Sport

Ne zelim da hajpujem. Moglo da bude 2-0 za Zvezdu. Bicu zadovoljan i sa 0-0 :slight_smile: .

Edit: veoma zadovoljan

1 Like

E moj Boaci… Morao je kod oba pokusaja bolje reagovati, katastrofalno sutao oba puta, dosta srece za Czv jer nije Arsenalu sviran penal kod ruke Savica ali dobra igra Czv nema sta.
Svaka cast mom Partizanu ali mora se igrati bolje u odbrani pod hitno.

Italijani ne idu na Svetsko posle 60. godina. Damn, a i zao mi je ipak su veliko ime, cetiri puta prvaci sveta.

Veoma mi je drago zbog toga, ne podnosim ih kao naciju i mrzim njihovu funjarsku taktiku… Uvek su se za dlaku izvlacili, sada je i tome dosao kraj… Arividerci paceri

1 Like

Steta sto nama nista ne znaci, mi moramo da cekamo mec Peru - Novi Zeland i pobedu gostiju, da bi bili u trecem sesiru. Sanse za to su minimalne :frowning:

Novi Zeland i Brazil? :stuck_out_tongue: Sad će moj bratić @pleja da dođe da mi objašnjava neke stvari. :kissing_heart:

Neću još bratić,sačekaj još jedno 6,7 komada :slight_smile:

1 Like

Bolje medicinskog alkohola da si uzeo nego vodku :smiley:

1 Like

Al ovo je stoličnaja. Harašo kamarad…

Italija je bila u grupi sa Španijom i tu su teško mogli da prođu, pogotovo sa ovakvim selektorom. U baražu nisu imali sreće jer im je došla Švedska koja je tvrd orah, voćka čudnovata :grinning: dobili su pobednika svoje grupe Francusku u utakmici u Švedskoj, a sem Italije izbacili su i Holandiju.
Kapa dole za Švedsku, a Italija nije imala sreće u žrebu. Da su oni dobili Grčku, a hrvati Švedsku, druga bi se pesma pevala.

Mislim da bi trebali da organizujemo pool,sa temom “Ko je veći poznavalac fudbala? @N3n0 ili @Fabrizio_Tagliano ?”
Meni deluje kao da N3 ima vece znanje,a Fabriciov stil pisanija mi se vise dopada…

3 Likes

Ni ja ne volim Italijane ali sinoc bas nisu imali srece,igrali su dobro i konstantno napadali,vikinzi su ipak stvarno tvrd orah i znali su da se odbrane…76% posed lopte u korist Italije,27 suteva na gol,8:0 korneri ali sta vredi statistika gleda se rezultat a italijani su bezbroj puta prolazili ne zasluzeno…

1 Like

Italijani su 2006 uzeli SP a da ni sami ne znaju kako, vraca im se to polako.

2 Likes

Pa jer su dobro igrali. A da je bio sok, bio je.
Nemcima dali dva lepa gola u drugom produzetku.

A sa francuzima jbg, glavonja je sam kriv. Kao da nije znao da igra protiv Italijana.

Protiv Australije iz penala u zavrsnici…

Odlika velikih timova i reprezentacija je da mogu u svakom momentu da daju go. Cak i kada su otpisani.
Zato mi nikada necemo biti jaka reprezentacija, jer smo psihicki labilna ekipa.

…“goL”. Znam da smaram al jbg tebra. Sorry.
Nije lako posle pijanstva na splavu biti psihicki jak :slight_smile:

Ja moram da priznam da i nisam previse sokiran eliminacijom Italijana, generalno vec dugi niz godina unazad da nakon sto sidje sa fudbalske scene ona generacija koja je osvojila SP 2006 u Nemackoj da Italija nema adekvatne naslednike za njih i da im predstoji period tavorenja u sivilu prosecnosti.

Generalno oni danas nemaju igrace kao sto su Toti, Pirlo, Del Pjero, Inzagi, Maldini, Kanavaro, Nesta, Gatuzo i ostali, jedino sto im je ostalo nesto od te generacije je Bufon i par odbrambenih igraca sto je svakako nedovoljno.

Uostalom nije ni neko veliko iznenadjenje ovaj neuspeh Italijana i kad pogledamo kako su prosli na prethodna 2 SPa.

2010 : eliminacija u grupnoj fazi (bez ijedne pobede, sa 2 osvojena boda zavrsili su ucesce, svi se secamo kako nisu mogli da pobede Novi Zeland u poslednjem kolu sto ih je kostalo plasmana dalje.)

2014 : eliminacija u grupnoj fazi (posle uvodne pobede protiv Engleza doziveli su 2 poraza od Urugvaja i Kostarike)

Tako da je ovo sad prakticno “vrhunac” tog pada.

Svaka cast Svedjanima, jako hrabro su odigrali i sa puno samopouzdanja.
Sad ne bi mozda da gresim dusu ali mislim da Svedska bolje igra od kako se Ibrahimovic povukao iz reprezrentacije, igrau vise timski, nema vise bunarenja.
Sad videcemo oce li mozda biti insistiranja i pririska da se Ibrahimovic vrati u reprezrentaciju i da igra na SP, iako nije odigrao ni jednu utakmicu u kvalifikacijama.

Inace malo cudne ove kvalifikacije bile, generalno ima bas dosta dobrih selekcija koje nisu uspele da se plasiraju na SP u Rusiji , Cile, Paragvaj, Ekvador, SAD, Gana, Obala Slonovace, Kameun, DR Kongo, Alzir, Italija, Holandija, Grcka, Vels, recimo Ceska, Slovacka…tako da svakako da je vec i sam plasman na SP veliki uspeh.

3 Likes

Dobra analiza. A i relano Talijani su kao mi, znaju lako da posustanu. Iako nemaju vrhunksa imena za svih 11 pocetnik iznad proseka su.
Mentalitet je jako bitan, baci sada Nemce opet podmpadjene, hipoteticki sa 5-6 novih imena. Eto im opet najmanje cetvrtfinale.

Nemci uvek Nemci , ali mislim da su i oni u padu , sto se i videlo u prethodne 2,3 godine.

Po meni Spanci i Francuzi trenutno 2 najjace evropske selekcije, Hrvati bi mogli iz senke nesto da naprave (imaju veoma kvalitetne pojedince i tim koji vec dugo igra zajedno), Belgijanci isto veoma jaki oni nesto ne verujem da oni mogu sad predaleko, nesto bas ne znam koliko im lezi taj turnirski sistem takmicenja.

Sto se tice ostalih kontinenata , recimo Senegal bi opet mogao da iznenadi i da daleko dogura , po meni sad imaju jos i jacu ekipu nego oni iz 2002. kada su pobedili Francuze i igrali cetvrtfinale.

Sto se tice Juzne Amerike , zna se Brazil, Argentina uvek kandidati za naslov , Urugvaj isto veoma blizu kvalitetom , Kolumbija nesto slabija nego na SP 2014. u Brazilu ali i dalje ozbiljna ekipa, Peru ja se nadam da ce se plasirati , bice zaista zanimljivo videti ih na SP prvi put jos od 1982.

Naravno iz CONCACAF zone tu je Meksiko, Kostariku isto ne treba otpisivati dok meni jako simpaticna ekipa Paname je debitant i verovatno im je sam plasman na SP maksimum, mada ko zna , mozda ako se sloze neke kockice mozda i oni prodju u nokaut fazu.

Sto se tice Azije , Japan i Juzna Koreja standardni, verovatno ce se boriti za prolazak u nokaut fazu.

1 Like