Sport

Sta covek da kaze sem odlicno i kapa dole!
Ne mogu da verujem.

Tako to izgleda kada dodjes da pobedis 3 0 bez trunke pripreme za mec, predpostavljam.

Ne znam sta bi ali mi je drago.

Kakvo poluvreme, kakva utakmica.
Ovo nije fudbal ovo je zivot. Boka River.

Fantastican fudbal za sada. A sta tek reci za sve. Magija Latino fudbala. Je**s LS samo neka prave superlige, nek prste blicevi na barsa real, ovo nikada nece imati.

2 Likes

Nije ovo magija latino fudbala, nego magija Južne Amerike. Imaju nešto što evropljani nikad neće imati, osin španaca i portugalaca… Jednostavno imaju tu strast. I takvi su u svemu što rade, ne samo u fudbalu.
A što se fudbala tiče ovo je najbolje poluvreme što sam u životu gledao. Nije fudbal samo igra, nego i stadion, navijači, borba, želja… Toga u eveopi više nažalost nema… zato ja više i ne gledam fudbal, osim Zvezdu što gledam uživo…

Ma kad se to igralo? Na rezultatima ne mogu naci utakmicu :confused:

Finale Kup Libertadores prvi mec veceras 2-2. Revans na El Monumentalu 24.11.

1 Like

Jesi odgledao do kraja? Neverovatno…
Kakva razlika u mentalitetu, u samom shvatanju fudbala. Oni ga žive mi ga igramo i gledamo.
Pazi ovaj primer San Lorenzo 0-1 Talleres Siguiendo a Boedo... - YouTube klub im je 22. u ligi, gube od 14og na tabeli 1:0… a pogledaj snimak…
Ova komercijalizacija fudbala, a i svega sto moze da donese profit se njima nikad nece desiti, na svu srecu! Sto se Boke konkretno tice, njima je stadion rasprodat pre sezone, sezonskim kartama i bema sanse da turisti budu vecina, kao u mancesteru, londonu, liverpulu, madridu… Ali sa druge strane sad kad im vidim sponzora qatar airways zabrinem se stvarno za citavu tu njihovu magiju.
Sad sto vise razmisljam, setih se i ovoga kad je river ispao iz lige, Video of Buenos Aires riots as River Plate relegated 1st time ever - YouTube
Neredi u gradu, na stadionu policija prska šmrkom navijače, igraci bisu mogli da bapuste teren jedno pola sata, ne secam se tacno koliko je sve to trajalo ali oko pola sata. Publika place, divlja, lomi, oce da se ubiju, nesto nezamislivo…
Jebes pare, ovo je fudbal…

2 Likes

Ja ne znam kako Benedetto ne igra u Evropi covjek razbija kad god igra pa cak i kad sa klupe udje kao danas.
Gonzalo Martinez iz Rivera igracina, steta ako predje u Atlantu kao sto se prica…

Nije lud da dodje u Evropu.

Sto bii dolazio u Evropu kad ionako vec igra izuzetno jaku ligu, igra za jedan od najvecih I najslavnijih klubova na svetu I nema nista iznad toga, bolje mu da ostane u Boki i igra gotovo stalno derbije protiv Rivera, San Lorenca, Independijentea, Racinga,Estudijantesa,Velez Sarsfilda,Njuelsa,Rosarija ,Lanusa,Banfilda i ostalih i postane legenda kluba kao recimo Martin Palermo ili Rikelme nego tamo da igra za neki Vilareal,Betis,Everton,Atalantu,Lacio i slicne timove, jedino mozda zbog para moze da ode, mada kapiram I u tom slucaju pre bi otisao u Kinu ili kod nekih Arapa ,odigrao godinu ili dve za neku bas masnu lovu I vratio se kuci.

1 Like

Gledah naravno. Sve obaveze su odlozene za mec :smiley:

Strasan fudbal. Kakva strast i zelja. Mada ocekivano za njih, ko god ih prati zna sve to. Mislim na celu JA. Dosta tome doprinelo je i to sto nema gola u gostima pa ti neka defanziva totalna i ne odgovara previse.

Vise volim River. Sinoc su maestralno odigrali. Mnogo bolje nego u prvenstvu pre 2 meseca. Tada su bili koncentrisani na defanzivu. Kakav je majstor fudbala Martinez. Boka je uspela da iskoristi njihove promasaje. Zato i jesu jedan od najvecih klubova na svetu.

Marcelo Galjardo. Kako je covek vratio klub koliko toliko na noge. Ovo sto radi je sjajan rezultat. Ali mislim da mu nista ne vredi dok ne donese nacionalni sampionat.

Na prvom mestu otice kao i svi pre njega zbog para i globalne slave. Svaka cast Boki i Riveru ali ko uopste prati te lige? Ok, naravno da sam gledao finale ali sto se tici tih liga uvek ce biti na margini desavanja.

Odlazak u Kinu moze biti samo zbog para ali tamo nece postati slavan :slight_smile:

Ovde ih slabo ljudi prati ne zato što su loše nego nema prenosa, a kad ima to je na areni koji niko skoro nema.
Argentinska liga konkretno je interesantnija od ovih evropskih, azijati sa sendvicima i dokone gospodje ato dodju na stadion da provedu nedeljno popodne.
Danas sve sto je popularno( u ovom slucaju bpl, primera) uglavnom je i tesko sranje, elementarno vaspitanje mi nalaze da ne pratim to. Pazi engleski klub, sa 9 stranaca u ekipi, 2 engleza, os kojih je jedan kolonizovani crnja. A na tribinama od azijata do šeika…
Tako da, fudbal u juznoj americi je blago, koje joa na svu srecu nije eksploatisan.

Kako nije eksplatoisan? Pa sve sto vredi putuje u Evropu. Mislim da je smesno uporedjivati kvalitet fudbala…

Naravno da je glupo porediti jer nema lige na svetu kao sto je brazilska ili argentinska,koja liga jos ima po 12,13 bivsih kontinentalnih prvaka i po 6,7 bivsih prvaka sveta i gde je maltene svaka treca utakmica neki derbi,naravno da nema ni jedna. Tamo nema da su vise od pola lige timovi p kao sto su VBA,Bormut,Hadersfild,Brajton,Barnli,Votford,Kardif…itd ili Djirona,Eibar,Hueska,Leganjes i slicni gde vodeci klubovi im daju po 5,6,7,8 komada i gde se vec unapred zna prvak,toga tamo nema i nema unapred dodijenih utakmica ,narocito ne na gostovanjima i cesto se desava da jedan tim jedne godine bude prvak a naredne se bori za opstanak ,jer konkurencija je dosta veca i zdravija i budzet kluba nije toliko presudan iako i tamo ima dosta klubova sa izuzetnom infrastruktorom ivelikim budzetima.

2 Likes

Gradski/regionalni/rivalski derbiji u Bra/Arg koliko skoro cela Evropa :smile:
Dobro nije bas tako, ali dodaj ostale zemlje i to je vec daleko vece ludilo.

Ja vise volim Brazilce, ne znam zasto obozavam njihovu ligu. Jos kad je prvi put islo kod nas gde je bila tipa TV Kosava itd? Ne mogu da se setim. TV Avala nije oni su kasnije uzeli vise sportskih. Prvi mec sam gledao gostovanje nekog velikana protiv Nautika. Kakav je to fudbalski sok za mene bio. Old school fudbal, stadion, teren i atmosfera. Bio sam opcinjen. Tada sam usao u celu pricu ludih Brazilaca od njihovih drzavnih sampionata do Brasileraoa.

Argentince volim zbog temperamenta i dobre atmosfere ali ne racunam sve derbije :joy: nego i druge ligaske utakmice. Nema stadiona na kome ne zelim da budem u Arg. Ljudi zive fudbala.

1 Like

Po 12-13 bivsig kontinentalprvaka nema ni jedna liga, pa ih nema ni Brazilska ni Argentinska. Imaju tipa 8 do 10 ali kako i da nemaju toliko? Pa tamo su Argentina i Brazil svemirski brod i logicno da njihovi timovi osvajaju kontinentale titule. Nezvanicni svetski prvak je bila i Crvena Zvezda…

1 Like

eksploatisan u smislu komercijalizacije fudbala, kao sto je slucaj u engleskoj, spaniji, nemackoj… ne mislim na igrace, nego na celu predstavu…
Tamo srecom fudbal i dalje gleda sirotinja.

Pa jbg kad u Zapadnoj Evropi nema sirotinje

Argentinska liga je realno teska sprdnja, msm 26 klubova u dva prvenstva godisnje, svaki komentar je suvisan…