Sport

Pricamo o ljudima koji imaju za leba i imace ih i njihova deca i unuci, uza i sira porodica, od para koje su vec zaradili i koje ce tek da zarade. Iz takve jedne privilegovane pozicije sasvim je prirodno da se jave motivi koji nisu strogo materijalisticki. Duci Simonovic je dobro sumirao koliko se u modernom sportu okrecu besmislene pare, koliko je sve corruptovano od vrha do dna, i u toj celoj jednoj gadnoj industriji postoje ipak nekakva takmicenja i situacije koje izvlace iz tebe ono malo ljudskosti sto nisu unistili razni menadzeri, sponzorski ugovori, 3 treninga dnevno od srednje skole, i neces imati bezbroj prilika za to. Ljudi gledaju NBA kao da idu u pozoriste, igras za bogate strance koji placaju 100$ za kartu. Tu vise nema iskrenih emocija, svi su dopingovani, odigras preko 100 utakmica godisnje.

1 Like

Sportisti su moderni gladijatori.
Ja ako platim skupu ulaznicu za vip ložu (a to redovno radim) , želim da vidim krv,znoj,patnju,atraktivne poteze… Ako je fight želim brutalan knock out.
Sve to što ja,kao bogati vip gledalac želim,može da mi pruži jedino sportista koji trenira non stop,roka se hemijom ,bode se injekcijama… Ne želim da gledam soft mod sporta koji ima dušu i lepu priču o bezbrižnom detinjstvu, već hard core akciju bez osvrta na priču …
Svi pratimo najveće svetske sportske manifestacije i nadamo se uvek novom probijanju rekorda…
Kako to postići? Da sačekamo par miliona god da evolucija odradi svoje?
I don’t think so.(Šta čini višak vremena u vozilu gsb-a…)

1 Like

Dokle si išao, do Lazarevca jbt? :smiley:

Ne bratić,ja sam sa druge strane.
Gde vrlo rado pijemo sveži čaj od nane.

Slovenci ili tacnije igraci njihove reprezentacije igraju moderan NBA sistem kosarke,a sta igramo mi,staromodni zastareli sistem,bez ijednog extra napadaca osim Bogdanovica,sa nekoliko blago retardiranih igraca koji se potpuno izgube kad izadju na teren, Sudije su ispod amaterskog nivoa,ali to sam vec pisao u vezi Evropske- FIBA kosarke u globalu. Naravno da je Slovenija zasluzeno pobedila,bez obzira na sudijske greske.

Smaras sa retardiranom nba kosarkom, dosli smo na prvenstvo bez 7-8 igraca i prosetali smo se do finala da je bilo malo srece i normalno sudjenje bio bi i drugaciji ishod.

Svako ima svoje misljenje,ja tebi ne sugerisem da treba da volis NBA kosarku. Slovenci su pobedili Spaniju sa 20 razlike,nas bi Spanija razbila. Nebitni su tih 8 igraca koji nam nedostaju,nama treba novi sistem i novi mladi moderni igraci,a ne igraci tipa Kalinic,Kuzmic,Micic,Milosavljevic,Jovic itd.,imamo vecinu defanzivno orijentisanih igraca,samo Bogdanovic i Teodosic su ubice suteri,i niko vise.

Nebirnih igraca.
Decko ljudima ides na onu stvar, serem ti se u nba i tvoje misljenje javno o kosarci kada nam nedostaju 7-8 nebitnih igraca.

4 Likes

Cestitke nasima, mislim da nam je neko ponudio da budemo drugi pre prvenstva mislim da bi svi odma potpisali i jos bi udarali nogama u dupe od srece , tako da sa ovim timom ovo je izvanredan uspeh , takodje cestitke Slovencima, definitivno su najvise pokazali na ovom EP , cak bi mozda bilo i malo nepravedno da su izgubili od nas u finalu (treba ipak biti posten i priznati to) nakon one briljantne pobede protiv Spanije u polufinalu.

Uteha je to sto nas je dobila ekipa kojoj su glavni igraci Srbi i koju trenira Srbin.

U principu ispada da su Slovenci jaci za Dragica, mislim svaka cast i Teodosicu i Bogdanovicu ali ja mislim da mi u ovom momentu jednostavno nemamo igraca tog kalibra, Dragic je bas krem svetske kosarke , rame uz rame sa recimo Stvom Nesom, Dzejsonom Kidom, Tonijem Parkerom, Stefom Karijem, Krisom Polom i ostalim vrhunskim bekovima.

Takodje Luka Doncic je isto cudo nevidjeno i verovatno “novi Drzen Petrovic”.

1 Like

Tako je,napisao si skoro sve identicno kao sto ja mislim. Jedino ne mislim isto za poredjenje Doncica i Drazena,jer Doncic ima i zakucavanje,i bolju odbranu od Drazena,ali ne moze jos da se poredi sa sutom koji je imao Drazen.

Pa imao je i Drazen eksplozivnost i zakucavanje i itekako je bio lak na nogama.

Dragic je mnogo slicniji Drazenu, po konstituciji i stilu igre.

Svaka cast momcima na medalji i izuzetnom zalaganju za nacionalni tim,da je bilo malo sportske srece bilo bi i zlato…
Sto se tice rep.Slovenije takodje cestitke za igre na celom prvenstvu…Ne bih se slozio da igramu zastareli sistem,igramo najkolektivniju kosarku od svih reprezentacija na prvenstvu,a ako je moderna kosarka(NBA) da jedan igrac ubaci pola poena za svoj tim(svojim individualnim kvlitetom,svaka cast),a drugi pogodi 3-4 trojke sa 9 metara onda ja ne znam sta je kosarka uopste…
Jos jednom svaka cast momci na medalji,zalaganju,ponasanju i dostojanstvenosti igrali ste kao da nam nije falio niko,a svi znamo da su ovi momci vec unapred bili otpisani sto se medalje tice.SRBIJA

5 Likes

Slovenci su bili bolji za nekoliko trojki sa 8 metara preko ruke i to je odlucilo utakmicu. Na kraju, dva promasena bacanja, jako los napad, fail Bogdanovica, olako prokockana prilika da napravimo preokret. Mislim da nam je na kraju nedostajalo malo iskustva i srece. Sudije nam nisu bile naklonjene, ali Slovenci su igrali odlicno, vec posle nekoliko prvih poena Dragica bilo je jasno da njega niko nece moci da cuva i da ce nam napraviti pakao sa prodorima i eksplozivnim izbacajem. Slovenci su fizicki spremniji, imaju nekoliko nabildovanih terminatora, a njihova NBA zvezda se ne stedi za nacionalni tim, zadojen nacionalizmom ili ne voli pare, nema trece. Zao mi je Bogdanovica, ne zasluzuje komentare i pljuvanja jer je igrao sjajno ceo turnir, izrasce on i u mnogo boljeg igraca od Dragica.

Kada si profesionalni sportista, sasvim je u redu da se boriš da što više novca zaradiš i to je svakako u redu.
Ono što nije u redu je davanje značaja drugorazrednim takmičenjima koja nisu dovoljno interesantna čak ni da zaintrigiraju naše najbolje igrače da učine nekakvu “žrtvu” i udostoje se da bar učestvuju na njima.

Ako neko takmičenje nema dovoljan značaj da privuče onoga ko živi od toga sporta, to je jasan pokazatelj da se ne radi o takmičenju prvog reda, odnosno postoji nešto mnogo bitnije i značajnije.
Ovo prvenstvo je drugorazredno i to je jasno kao dan.

2 Likes

Za nacionalni dres se ne igra zbog novca ni u jednom sportu,zna se gde se pare zaradjuju.

1 Like

Zasto je drugorazredno, sta se desilo? Evropsko prvenstvo u kosarci oduvek je bio prvorazredni dogadjaj.

1 Like

Ok, verovatno sam bio grub, ali mi smeta to što je dosta igrača odbilo da učestvuje, a sada se polomiše da čestitaju.

Pa kako da ja cenim neko takmičenje, ako ga ne ceni onaj ko živi od tog sporta? To je jasan znak da se kod nas maksimalno hajpuje nešto što nema baš toliki značaj kao što se prikazuje.

I još jedna stvar, veliki sam protivnik da država iz budžeta isplaćuje bonuse profesionalnim sportistima. Ako samo takmičenje na kome učestvuju donosi novčane nagrade i ako ih oni osvoje, onda je to ok, ali stvarno nema smisla da se još i profesionalni sportisti kače na budžet.

1 Like

Osim Novaka Đokovića. Njemu treba da se da još 14 hektara zemlje,3 kompleksa i da se oslobodi svih poreza na poslovne i stambene objekte u Srbiji. Jer on je “najbolji ambasador Srbije”. I penzija,naravno.

1 Like

Ako mislis na nasu reprezentaciju samo je Jokic odbio zbog NBA,ostali su povredjeni…Ako je drugorazredno takmicenje zasto su npr.Spanci dosli sa svojim NBA zvezdama?Ovo sto su nasi uradili na prvenstvu je neverovatan uspeh i bilo kakve prozivke na njihov racun su ne korektne…