Šta slušate inače?

Ajde malo da ozivimo i ovaj deo foruma, dakle koji muzicki zanr najvise preferirate, sta slusate jos pomalo usput…itd.

Ja sam recimo zagrizeni hip hop fan ali onog pravog hip hop-a kao sto su recimo : Run DMC, Bone Thugs N Harmony, Cypress Hill, Boo Yaa Tribe,2Pac, Ice-T, Ice Cube, Mack 10, Eazy E, Dr Dre, Redman, Big Pun, DMX, Nas …itd.
Recimo ove kvazi repercice sa MTV-ja ne mogu ocima da vidim, mada to po meni i nije rap scena to je vec americka estrada, americka verzija pinka i Zeljka Mitrovica.

Pored rapa volim da cujem i neki rock il neki tvrdji zvuk recimo ; Korn, P.O.D. ,LP, U2, Metallica (neke pesme) pa i neke domace bendove kao recimo Sunshine, Partibrejkersi, Riblja Corba, Ortodox Celts…

E da naravno podrazumevaju se i Mandine decije pesmice :slight_smile:

Dok recimo ono sto stvarno nikako ne mogu da slusam su narodnjaci i skoro svi oblici elektro-muzike (house, psy…i ta sranja)…

Slusam uglavnom rok.
I meki i tvrdi.
Mada dosta zavisi od faze u kojoj se trenutno nalazim.
Uglavnom omiljena grupa mi Azra znam skoro sve pesme napamet.Dzoni Stulic je ludi genije i voleo bi da me nekad provoza taxi-jem(za neupucene lik je otisao iz zemlje i taxira po Holandiji) :smiley:
Ponekad moze i ambijental moze nekad i Zvonko Bogdan i tako to,Djordje Balasevic se podrazumeva on mi je nahvatao pola riba njegovim pesmama,mada me politicki opasno nervira.:smiley:
Guns n Rosses,Parni Valjak,Abba,Riblja corba sirok dijapazon…
a gotivim cak i pesme sa Evrovizije ma sve moze osim

Mile legenda!:D:D:D

Electro i sve što ide pod tim sa tim (electro-pop, -punk, -trash, -clash, italo disco, ebm, miami bass, ghetto-tech, electro-techno, old school electo, new wave, nu rave i sl, sve pod tim kišobranom)

Omiljeni bend svih vremena: veličanstveni KLF (čekam 2027 da se vrate na scenu :smiley: ), zatim New Order, od mlađarije Ladytron.

na last.fm-u, user robotnjik i možete vidte šta se sluša

za opustenciju slusam soft rock,moze neki stariji dance…ali obozavam psytrance,i electronicu…

Rock, rock i josh malo rocka, aj dobro i house, ali samo komercijalu… Omiljeni bend su mi peppersi, a za mene je inace Eric Clapton BOG:D

Metal i Rock uglavnom, naj bandovi: KoRn, SlipKnot, Metallicam AC/DC.

Koncert SlipKnota 16. jedva cekam :smiley:

House,Dance,Trance i ostalu elektroniku…
Omiljeni dj-evi su mi: Steve Angelo, Sebastian Ingrosso i tu i tamo Aramand van Helden…

E ja vam slusam SVE…osim onih grandovca i srpskog repa.
Nemam nista protiv njih sam…nemogu da ih slusam…
Sve ostalo volim da slusam…Cak i onu muziku koja nema ni srpskih ni engleskih reci…

Grunge i Drum N Bass. Mada ako nesto uleti dobro iz drugog zanra, sto da ne? Uhvatio sam sebe kako pevam posle 5 piva “a ja ludujem, moje medeno…” (not something im proud of :smiley: :D)

Metal:death(altar,sarcophago…),thrash(deadly mosh(Kragujevac),anthrax…),heavy(iron maiden,hamerfall…),black(keep of kalessian)…Rock n roll(ozzy osbourne)…Punk:i old school(ramones,clash…) i malo new school(goldfinger) :)…reggae(marley(svi),black uhuru,peter tosh…),ska(reel big fish,catch 22,ska-p,streetlight manifesto…),reggae-metal(skindred)…rap:samo old school(grandmasterflash,big daddy kane,ice cube…),ovo novo je s*anje …Ja sam mesanac :smiley:

Auuu ala ovo nije radilo dugo.
Jedno pitanj. Kako birate i slusate muziku.
E sad objasnjenje.
Kazem kako zato sto me zanima da li slusate npr REP ili Rok samo zato onako po navici kao volite Rok pa tako.
Ili slusate pesme? reci itd…
Meni je npr navazniji tekst pesme. Zato npr ne volim muziku koju ne razumem.
Tako da samo dolaze u obzir eng i srb.
Naravno da ima brdo pesama koje prijaju i nemaju bas nekog smisla ali su lepe, pevljive, dobar ritam.
Ali meni je nekako prica iza pesme najbitnija. Ako pesma ima dobru pricu god jos moze covek negde da se nadje ili slicno onda je to meni super.
Tako da tu ne gledam zanr, rok, pop, domaca ili sta god.

Ja najviše slušam moderan rep, ali samo strani, ili kako ga već nazivaju mumble rap, neki od omiljenih izvođača su mi Migosi, Lil Yachty, Lil Uzi Vert, Playboi Carti, Desiigner, Ugly God, 21 Savage, Kodak Black, XXXTentacion, Ski Mask The Slump God, Lil Pump, Smokepurrp.

Ali i pored tog muble rapa volim i underground rap ili ti Cloud Rap tu najviše volim $uicideboy$, Ghostemane, Bones, Pouya i Yung Lean…
caefd66bc278942f096205a07b2ffe49--beats-by-pretty-people

Nije lose kad se povampiri neka tema.
Pomenu se neki pokojnici,neki živi (i aktivni još uvek…). .
Priča mi je jako bitna u igri,filmu,seriji… u pesmi baš i ne… (“o dirla da dirla da da…” rip Delča)…
Prošao sam kroz razne faze,sada sam “lešinar”. Trance uglavnom,al provuče se tu…svašta. Ova tema seća na dane kada smo bili klinci,treba da započneš komunikaciju sa devojčicom,ne znaš šta bi pričao,i onda naravno “A koju muziku slušaš?”