Šta trenutno čitate!

Poslednjeg Witchera citam trenutno(kad se stigne od mastera)

Citate li nesto ljudi? :slight_smile:
Morao sam na search da trazim temu… :wink:
Mozda sam vec i negde napisao da nisam neki ljubitelj RPG-a,pogotovo onog sa mnogo dijaloga(a vecina su danas takvi).Ali dijalozi u igri Witcher 3 koju sam jedino “skoro” i igrao su mi bas prijali.Iako eto za moj ukus ih je bilo previse.Najvaznije da me je igra “uputila” na serijal knjiga o Vescu.
Sada citam drugu Mac sudbine i stvarno je uzivanje citati ovako dobro napisane dijaloge.Britko,pitko i “tera” na dalje citanje sto je vrlo pohvalno.Andrej Sapkovski je stvorio sjajan fantazijski roman.Pardon romane. :slight_smile:
Nadam se da ce me paznja drzati i da cu nastaviti dalje sa romanima,jer bas prijaju ove dve knjige do sada.I sto je interesantno…dobijam zelju da ponovo zaigram igru.Sto je jos jedan + za CDR studio.Sjajno su preneli svet Sapkovskog pred lice igraca.
Preporuka za knjige Saga o Vescu i za ljubitelje igre kao obavezno stivo,a i za ostale ljubitelje fantazije ili samo dobrog romana. :slight_smile:

Naravno da čitamo, druže.
Ja čitam svakog dana, nema zezanja.
Obogaćujem rečnik, čitam bajke, uglavnom.
O sistemu gde je sve jako lepo, jednorozi ti donose burek, bdp raste…

1 Like

Procitao sam par knjiga ove godine. Jedina koja mi je bila ok je
covek_po_imenu_uve_v

Ono što sam u poslednjih dva mjeseca pročitao, da ne idem dalje jer se i ne sjećam:

Priča o dva grada - Čarls Dikens
Slika Dorijana Greja - Oskar Vajld
Radost - Osho
Životinjska farma - Džordž Orvel
Fukoovo klatno - Umberto Eko

Priča o dva grada mi je možda i najbolja knjiga ikada, a Dikens mi je inače omiljen autor.
Fukoovo klatno je po komentarima mnogih teška knjiga za čitanje, ali ja sam uživao. Umberto Eko je legendaran, kako i da ne bude kad je imao ličnu biblioteku od 50 000 knjiga.

Šta ću sledeće čitati, ne znam. Možda 1984 od Orvela, možda Put od Kormaka… na kraju će biti nešto treće.

1 Like

Slabo, bas slabo. Poslednje sam procitao

A pre toga

image

Takodje, uzeo sam da citam strip serijal od Gart Enisa The Boys, fantastican je za sada.

image

Trenutno citam Agonija Jugoslavije od Andrije Colaka.
A ove godine procitao sam jos:
Metro 2033,2034 od Dmitrija Gluhovskog
Sofijin svet od Justejn Gordrera

1 Like

Trenutno citam Halo: Fall of Reach, uzeo sam davno ali nisam imao toliko vremena da citam pa sam sad uzeo :slight_smile:

1 Like

Danas poceo prvu knjigu Game of Thronesa, procitao nekih 70 strana, planiram procitati ovo ubrzo jer imam bas slobodnog vremena.

Nadam se da cu poceti sutra sa ovom

Jesi čitao prvi dio?

Jesam :slight_smile:

Pisao sam u temi ulepsalo al ajde.
Kapiram da ovde svi volimo slicno, fantastika, epska fantastika.
5 delova. Svi su izasli, poslednji pre oko 1m
http://www.petervbrett.com/

americki_bogovi-nil_gejmen_v

Marko Vidojkovic “Ples sitnih demona”

@Vla sjajan izbor :slight_smile:

1 Like

Setio sam se ove teme kad sam završio sa čitanjem knjige.

Knjiga je Children of the Nameless od Brandon Sandersona, koja se dešava u jednom svetu iz Magic the Gathering univerzuma. Nije potrebno prethodno znanje o priči iz Magic the Gathering, osim možda da se priča dešava na Innistradu, koji je svet baziran na Gothic Horror pričama, pa ima dosta duhova, vukodlaka, demona, ali i anđela. I ovaj mali deo koji je brzo sumiranje priče iz tog sveta:

Priča se dešava par godina nakon što su anđeli koji su trebali da štite čovečanstvo od užasa koji vrebaju tokom noći, iz nekog razloga, poludeli i počeli da ubijaju ljude nakon što je njihov vođa, anđeo po imenu Avacyn, rešila da ljudi nisu vredni spašavanja i da je jedini način da se svet spasi da se ubiju svi ljudi na svetu. Ona je ubijena, kao i većina preostalih anđela, nakon brojnih smrti i krvavih borbi u kojima su ljudi morali da ubijaju bića kojima su se do juče molili da bi ih zaštitili. Sada čovečanstvu treba novi duhovni vođa koji će ih štiti od užasa noći na Innistradu. Nakon tog pokolja počinje naša priča.

Ovo je baaaš sumirano. Sabio sam oko 100 strana price u par rečenica, ali je dovoljno da možete da ispratite priču bez čitanja 50 priča iz različitih izvora i uglova. Iz same priče se može shvatiti o čemu pričaju, ali hej, bolje da se ima ovo kratko objašnjenje. :smiley:

Priča je interesantna misterija, sa kul momentima. Knjiga ima 148 strana i besplatna je, so give it a shot. :slight_smile:

1 Like

Skroz zanimljiva knjiga

o_vukovima_i_senkama-branislav_jankovic_v

Pročitao od Huxley-a Vrli novi svijet, i sada završavam Malteški soko (po kome je radjen jedan on najpoznatijih trilera).
Samo mogu reći: jadna je ona knjiga koju Amerikanac uzdiže u nebesa. Ne znam je li mi veće razočarenje bio komplet Hamingway ili Lovac u žitu, ali njihova najpoznatija književna djela nisu vrijedna spomena u pravoj književnosti.

4 Likes