pare to svi gledaju to je popularno…

I onda pogledas NBA all star event u kome he postignuto skoro 400 poena i sve ti se samo kaze kuda je sve to otislo. Pravo da ti kazem bocanje mi je vise kul od svih tih sranja.

3 Likes

Video pre neki dan kod solitera na Banjici imaju k teren za bocanje. Igrali neki matorci, mozemo da im se pridruzimo. :grinning:

2 Likes

Ja pratim sport od 80ih godina,fudbal i kosarku najvise,iako je fudbal na prvom mestu pa 10 mesta ispod prazno,pa onda kosarka,pa 10 mesta prazno,pa onda svi ostali sportovi. Bolje se razumem u sport,pogotovo ova 2 verovatno vise od svih vas zajedno na ovom forumu.

1 Like

10-a petorka po jacini NBA lige bi se prosetala i osvojila klupsku Evroligu,a za reprezentacije samo Curry i Durant su dovoljni da igraju i ostatak 10 nebitnih igraca,osvajaju svako takmicenje lagano.

1 Like

Reforicki sam to napisao,naravno da svako koga zanima moze da gleda i prati,i da se raduje uspesima svog naroda, A nijedno Evropsko takmicenje ne moze da bude jace od svetskog kad su u pitanju fudbal i kosarka.

1 Like

Ma ti si Nostradamus kad tako znas i predvidjas svaka cast legendo

Sta predvidjam? Napisao sam ono sto se vec desavalo. Ako ne pratis dobro sport,sto ostavljas smesne komentare?

1 Like

Druze pises da se ti razumijes bolje u ta 2 sporta od svih nas na forumu sta si ti neki Nostradamus, ako ti smeta Evropska kosarka ne moras da je pljujes prati NBA i sve full. A da znas o sportu bolje od svih nas zadrzi za sebe.

Amerika je ceo jedan kontinent skoro… A kada bi se susreli na primer reprezentacija evrope i amerike?

Igraju taj sport po drugacijim pravilima, svaki cas prave po 4 koraka na zakucavanju, pritom svu svi nadopingovani i na drogirani…Mogu osvojiti sto puta sve za mene to nije isti sport i njihova verzija mi je jadna vec jedno 10 godina sigurno.

1 Like

Mozda ne bi cak ni u basketu… Ima evropa mnogo asova…

1 Like

Ok,ajde tako,navedi 12 najjacih Evropskih igraca,samo GSW je dovoljan da ih pobedi,ne mora LeBron da igra i iz ostalih timova.

Dosadan si sa GSW nije ih bilo do prije koju godinu i zadnje 2-3 godine su tek nesto, i prosle godine ako se ne varam imali su onaj rekord i Klivlend ih pojeo na njihovom terenu u finalu, nikad nece biti ono sto su bili Lejkersi Chicago i Boston.

Na koje to druge sportove mislis? Rukomet,Vaterpolo,Odbojka…Ako mislis na ove sportove i jos brdo slicnih,ko to jos gleda,nikoga to ne zanima,racunaju se samo profitabilni sportovi. Koliko ja znam USA je najbolja u kosarci,bejzbolu,americkom fudbalu,oni bi mogli da kazu da su najbolji u svim ovim sportovima,ako bi mi kao Evropa bili najbolji u ovim nebitnim.

1 Like

Napisao sam da za GSW navijam jos od kraja 80ih dok su igrali za njih Mullin i Hardaway.

Napisao si ‘Samo GSW je dovoljan da ih pobedi, ne mora Lebron da igra i iz ostalih timova’.

Pa zar nije tako? Jel ne bi samo GSW pobedio bilo koji sklopljen tim iz ostatka sveta,a zamisli koliko jos ima extra igraca van GSW,iz ostalih NBA timova.