Sport

Mozda je taj neko mahinalno pomenuo Partizanove igrace… Ne vjerujem da bi neko vrijedjao igrace najboljeg kluba u zemlji u poslednjih 10 godina…

U jbt koja drama u Juznoj Americi , onako kako samo oni to znaju :wink:

Jako mi je drago zbog Perua, imaju interesantan tim i imaju bas lepu sansu sad da se nadju na Mondijalu posle toliko godina (poslednji put ucestvovali na SP u Spaniji 1982)

Na kraju Cile ispao maltene ni kriv ni duzan , Paragvaj izgubio kod kuce od vec odavne otpisane Venecuele a da su dobili utakmici isli bi direktno u Rusiju bez obzira na ostale rezultate ( mogu da mislim sta bi se o nasima pisalo da nam se tako nesto desilo), stvarno ogromno iznenadjenje, takodje neprijatno iznenadjenje je i Ekvador , s obzirom da su igrali 3 od 4 poslednja Mondijala , da imaju izuzetno jaku ekipu i da su poceli kvalifikacije sa 4 pobede u isto toliko meceva.
Toliko se pisalo o Argentini medjutim ispada da oni glatko odose na SP, jer na kraju su cak treci bili, znaci dobrano iznad crte , iako su danas cak i gubili od Ekvadora sa 1:0, medjutim brzo su preokrenuli i na kraju rutinski dobili.

Nego koja drama takodje i u Centralnoj i Severnoj Americi, SAD na kraju ostao bez plasmana na SP.

Veceras izgubili od Trinidada i Tobaga a Panama dobila Kostariku kuci kao i Honduras Meksiko, sto znaci Meksiko, Kostarika i Panama idu direktno u Rusiju a Honduras ce igrati baraz protiv Australije.
Amerikanci propustaju Mondijal prvi put jos od 1986. i Mondijala u Meksiku.

Sto znaci da posle Islanda dobijamo jos jednog debitanta na Mondijalima a to je Panama, zaista svaka cast Panami, jako simpaticna ekipa, zelim im zaista da dobar utisak ostave u Rusiji.

6 Likes

Steta za Siriju, kako su odigrali kvalifikacija maestralno i to u kakvoj situaciji. Steta stativa u 120 min.

Biće interesantan interkontinentalni baraž, mislim da igraju Peru-Novi Zeland i Australija-Honduras.

Brazil sa novim selektorom Titeom ubedljivo prvi u Južnoj Americi. Gabrijel Žezus iz Mančester sitija, Neimar iz Pari Sen Žermena i Kutinjo iz Liverpula, to im je navala. Izgleda da David Luiz iz Čelzija više ne igra za Selesao, nakon onih 1-7 protiv Nemačke u polufinalu svetskog prvenstva 2014.

Najveća misterija je ispadanje Čilea.
Dvostruki uzastopni prvak Južne Amerike, Kopa Amerika 2015 i Kopa Amerika Sentenario 2016, finalista Kupa konfederacija FIFA u Rusiji 2017 (igrali finale sa Nemačkom), Čile je imao pedigre jedne od najboljih ne samo južnoameričkih već svetskih reprezentacija. Golman Mančester sitija Klaudijo Bravo, Pitbul Medel, Hara, Isla, Bosežur… Arturo Vidal iz Bajerna i Aleksis Sančez iz Arsenala i sve to nije bilo dovoljno za Mundijal?
Ogromno iznenađenje.

Mi da bi upali u 3 sesir, mora da se dogode dva od tri scenarija:

  • da se Senegal ne kvalifikuje
  • da Grci prodju baraz
  • da Novi Zeland izbaci Peru.
1 Like

Ko je u kom šeširu za sada, da li je velika razlika ako izbegnemo protivnike iz trećeg šešira?

Trenutno stanje.

1 Like

Ne znam kako sada žrebaju, ali je bilo pravilo da ne može grupa sa četiri iz Evrope, npr. Gledalo se da grupe budu prošarane raznim konfederacijama, da ne upadnu u jednu grupu svi iz iste konfederacije.

Ako je to na snazi, ako ne možemo protiv evropljana iz trećeg i četvrtog šešira, onda su dosta približni šeširi.
Ako može svako sa svakim onda to menja stvari i mnogo bolje izgleda izbeći treći šešir za protivnika na žrebu.


Panama’s president Varela declares Wednesday a national holiday after Canaleros reach first-ever WorldCup

Poljska u prvom, a Spanija u drugom sesiru?! Po kom osnovu?

“Smeši” im se Brazil ili Argentina u žrebu :grinning:
Takođe i Englezi mogu dobiti sličan “poklon”.
Ima ograničenje da zemlje KONMEBOL-a ne mogu biti žrebane u istu grupu. Peru ako prođe baraž ide u drugi šešir, zato je za nas bolje da Novi Zeland izbaci Peru.

Spanija ako bude igrala kao sto je igrala na prethodnom svjetskom pa i euru ta Poljska bi ih otresla :smile:

Pa za mene nije bolje, Peru ima bas simpaticnu ekipu, posebno vodeci trio ekipe iz brazilske lige Paulo Gerero i Miguel Trauho iz Flamenga i Kristian Kueva iz Sao Paula, meni je bas drago sto je Peru u lepoj prilici da se plasira na Mondijal prvi put jos 1982. i SP u Spaniji.

Takodje i prica selektora Perua Rikarda Gareke popularnog 'El Flaka" je zaista onako filmska i nestvarna.

Tako da ja zelim da Peru ode na SP pa makr mi upali u grupu sa Brazilom, Spanijom i Hrvatskom :slight_smile:

5 Likes

A da nam ispricas opet kako si Batistuti dovezo yugo kabrio. :joy:

Ja sam za to da budemo u trecem sesiru. Grci otresite nekoga. :slight_smile:

1 Like

@Fabrizio_Tagliano je decko zaista poznavalac materije…

Alo moderatoru oladi!

Pljacka Zvezde, katastrofa. Crveni, ruka, penal nije bio Stojkovic se bacio. Ali kriminal.
Ispada da dzaba i imas neku igru ako ce da te zakidaju protiv velikih timova.

2 Likes

Šteta, zaista šteta… :frowning:
Ja vidim nov post i odmah obrisan…

1 Like

Izem ti taj arsenal i premijer ligu, ako je njima potrebno da dobijemo 4 zuta i crveni da bi primili jedan gol iz ofsajda… A toliko su jaci i bolji.
I da ne dobijemo penal jer je onaj slepac igrao rukom.
Krajnje porazavajuce za njih.

Milinkovic-Savic 2 gola za Lacio!
Valjda ce da ga zovu sada zadnje 2 prijateljske.
Pa da zaigra u Rusiji.

Ja sam ogorčen. Sutra pijem 6 piva na gradilištu, u znak protesta na katastrofalno suđenje

3 Likes

Tesko ce da ti padne. :joy: :slight_smile:
Navijam za tvoj protest.

1 Like